Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elolvasnátok a történetem és...

Elolvasnátok a történetem és adnátok tanácsot milyen állás/tanfolyam lenne leginkább jó nekem?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, lány. Jelenleg gyárban dolgozom lassan ennek már 4 éve - nem akadt más a fősuli elvégzése óta. Mivel itthon élek anyagilag is segítek a szüleimnek, fontos volt hogy ne üljek itthon évikig mint sok volt szaktársam akik anyuciékon élősködnek minden téren, muszáj volt dolgoznom. Anyuék mondják ha lenne jobb lehetőség mint a gyár próbálkozzam - egyetértek velük hisz nem azért tanult az ember hogy mindenképpen gyárban kössön ki. Ráadásul itt sajnos 3-4 műszakok vannak, havi 102 ezerért, nem panaszkodom rá de tudom nem vagyunk megfizetve érte, de nálam az éjszakás műszak sok egészségügyi gondot okozott időközben. Erre az is rájön hogy ha van 20 nap szabim egész évben, sokszor decemberben még 17 napjaink vannak. Nem mehetünk az évben sehova, szabistop van mindig. Belefáradtam szó szerint az évek alatt. Olyan helyet keresnék ahol legalább az alapvető emberi jogainkat nézik valamennyire.


Sajnos sok helyről vissza sem jeleznek ha pályázok valamit, ismeretségem nulla. A középiskolában érettségiztem idegenforgalomból, vendéglátásból és turizmusból, szállodai ismeretekből. Ezeket imádtam, a fősulin logisztikusként végeztem el egy OKJ tanfolyamot.

A logisztikai szakmában szinte lehetetlen elhelyezkednem, nincs is erre sok lehetőség, a kezdőket nagyon nem szeretik, nincs idő velük foglalkozni így volt hogy kerek perec megkaptam: nem fognak betanítani nem érdekli őket, mást keresnek. Én megértem ezt is, de a sulipadból kikerülve honnan legyen tapasztalat, ismeretség, rögtön kocsi, saját albérlet? Mert bizony a szakmában ezt várják már el, beszélj több nyelven, legyen kocsid, jogsid, minden kéne ami egy kezdőnek szinte nincs. Én sem származom pénzes családból, egyszerű emberek vagyunk. Van 2 hitelünk is amit ugye törleszteni kell + a mindennapi kiadások, szüleim is gyári munkások így nincs túl sok bevételünk. Nagyon nehezen tudok spórolni magamnak akár ruhára, cipőre bármire.


Azt tudom csak hogy érdekelne a vendéglátást, de nem tudom megérné e arra váltani, akár átképezni magamat felszolgálóvá. De tudom magamról hogy kedves vagyok, rendszerető, szeretem az embereket, szeretek segíteni ha problémájuk akad. Kitartó vagyok, munkámra igényes, megbízható. Nincs gond velem, komolyan. Bejárok a gyárba is naponta rendszeresen.

Nekem fontos lenne egy jó munkahely mint mindenkinek ahol legalább éjszakáznom nem kell és legalább picit kedveljem, ne monotonitásban éljek rabszolgaként mint a robotok a gyárban jelenleg is.


Mit tennétek az én helyemben? Próbálkoztam adminisztrációs munkákat is keresni, nem jeleznek soha vissza. A másik baj hogy a környékünkön szinte csak gyárak vannak, oda operátorok kellenek nagyon. Elköltözni nem tudok, nincs is kire számítsak és anyagilag sem bírnám.



Én sem akarok gyárban megöregedni, a munkatársaim is mind azt javasolják fiatalon menni kell ha akad jobb, gyárba később is lehet menni még.

Mit tanácsolnátok?Esetleg ha lenne mód egy átképzésre mi érné meg, mi az amiben azért el is lehetne helyezkedni egészen jól? Ti hogy látjátok, hogy indultatok neki az életnek?


Köszönöm a tanácsokat! :)


2017. jan. 5. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Én kimennék valahova külföldre. Nyelvet is tanulnál és először vendéglátásba nyilván mosogatóként kezdenél de ha szorgalmas vagy meg gyorsan tanulod a nyelvet hiphop fentebb léphetsz. Ott eltöltesz 1-2 évet, akár több országban több nyelvvel is keresel is meg tapasztalat is lesz nyelvtudás is, azzal már jobb esélyeid lehetnek.
2017. jan. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Külföld is jó lehet, de úgy veszem ki nem akarsz költözni, akkor gondolom pláne külföldre nem.

(Ha mégis, és kint felvesznek és nincs pénzed, sokan mások is hitelből mennek ki. Volt egy főiskolát végzett lány, kb ugyanígy volt, aztán 300.000 Ft-ot hitelből kiköltözött, azóta is kint dolgozik, ezt meg rég visszafizette.)


Másik: Ha nem akarsz költözni, akkor bizony azt kell nézni, milyen lehetőségek vannak ott, mert akkor csak azokból tudsz válogatni.


Nyelvismereted? Szállodát mondanám, ha van ott, de idegenforgalom/vendéglátásnál jobb helyeken kell valamilyen nyelv, legalább egy.


-Esetleg üzletben eladó- ide érettségi is elég, simán pályázhatsz rá- többet nem igen fogsz keresni, de egy műszak legalább, és időben jobb lehet.

-Ügyfélszolgálat? -Szintén betanítanak, és normálisabb a munkarend. (Írtad, hogy szeretsz embereken segíteni, de tapasztalat, hogy 2-3 éven belül ki lehet ebből égni, legalábbis ugyanabban a poziban/helyen.)

2017. jan. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az angol a középszintű érettségi szintjén megy, csak ezt a nyelvet ismerem, volt fősulin is de ott a tanártól nem sokat láttunk az OKJ képzésen. Úgy fogalmaznék hogy eltudok beszélgetni egy külföldivel egész jól mindennapi dolgokról, mivel karban is tartom az angolt, filmek, zenék által így nagyon sokat megértek abból amit mondanak, fordítani is tudok. Ha kommunikálni nem is olyan profin megy egyből de rengeteg mindent értek azonnal.


Én is arra gondoltam hogy egy ruházati eladóit megkéne próbálni vagy esetleg felszolgálóit letenni. Nálunk talán ezek közül lehet válogatni és a gyárakból.


Köszönöm a válaszokat!

2017. jan. 6. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!