Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is gyomorideggel jár...

Más is gyomorideggel jár dolgozni? Mit tesztek ellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Decemberben végeztem el egy főiskolát, majd szerencsémre a közelbe el is tudtam helyezkedni január elejével.

Korábban gyakorlataim voltak meg diák melón keresztül voltam párszor dolgozni.Most még is iszonyat nehezen megy minden. Pedig most volt gyakorlatom a főiskolán fél éve. Még is azt tapasztalom, hogy más az,hogy ott megtanultam és más alkalmazni azt. Teljesen hülyének érzem magam. Rengeteget kérdezek, alig tudok valamit. Teljesen úgy érzem, hogy hülyének vagyok nézve. Gyomoridegem van, hogy nem megy a dolog és az még rátesz, hogy hülyének is vagyok nézve. :(

Alapjáraton is nehezen ismerkedek,barátkozom, szóval ez csak nehezít a helyzeten.

Próbálom itthon, illetve hétvégente átnézni a tanultakat, de félek,hogy így is kevés leszek. Arról nem is beszélve, hogy ahol dolgozom egy csoportban vagyunk 7-en és állandóan azt látom,hallom,hogy kibeszélik a másikat. Most meg én elég friss vagyok és jó téma, hogy nem értek semmihez.

Ti,hogy birkóztok meg ezekkel? Hogy tudnám elérni,hogy lazábban vegyem a dolgokat és ne vegyem annyira a szívemre, hogy idegileg kikészüljek?

Köszönöm előre is a válaszokat!


24/L



#munka #munkahely #gyomoridege
2017. jan. 8. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Voltam így, és egyre rosszabb lett. Egy idő után már étvágyam sem volt, aztán mikor állandó hasmenés kísérte felmondtam. Munkanélküli lettem jópár hónapra de akkora fellélegzés volt a stressz alól, hogy azóta sem bánkódok. Amíg úgy érzed bírod csináld, minden munkahelyen van valami hidd el, csak ha már úgy érzed túl sok akkor ott kell hagyni. Lesz még ezernyi alkalom.
2017. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag nincs olyan képzés, ami fel tudna 100%-ig készíteni a munkahelyeden várható feladatokra/kihívásokra, szerintem ez nem új infó és nem is kell rajta nagyon elakadni.

Voltam hasonló szituban az előző munkahelyemen én is, de idővel javult a helyzet.


És a kérdéseid milyenek? Mert alapvetően 3 szitu képzelhető el szerintem:

-amikor alapvető ismeretek hiányoznak, amiket tudnod kellene, na attól érezheted magadat kínosan, de a munkaidőn kívüli készüléssel megteszed amit lehet;

-ha olyan tényleg szakmai kérdések, amikre nem tud kiterjedni az oktatás, akkor teljesen egyértelmű hogy kérdezned célszerű, mielőtt arra pazarolnád a munkaidődet hogy mondjuk újra feltalálj valami megoldást;

-a harmadik meg amikor az önbizalomhiány miatt önállótlan vagy és a saját magad megerősítésére kérdezel.

Nem mindegy melyik kategóriába esnek, mert kérdés és kérdés között is van eltérés.


Az egymás kibeszélése valamilyen szinten mindenhol zajlik, jellemzően mindenkit a háta mögött. Ne gondold, hogy csak Téged ér az a megtiszteltetés, hogy kitárgyalják a dolgaidat. :)


Én arra tippelnék így ismeretlenül, hogy ennek egy számottevő részét az önbizalomhiány táplálhatja.

2017. jan. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet elsore hulyesegnek tunik, de jarj jogazni es meditalj ez majd segit megtalalni magaddal aznosszhangot es nem lesz gyomoridegeded. Nem mondom azt, hogy ne stresszelj ra a munkara mert az csak ront a helyzeten (pedig igy van) de tudom, hogy nem rudod kizarni magadbol a stresszt ebben a helyzetben nem te dontod el, hogy idegeskedj-e miatta. egyebkent majd belerazodsz nekem is volt ilyen bar az odaaig fajult, hogy mas helyre mentem dolgozni es vegul jol is tettem, de ha alapvetoen nincs baj a ceggel akkor varj kicsit mig feloldodsz probalj ismerkedni vagy bulizni menni vagy meginni egy kavet/sort a unkatarsakkal.
2017. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!