Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő elején elmennétek...

Próbaidő elején elmennétek temetésre?

Figyelt kérdés

Még csak 2 hete dolgozom a cégnél, a szerződéskötésnél nyomatékosan megkértek, hogy próbaidő alatt ne kérjek szabadságot. Ezt én is így gondoltam, előző munkahelyeimen is így volt. Sőt van egy közeli barátom, akit azért rúgtak ki, mert 2 hónap után elkéredzkedett egy napra... elengedték, de amikor a következő héten újra ment (volna) dolgozni, elküldték.


Nekem most viszont meghalt a nagypapám... Mindenképpen szeretnék elmenni a temetésre, ami most csütörtökön lesz, tehát 2,5 hete leszek a cégnél (3 hónap a próbaidő)...


Szerintetek ki fognak rúgni? Persze tudom, ezt senki nem tudja rajtuk kívül... de volt már hasonló tapasztalatotok, hogy egy kollégát ilyen miatt küldtek el próbaidő alatt?


Nagyon sajnálnám ezt a munkát, mert pályakezdőként találtam szakmába vágó, nagyon jól fizető, izgalmas munkahelyet, és ehhez nagy szerencse is kellett, mert amúgy kevés embert keresnek ilyen munkakörre.


Viszont tudom, hogy egész életemben bánnám, ha nem mennék el a papám temetésére, szóval mindenképpen kérek szabit... szerintetek elnézik? :/


Amúgy eddig korrektnek tűnik a cég, rendesek, nem is nagy "zsarnokoskodó" multiról van szó, viszont elég sok a meló és folyamatosan határidős munkák vannak, egy ember kiesése tehát folyamatos újraszervezést igényel. És hát ugye külön kiemelték, hogy próbaidő alatt ne kérjünk szabit...


2017. jan. 9. 21:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%

Részvégem

Meddig tart a munkaidő? Nem lehetne délutánra vagy hétvégére tenni a temetést?

2017. jan. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Esetleg próbáld meg felajánlani hogy a határidős munkák miatt előtte/utána nap túlórázol kicsit.
2017. jan. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom kirúgnak-e, szerintem embertelenség lenne, de hát a mai világ nem épp az empátiájáról híres.

Azt viszont tudom, hogy egy nagypapa utolsó útja, eltemetése pontosan egyszer van, munkalehetőségből azért ha nem is sok, mindenképp több. Én nem tudnék nyugodt szívvel létezni, ha a munka mellett döntenék, de én ilyen vagyok. A szeretteim mindig is fontosabbak lesznek számonra mint a pénz. Lehet egyedül vagyok vele, de azt vallom hogy inkább szegényen élek, de boldogan a szeretteimmel, mint magányosan de gazdagon.

2017. jan. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Részvétem.

A temetési szabadság jár, akár próbaidő van, akár nem. Ez rendkívüli esemény, nem nyaralni szeretnél elmenni. Én mindenképpen szólnék ilyen esetben a főnöknek, hogy ez történt, a halotti anyakönyvi kivonat másolatát majd be tudod mutatni, azt tőlem is kérték, amikor az én nagyapám halt meg ősszel, pedig én akkor már rég nem próbaidős voltam.

2017. jan. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
66%
Menj el, ha ezért kirúgnak meg köpd szemközt a fönököt és keress másik helyet
2017. jan. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

2 nap rendkívüli szabadság jár neked nagyapád temetésére, ez a rendes szabadságon felül, ezt a munkáltatónak tudnia kell, de mindenképp légy résen, hogy ne a rendes szabadságodból vonják le, ha elengednek.


[link]

2017. jan. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen, tudom hogy jár ezért szabi, de attól hogy megadják, másnap még ugyanúgy kirúghatnak, ugye próbaidő alatt semmi indok nem kell ehhez, vagy legfeljebb megindokolják bármi mással.


Abban biztos vagyok, hogy kérek szabit, holnap beszélek a főnökömmel, csak félek, hogy mi lesz a vége. Persze ezt ti sem tudhatjátok, tehát kb. felesleges volt kiírni a kérdést, bocsi... kicsit össze vagyok zavarodva a stressztől és a szomorúságtól.


Amúgy a temetés a munkahelyemtől 200 km-re lenne, és 6-ig tart a munkaidőm, ilyenkor télen pedig csak kora délutánig temetnek a sötétedés miatt, szóval semmiképpen nem tudnék dolgozni menni aznap. A városban hétvégén nem tartanak temetést, pedig eredetileg édesapám is szombatra szerette volna kérni.


Igen, arra én is gondoltam, hogy a szabi előtt-után felajánlom, hogy túlórázok, simán megtenném természetesen. Bár sajnos még nem nagyon bíznak rám önálló munkát, betanulási fázisban vagyok, nem hiszem hogy egyedül hagynának az irodában a munkával, a felettesem meg nem fog miattam túlórázni... :/

2017. jan. 9. 22:18
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha szükségük van a munkádra, illetve látnak benned lehetőséget, akkor nem fognak elküldeni. Ha meg igen, akkor találtak volna más indokot is, hogy próbaidő alatt elküldjenek. Legyél rugalmas, ma ilyen világot élünk, bármikor bárkit bárhonnan kirúghatnak, még az sem életbiztosítás, ha évek óta dolgozol valahol határozatlan idejű szerződéssel, egy átszervezés elég, hogy lapátra tegyenek, mert megszűntették azt a munkakört...
2017. jan. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg, hogy hogy ment. :)
2017. jan. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
Költői kérdés, de mi haszontalan volt a válaszokban, ami miatt le kellett pontozgatni?...
2017. jan. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!