Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő elején elmennétek...

Próbaidő elején elmennétek temetésre?

Figyelt kérdés

Még csak 2 hete dolgozom a cégnél, a szerződéskötésnél nyomatékosan megkértek, hogy próbaidő alatt ne kérjek szabadságot. Ezt én is így gondoltam, előző munkahelyeimen is így volt. Sőt van egy közeli barátom, akit azért rúgtak ki, mert 2 hónap után elkéredzkedett egy napra... elengedték, de amikor a következő héten újra ment (volna) dolgozni, elküldték.


Nekem most viszont meghalt a nagypapám... Mindenképpen szeretnék elmenni a temetésre, ami most csütörtökön lesz, tehát 2,5 hete leszek a cégnél (3 hónap a próbaidő)...


Szerintetek ki fognak rúgni? Persze tudom, ezt senki nem tudja rajtuk kívül... de volt már hasonló tapasztalatotok, hogy egy kollégát ilyen miatt küldtek el próbaidő alatt?


Nagyon sajnálnám ezt a munkát, mert pályakezdőként találtam szakmába vágó, nagyon jól fizető, izgalmas munkahelyet, és ehhez nagy szerencse is kellett, mert amúgy kevés embert keresnek ilyen munkakörre.


Viszont tudom, hogy egész életemben bánnám, ha nem mennék el a papám temetésére, szóval mindenképpen kérek szabit... szerintetek elnézik? :/


Amúgy eddig korrektnek tűnik a cég, rendesek, nem is nagy "zsarnokoskodó" multiról van szó, viszont elég sok a meló és folyamatosan határidős munkák vannak, egy ember kiesése tehát folyamatos újraszervezést igényel. És hát ugye külön kiemelték, hogy próbaidő alatt ne kérjünk szabit...


2017. jan. 9. 21:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg fogják érteni. A túlórát esetleg ajánld fel későbbre.
2017. jan. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezért kirúgnak, komolyan ne sajnáld ezt a munkahelyet.


Részvétem papád miatt. :(

2017. jan. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem mi lett?
2017. jan. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Rendesek voltak, mikor szóltam a felettesemnek, annyit mondott, hogy nagyon sajnálja, egyből beírta a szabit a temetés napjára, és mondta hogy szól a HR-esnek is (ő otthonról dolgozott aznap). Kicsit később írt a HR-es, hogy nagyon sajnálja ami történt, és hogy természetesen ezt a napot nem a rendes szabimból fogják levonni, hanem rendkívüli szabadságként könyvelik el.


Azóta sem vettem észre semmi különöset, ugyanolyan kedvesek velem, szóval most már nem gondolom, hogy bármi hátrány érne emiatt a munkahelyen. :) Tényleg korrektnek tűntek előtte is mindenben, csak hát az ember annyi mindent hall a rossz munkáltatókról és a próbaidő alatti kirúgásokról...

2017. jan. 21. 22:03
 15/15 anonim ***** válasza:

Hát, ahol temetés miatt rúgnak ki, ott nem is lenne érdemes hosszú távra tervezni. Engem táppénz után küldtek el egyszer, pedig ráadásul a munkahelyi körülmények miatt betegedtem le, nem csináltam ügyet belőle, bár rájuk húzhattam volna a vizes lepedőt, de úgy voltam vele, úgyis nemsokára államvizsga volt, így akkor jobban rá tudtam készülni, aztán a cég meg tehet egy szívességet.

Örülök, hogy nálad jól végződött a dolog végül, sok sikert a munkában, és még egyszer részvétem.

2017. jan. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!