Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha bekerülök egy új munkahelyr...

Ha bekerülök egy új munkahelyre pl. csomagolásra, szalagmunkára vagy hasonló helyre, akkor mindenhol megtanítják, mit hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés
Nem nehéz betanulni, általában mennyi időt adnak rá? Ti milyen munkát végeztek és nálatok ez hogy volt?
2017. jan. 17. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Àltalàban 3 hónap betanulàsi idõt adnak, persze ez munkakör, illetve szerzõdés függõ.Hatàrozatlan idõre szóló szerzõdésnél, a 3 hónap.Hatàrozott idejű szerzõdésnél 1 hónap szokott lenni a betanulàsra szànt idõ.Akàr könnyen, akàr nem könnyen betanulható az adott munkakör, kérdezni kell!!Mert minden munkakörben vannak, màr kialakult, megszokott munkafolyamatok.Amelyeket csak akkor làtsz àt ha figyelsz és elõrelàtóan kérdezel, hogy elkerüld a munkafolyamattal kapcsolatos esetleges problémàkat.Jogod van kérdezni, figyelni, és jogod van olyan műveletet nem végrehajtani, amit még nem tanítottak be ill. nem volt alkalmad megfigyelni, biztonsàggal végrehajtani azt.Az én esetemben, attól függetlenül, hogy milyen munkàt végzek, a lehetõ legegyszerűbben àllok az adott munkafolyamathoz.A munka egyenlõ pénz.Amikor dolgozol soha ne felejtsd el, hogy miert vagy ott, és maximàlisan oda tudsz majd figyelni az adott munkafokyamatra, pl az ott dolgozók egyéni ill magànéletétõl elvonatkoztatva.
2017. jan. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csomagolóban dolgoztam egyszer, vicces volt. Odamentem, nem tudtam kit kell keresni, mert csak a neve volt meg (telefonon beszéltünk). Ott ácsorgott az épületen kívül egy rakás ember, odamentem az egyikhez, mondtam, hogy új vagyok, X-et keresem. Mondta, hogy ő nincs itt, de nem is szokott kijárni, szóval őt nem fogom megtalálni, de majd ő megmutatja, mit kell csinálni. Aztán amikor elkezdődött a műszak, szépen odaállított a szalag mellé és mutatta, hogy ezeket a cuccokat kell lemérni, aztán a megfelelő dobozba rakni, a dobozt meg a szalagra. Kb. 1 percig tartott a betanítás, aztán 12 órában azt csináltam folyamatosan. Nyilván lassabb voltam, mint a többi, mert nekik már rutinból ment, de azért igyekeztem. Azt mondjuk nem tudom, mennyi időt adtak volna, hogy felzárkózzak hozzájuk, mert másnap már nem mentem be dolgozni, ugyanis fűtetlen gyárhelyiségben folyt a munka, tél közepén -15 fokban. Estére olyan lázam meg torokfájásom lett, hogy jobbnak láttam nem erőltetni a dolgot, szóval 1 nap után felmondtam. :D Eddig ez volt a legrövidebb munkaviszonyom. :D
2017. jan. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!