Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen végtelenül bunkó főnökkel?

Figyelt kérdés
Nem olyan régen az előző főnökünk fia lett a főnök, gyakorlatilag egy huszonéves mitugrász és a viselkedése türhetetlen, már-már elviselhetetlen. Gyakorlatilag mindenkivel nagyképűen, lekezelően beszél és elvárja, hogy mindent mi csináljunk, ő meg nem mozdulna, gyakorlatilag elvan egész nap. Egyik nap az én ruháimra tett megjegyzést, volt amikor egyik kollégámat kezdte el a semmiért lehordani, vagy pedig direkt provokál másokat.
2017. jan. 17. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem sok mindent tudsz tenni, ez ma Magyarország.

Míg nyugat európában ha így beszélne veled egy főnök,munkáltató(és most nem a kelet európai munkaerőt foglalkoztató cégekre gondolok, ahol szinte nincs is más munkavállaló)akkor feljelenthetnéd, vagy céges ügye lenne belőle, ha komolyabb dolgokat mondott, akkor bíróság.

De itt kelet európában még ez nem nagyon elterjedt, bár törvényi szabályozás már van rá, csak sajnos az alkalmazottak nem élnek vele, érthető is, miért.

Szóval otthagythatod a céget, keresel másikat, vagy visszaszólsz, és kiállsz magadért.

Embere válogatja, hogy főnökként ebben az országban ezt ki hogy viseli.

valaki elkönyveli magában, NO ez egy karakán munkavállaló, nem kell többet provokálni, de van akinél meg olaj a tűzre, és addig piszkál, míg fel nem mondasz.

2017. jan. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ott hagyni?
2017. jan. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

Nekem ha csúnyán vagy lekezelően szólt a főnököm akkor egy árva szót nem szóltam neki vissza hanem besétáltam a NAV-hoz és bejelentettem hogy feketén adja ki két ingatlanát is. Nem tudom mi lett a következménye csak azt tudom hogy azóta olyan alázatosan viselkedik velem hogy szinte rokonszenves lett. Amit okosan tett, különben a következő lépés az anyja feljelentése lett volna az ál-rokkantnyugdíja miatt. Aztán időközben az állam döntött úgy hogy felülvizsgálja a rokkantnyugdíjasokat és elvették az anyja rokkantnyugdíját.

Az ilyen bunkók mindig sárosak több mindenben, könnyen találsz gyenge pontját. De ha tűritek akkor vétkesek közt cinkos aki néma alapon ti is hibásak vagytok.

2017. jan. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Használd kevesebbszer a gyakorlatilag szót. Hátha segít.
2017. jan. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk volt egyszer egy ilyen protekciós főnök (Budapest, iroda), aki gyalázatosan viselkedett a csapatával. Egyik nap mind a tizen, akik alá tartoztak, felálltak és egyszerre beadták a felmondásukat.. A hapek 2 nappal később már nem dolgozott a cégnél, senkit nem érdekelt, kinek a kicsodája.

Egyébként javaslom, hogy kezdj el új munkahely után nézelődni és vedd fel, amit művel és jelentsd, ahol tudod.

2017. jan. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!