Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ha zavar a munkatár...

Mit tegyek ha zavar a munkatársaim viselkedése?

Figyelt kérdés
Kicsit szabadosak, mivel a munka kissé monoton ezért néha az agyukra megy. Nekem is de én akkor ikább csak, majdnem elalszom. Ők meg elkezdenek szexel kapcsolatos dolgokkal viccelődni, egymást ugratni. Vagy akár csak hülyeségeken nevetni, stb. Engem is ugratnak így és ez zavar. Ha nem szólok vissza akkor azért ugratnak. Néha belemegyek én is a játékba bizonyos határig. De nem érzem magam jól igy. Mindig kivülálló voltam egy kicsit meg csendes és szerentnék úgy is maradni. Legalábbis nem átmenni a másik bolondos végletbe sem. Mit tegyek? Kirekeaztettnek lenni sem jó érzés :/
2017. jan. 20. 08:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen mondd meg nekik hogy te nem érzed jó lazítási vagy stresszoldó módszernek ezeket a viccelődéseket. Nekem is voltak ilyen munkatársaim vagy ismerőseim. És ha primitívnek találtam az ilyesféle stresszoldó módszereiket, bevallom hogy volt amikor dühös lettem rájuk és az szerint viszonyultam hozzájuk. Így is felfogták hogy nekem nem vicces a mószerük, de ma már normál vagy akár udvarias emberi hangon is szoktam közölni ezt és ugyanúgy megértik. Persze azért ez az udvariasnak nevezett emberi hang is valójában olyan hogy érthetően kifejezi hogy nagyon primitívek vagy netán nem tisztességesek, én meg nem tartozom abba a fajtába. De azt tapasztaltam hogy szép szavakkal (de azért határozottan) is el lehet érni eredményt, sőt jobbat. De lehetőleg soha nem leszek ilyen csapat tagja. Inkább vállaltam az önálló, független megélhetést ami az átlag ember számára nehezebb életnek tűnhetett, de nekem inkább maga volt a kánaán ha nem függhettem senkitől. Persze az életben így is adódik eset amikor a szóban forgó tulajdonságú emberekkel hoz össze a sors. Például utazás közben egy tömegközlekedési eszközön vagy bárhol. De ha szükséges akkor meg kell mutatni hogy a fejlettebb intelligenciájú vagy a becsületesebb az úr a háznál. És ha jó hangnemet alkalmaz az ember nagyon is megértik. De volt olyan eset például a sorkatonaságnál hogy nekem is az ő anyanyelvükön, stresszoldó vicces hangnemben közöltem velük az igényem. Egészen pontosan azt mondtam hogy hé emberek, én nem lumpenproliként nevelkedtem és az óvodában sem alkoholos üveg volt a jelem. És ez a tréfásan lekezelő hangnem nagyon tetszett mindegyiknek és vették is az adást. Persze ehhez pontosan ismerni kellett őket és tudni előre hogy erre van igényük, tehát nehogy tényleg sértés legyen mert az olaj lenne a tűzre.
2017. jan. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Akkor nem jó helyen dolgozol, ez az ős szintjük, nekik való munkahellyel, én is hasonló helyen próbáltam dolgozni, de minden bajom volt, végül kiutáltak onnan.

Inkább egy nem túl értelmes ember menjen el az értelmiségiek közé dolgozni, mint fordítva, mert abból csak gyűlölködés, utálkozás lesz.

2017. jan. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak eljönni tudsz. Én is voltam hasonló helyzetben, megkaptam tőlük, hogy "Bocs, mi nem fogunk megváltozni azért, hogy te itt jól érezd magadat."
2017. jan. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Amikor a jelenlegi munkahelyemre jöttem, az egyik srác pont ilyen volt, állandóan b..zis poénokkal "szivatott" mindenkit, engem is. Pl. olyanokkal, hogy mögém állt és azt mondta: "verjem a füled tövére XY". Engem borzasztóan zavart eleinte, mára pedig a gyerek egy elég jó haverom. Bár ehhez az is kellett, hogy elmenjen a cégtől, mert ezt a stílust, amíg itt volt, nem tudtam hova tenni. Most már nem érdekel, sőt felvettem a stílusát és együtt b..zulunk :D. Amikor egyébként elmondtam neki, hogy ez engem zavar, azt mondta, hogy ezt nem sértésnek szánja, és csak egy bizonyos körnek mondja, akiket kedvel. Szóval ilyen is van. Meg kell tudni, hogy rossz szándékkal ilyenek-e, vagy pedig az alap moráljuk ilyen. Ha az utóbbi, akkor nyugodtan szólj vissza hasonló stílusban, ha pedig nem...hát akkor is :D.
2017. jan. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!