Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha új céghez mennék egy céges...

Ha új céghez mennék egy céges autó lehet nekem elvárás?

Figyelt kérdés
Mostanában állást keresek, viszonylag fiatal vagyok, volt már pár munkahelyem. Felvételi beszélgetésen mondanám hogy kérnék céges autót magán használatra is tankolókártyákkal. Ez irreális elvárás manapság? Szerintetek ilyenért csak simán kiröhögnek? Tehát mondjuk felvesznek valahova és kb. 2 év múlva? Vélemények?
2017. jan. 30. 10:32
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem pofára megy, általában legalábbis nem. Nálunk a felsővezetőknek jár céges autó, de nekik van, hogy ki kell ugrani Bécsbe egy megbeszélésre vagy hasonló. Jár hozzá tankolókártya, saját célra is használhatják, nem nézi senki.

De ha nem kell munkádhoz autó, akkor nem fognak adni. Ja és ez nem olyan, hogy az kap, aki interjún kér - az kap, akinek kell a munkájához, függetlenül attol, hogy kér e. Mint a céges telefon.

2017. jan. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Alain Delon ***** válasza:
100%
10: Ilyen felfogással könnyen oda kerülsz, hogy éhezz, fagyoskodj.
2017. jan. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Nezd, minden munkahelyen benne van a ceges policy-ben, hogy x beosztastol juttatas az auto. Ha abba az adott beosztasba kerulsz, jar Neked, ha nem, akkor nem jar. Ez nem ugy megy hogy van egy flotta es aki ker belole az kap, jesszusom...


Nalam manager szinttol jar, ferjemnel uzletbezeto szinttol. Neki van mert uzletvezeto. Csak hogy ertsd, hogy milyen szinttol jar. ..


Milyen munkakorbe jelentkeznel ahol kernel?

2017. jan. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Milyen munkakör? nálunk az összes vezetőnek van,

Rajtuk kívül csak annak, aki utazik állandóan ill az egyik manager helyettesének, mert ő így egyezett meg anno a bértárgyaláson (k messze lakik), hogy majd kap (leghasználtabbat, ami még a cég tulajdonában van, az újak lízingeltek)persze ehhez az kellett, hogy őt hívják hozzánk ill 35%os javulást ért el a csapatával kimutathatóan. (Nem 2 éves munkatapasztalata van)


Bárki másnak ott vannak a pool autók, ha kell vagy ha azok elfogytak, akkor bérkocsik/taxi.


És teszem hozzá olyan helyen dolgozunk, ahol munkaerő hiány van az egész környéken

2017. jan. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk manager szinttol jar.

Persze, ha nem talalnak egybol helyetted tiz masikat, akkor beprobalkozhatsz. De gondolom a te helyzetedben nem ez all fenn, hanem irrealis elvarasaid vannak

2017. jan. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
79%

Adnak céges autót, HA megtermeled a költségeit. Milyen költségek vannak egy ilyen autónál? Lássuk:

- Egy alsó-közép kategóriás új autó, ami nem gáz a cégre nézve: 5 millió.

- Erre a céges autókat sújtó adót egy kalkulátorral 22 ezerre becsültem havonta. Ez évente 264 000 Ft.

- Feltételezem, hogy naponta furikázol ezzel 50 km-t. Ez havonta a mai árakat és 6 literes csodafogyasztást feltételezve, na meg havi 22 munkanapot: 22*50 = 1100 km. -> havonta 11*6 = 66 liter benzin, ez 25 000 Ft.

- Az autót karbantartani is kell, mivel ez egy új autó legyünk pozitívak és évente erre összesen kell költeni 30 000 Ft-ot.


Az autót tegyük fel, hogy 5 évig szeretnéd használni. Most kicsit hasra csapok ez alapján: [link]

Az 5 milliós autó 5 év múlva durván 2,5 milliót fog érni. Ez havonta 41 ezer forintos amortizációs költség.


Tehát ha adnak neked egy céges autót, az ha minden jól megy és nem lesz valami komoly műszaki baja, akkor havonta 118 ezer forint kiadás a cégnek.

Nem tudom, hogy van-e ilyen, de szerintem még az autó váráslásakor is sújtja adó a cégeket, de erről nm tudok. Na meg nem számoltam a tőke alternatív költségével sem. Magyarul az azzal kieső haszont nem vettem figyelembe, amit a cég akkor ért volna el, ha ezt az 5 milliót másba fekteti. Már ha csak annyit tenne vele, hogy leköti állampapírba . Egy 5 éves prémium állampapíros lekötés most évi 3 egész valahány százalékos infláció fölötti kamatot fizet, ezt kerekítsük 3-ra, szóval a céges autóval még kiesik (legalább!!!) 5 000 000 * 0,03 = 150 ezer forint 5 év alatt.


Szóval lehet céges autót kérni, csak akkor számold azt bele, hogy ez mennyibe kerül egy cégnek. Ha olyan fizetési kategóriában vagy, ahol ez nem túl nagy plusz költség arányaiban a cégnek, akkor kérd. De ez olyan millió közeli havi jövedelemnél van.

2017. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Bocs, a havi 118-hoz hozzácsaptam véletlenül egyben az éves karbantartás díját, de valójában túl sokat nem változtathat az áron, mert nem számoltam egy csomó dologgal, amit a hozzászólás második felében írtam.
2017. jan. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

"De egy sima beosztottat sem ismerek, aki nem uzletkoto es ceges autoja lenne."



Azért ilyen is van. Nálunk szinte mindenki kap, persze nem mindenki azonnal. És esküszöm könnyebb volt céges autót benzin kártyával kérni és kapni pár év után, mintha azzal állítok be, hogy kérek havi 50-100 ezer fizu emelést. Pedig nem vagyok vezető, munkámhoz se kell, sajnos milliós fizum sincs. Szóval maradjunk annyiban, hogy ez eléggé cég függő!

2018. márc. 29. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!