Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért tűrik el itt az emberek...

Miért tűrik el itt az emberek az állandó megalázást, és a rabszolgasorsot?

Figyelt kérdés
Volt már pár munkahelyem,most is ahol dolgozom úgy beszélnek az emberekkel (alkalmazottakkal) mint valami szaros kutyával. Rabszolgának nézik az egész kócerájt.Senkiházi csoportvezetőktől (akik igazgatónak hiszik magukat egy nyúlszarnyi kis "hatalomtól") sokszor elhangzik a "takaródjál innen a k anyádba" "csináld már pörgősebben te f..sz" stb persze mindenki rendesen dolgozik,csak az a hobbija h ott áll mindenki felett és ha nincs rá oka akkor is ugat.. Mindeközben a madarak csak bólogatnak és még ŐK KÉRNEK ELNÉZÉST. Értem én h van akinek gyerek van nem tud ugrálni,vagy már öreg és a nyugdíjig nem kell máshova stb de a többségnek semmi életcélja,nem is akarnak kitörni ebből ,mikor szóba kerül ki is jelenti h "jó ez a 80-100 ezer ft" (amiért 10-12 órát szolgáskodik ,sokszor hétvégén is) amikor meg neked nem ízlik h belefosnak a szádba,és szóváteszed ,a dohányzóban mindegyik hőbörög ,de mikor a nyilvánosság előtt is hangot adhatnának ,kussol mindegyik és egyedül maradsz a véleményeddel ,és az egészből lesz egy olyan beállítás h "csak neked nem jó ami itt van". Sokuk a gyerekre ,családra ,hitelre minden marha kifogásra hivatkozik miért nem áll ki magáért ,és miért nem fog össze a közös érdekért (félti a rongyos 80 ezres állását),de akinek pl nem zsíros kenyérre kell a pénz,bárhol tud ennyiért dolgozni,az miért tűri el a megalázó rabszolgaszerepet ? Meg amelyik tapsikol a 90 ezres alamizsnára és azt mondja h "fogd be a pofádat,örülj h ennyit keresel"annak milyen életcéljai vannak saját magával ? Vagy tényleg ennyi hülye ember van akiknek mindegy mennyit,mennyiért dolgozik és nem számít hogy beszélnek vele csak eljárjon otthonról valahova 10-12 órára? Mi ebben ezeknek a jó?
2017. jan. 30. 19:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy pontosan milyen munkakörben dolgozol?
2017. jan. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ez most jelenleg egy raktár,így raktárosként. Kb 2 hónapja vagyok itt mert az előző helyen nem jelentettek be és nem fizettek ki,így otthagytam,de ahogy látom így 2 hónap után megint egy állatkertbe kerültem. De kb mindenhol vannak ilyen birkák,akik egyenesen megvetik ha valaki kiáll a jogáért ,és a rabszolgatartóiknak szentelik az életüket.
2017. jan. 30. 19:56
 3/23 anonim ***** válasza:
72%
Ez van, ha az embernek nincs használható szaktudása és alacsony hozzáadott értékű munkát végez.
2017. jan. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%
A válasz egyszerű, mivel nincs nagyon más lehetőségük, hogy eltartsák magukat és a családjukat kénytelenek tűrni, lenyelni a békát a túlélés érdekében. Egy idő után meg már annyira fásulttá válnak a mókuskerék miatt, hogy napi rutinná válik a megaláztatás tűrése.
2017. jan. 31. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Normális ember nem szokja meg a kutyasorsot csak ezekre a kifogásokra hivatkozva. A betanított munka mellett is lehetne büszkesége,tartása,csak ebben az országban ez senkiben nincs meg. Ausztriába ilyen bérek mellett,ilyen bánásmód menne felgyújtanák őket az emberek. Nem tudom mivel lenne az rosszabb a jelenlegi állandó rossztól ha felállnának és egy kicsit utána fájna de később jobb lenne a sorsuk . senkinek semmi életcélja és örökre ilyen helyeken akar lenni.
2017. jan. 31. 06:29
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én sem értem hogy történhet ez meg. És mindenkit arra bíztatok, hogy sose hagyja magát, még ha keveset is keres, ha egyszerű is a munkája, senkinek sem szabadna emberként megaláznia.


Ez valahol egy ördögi kör, szerintem. A munkáltató direkt nem kedves az emberekkel, mert még a végén elhiszik, hogy többet érdemelnek, nagyobb fizetést követelnek, tehát neki többe fog kerülni. Azok a dolgozók pedig akikkel így bánnak, "beveszik" hogy ezt érdemlik, hiszen alja munkát végeznek alja fizetését, az is lehet, hogy nekik ez a bánásmód már nem oszt, nem szoroz.


És vannak akik mégis fellázadnak, azok közül sokan előrébb tudnak jutni. De azért kevesen vannak.

2017. jan. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Te se hagyd magad, húzz ki külföldre!
2017. jan. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
17%

Régebben volt egy állandóan lázadozó osztálytársam, aki kijelentette, hogy 40 éves korára már úgyis meg fog halni. Véletlenül nem te voltál az?


Amúgy meg, a csoportvezetők is emberek. Akikkel munka után meg jóban vagy, és haverkodsz velük. Sőt!! Aki nem haverkodik, azt nézed majd ki! Amiért nem hajlandó jópofizni az idióta főnökökkel meg munkatársakkal. Te, a nagy lázadó... Fogadok az alkalmazottak többet szenvednek a te erőszakos viselkedésedtől, mint a csoportvezetőktől! Talán azért nem állnak melléd! A suliban te voltál a jani, aki mindenki követett, akinek mindig igaza volt, az ilyenfajta ember jó sok osztálytársa életét tönkre teszi. De a munkahelyén elviselni már nem tudja, ha azt kapja, amit megérdemel.

2017. jan. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
22%

"Te se hagyd magad, húzz ki külföldre!"


Azt akart! Csak annyira magasról szart a tanulásra, és csak a gonoszkodás járt az eszében, hogy végül nem tudott kimenni! Az ilyenek mint a kérdező, még könyvet sem vitt az iskolába, max egy füzetet meg egy tollat. Szart az egészbe bele, és most csodálkozik, hogy itt tart. Aki pedig különb volt, aki egy rossz szót sem szólt rá, azt viszont bezzeg bántotta. De most visszakapja az élettől.

2017. jan. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%
Ezektől függetlenül igaza van a kérdezőnek. Nem szabadna így beszélni az emberekkel, sem a főnöknek az alkalmazottakkal, sem az alkalmazottaknak egymással.
2017. jan. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!