Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért hiszi azt sok fiatal...

Miért hiszi azt sok fiatal hogy elvégez egy egyetemet kapásból vezető lesz és kap céges autót?

Figyelt kérdés
Nem irreális? Igényes iroda egy menő helyen, céges autó Audi A4-es minimum vagy Volkswagen Passat, esetleg egy BMW, fizetés 500.000 per hó? Nekem első fizetésem minimálbér volt.
2017. febr. 2. 14:29
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Állam fizette a sulit, én kapom a pénzt, azt arra költöm amire akarom. Megmondom őszintén akkor örültem a pénznek, de végül felmondtam, személyes okai voltak, nem is annyira a pénz. Volt hogy 200.000 nettót kerestem, akkor többet költ az ember.
2017. febr. 2. 15:06
 12/41 A kérdező kommentje:
Megmondom nekem az a véleményem már ha a végzettségek is szóba kerültek, én pont mérnök vagyok és már nagyon idegesít egy mérnöknek mennyit kellene keresnie. Bármi lehet, szerintem ennél a végzettségnél nem lehet megmondani, sőt ez olyan hogy nekem olyat is mondtak hogy bármi munkára alkalmatlan vagyok, valahova meg felvettek vezetőnek, ennyi.
2017. febr. 2. 15:14
 13/41 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos az egyetemeken amerikai stílusban tanítanak már egy jó pár éve, főleg a gazdasági szakokon, ahol rengeteg tantárgyban jelenik az meg, hogy mit csinálna egy-egy manager egy-egy helyzetben, tehát arra ösztökélik a fiatalokat, hogy vállalkozzanak (egy kapitalista államnak az éri meg a legjobban), ne csak egyszerű alkalmazottak legyenek.
2017. febr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

"Amerikai stílus"


ha ja ahol én végeztem tényleg ez a legjobb kifejezés.


Most inkább nem is mesélek sztorikat mik voltak tanárok részéről, pofám leszakad.

2017. febr. 2. 15:47
 15/41 anonim ***** válasza:
Igen, így van. Mondjuk a stílussal nem is lenne annyira nagy gond, vannak hasznos dolgok is, viszont sajnos az ország lehetőségeit, a megfelelő munkaerő piacot nem biztosították, versenyképes fizetésekkel itthon nekünk pont azok, akik a tankönyveket összeállították, vizsgáztattak, stb. :)
2017. febr. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 Fatal_3rror_ ***** válasza:

"tehát arra ösztökélik a fiatalokat, hogy vállalkozzanak"


És ez miért baj? Mert szerintem inkább legyen vállalkozó mint irodai biorobot akitől elvárják hogy szarért-húgyért termelje a pénzt.

2017. febr. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Amúgy szerintem megvan az arany középút.


Egyrészt nem kell 0 tapasztalattal bársonyszéket meg ingyen k..vát várni. Másrészt attól hogy neked minimálbéres volt az első állásod, még nem kötelező minden egyetemet végzett embernek így kezdeni.


Amúgy ez egyetemisták 90%-a már annak örülne hogyha méltó élethez megfelelő fizetést kapna.

2017. febr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

Mondjuk azon mindig röhögök hogy valaki leírja hogy informatikus mérnök, mennyit kérjen.


Erre jönnek a válaszok: 300-at kérj!. Következő: kérj 400-at!!! A 3.: kérj félmilliót!! Hülye vagy kérj 800.000-et!!


Ez szerintem akkor is vicces.

2017. febr. 2. 18:39
 19/41 anonim ***** válasza:

Kérni bármennyit lehet...


Amúgy konkrétan ismerek olyan multit aki nem talál kezdő villamosmérnököt havi 500 bruttóért, mert Pesten ettől többet meg lehet kapni...

2017. febr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

Jó de azt nem akárkinek, és nem is akárkit keresnek, hanem egy szívós g@@cit. Diplomás állatot.


Sőt az nem is attól függ szerintem hogy kinek hanyas lett a diplomája.

2017. febr. 2. 18:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!