Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért terjeszti a főnök egy...

Miért terjeszti a főnök egy távozott kollega háta mögött hogy kirúgta mikor a kollega mondott fel?

Figyelt kérdés

Az miért jó egy főnöknek hogy azt terjeszti egy felmondással távozott kollega háta mögött mikor az már ott sincs hogy kirúgta?

A főnök verziója: kirúgta mert szar munkát végzett.

A valóság: kollega távozott rendes munkavállalói felmondással. Szó nem volt semmiféle munkavégzésbeli minőségi problémáról. Talált mást ahol jobban fizetnek és itthagyta ezt. Ennyi történt.

A főnök meg kígyót békát mond rá de csak mióta ott sincs. Érdekes amíg a felmondási idő tartott addig semmit se mondott.

Ezzel mi a célja?


2017. febr. 4. 09:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez általában ilyen.


Én is mondtam fel, beadtam a papírokat és leléptem, többet is kerestem utána.


Lehet rólam is azt terjesztették a cégnél hogy kirúgtak onnan.

2017. febr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ha "valaki" kinyitja a száját és "vételtlenül" az összes dolgozó asztalán felejti az állítólagosan kirúgott dolgozó felmondólevelét ? És akkor bukik a kamu?
2017. febr. 4. 12:01
 3/13 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, ez ilyen.


Nekem úgy volt hogy volt egy cég, egyre zavarosabb lett, egyre "bonyolultabb", ezért egyszer kisétáltam, fogtam azt leléptem, email-ben elküldtem a felmondásom, papírokat megkaptam. Na erre hallom egyszercsak eltünt az ügyvezető. Most meg hallom az új ügyvezető feljelentette a régit, akinek felmondtam, a rendőrséget gazdasági csalásért, 7-8 évet is kaphat.


Mit akarok ezzel mondani? A főnökök ilyenek, nem éppen tökéletes emberek. Ha valaki felmond arra általában azt mondják: kirúgta a főnök mint a huzat.


Ennyi.

2017. febr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azért nem minden esetben ilyeneket. Ha valaki felmondott, fölösleges azt kamuzni, hogy kirúgták, és viszont.
2017. febr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Gondolom, sérti a (nem létező) főnöki tekintélyt az a tény hogy valaki itt merte hagyni a főnök kis játékboltját. Hogy valaki merte azt mondani hogy elég, anyád , itthagylak.

És van világ ezen kívül is.

Ezt a több melós sose tudhatja meg. Mert még a végén kinéznének a fejükből és rájönnének nem feltétlen kell itt megrohadni.

És az a főnöknek nem jó.

2017. febr. 4. 12:59
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyébként pontosan ez a helyzet.


Valaki megmondja a főnöknek hogy elég volt az ökörködésből, lépek lefele. Persze ez nem tetszik a főnöknek mert a jobb emberek mennek el, embert, főleg jót meg baromi nehéz találni, adhat fel a csórikám hirdetést, az pénzbe kerül, tiszta ráfizetés csóri főnöknek.


És mint ember is gond neki.

2017. febr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Gondolom azért, hogy ezzel félelmet generáljon a többiekben, hogy úgy érezzék ők is bármikor repülhetnek.
2017. febr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, hogy saját magát erősebbnek mutassa, és hogy a munkahelyet is jobbnak tüntesse fel. Hogy aki ott dolgozik, az elmenni nem akar, de ha nem úgy viselkedik, akkor elküldik. Szerintem azt akarja, hogy így lássák többiek.
2017. febr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

És arra mi a magyarázat hogy van köztük olyan aki TUDJA hogy ez nem igaz aki tudja hogy nem elküldték a szóvban forgót hanem maga ment el, és mégse meri kinyitni a száját?

Ill ha kinyitná a száját az se segítene mert a többi birka nem hinne neki. Inkább hisz a főnöknek aki napi szinten meglopja őket (ki nem fizetett túlórák-miért ment el a szóban forgó többek közt ezért).

Ha én ezt megértem valaha.

2017. febr. 5. 14:19
 10/13 anonim ***** válasza:

9. erre az a magyarázat, hogy "ez Magyarország", szokták mondani.


Az emberek nyelnek. És meg vannak róla győződve, hogy ez így van rendjén. Nekik nyelni kell, mert a főnök az a főnök. Azt gondolják, hogy ha bármit szólnak, abból bajuk lesz, elvesztik az állásukat például. Ez lehet, csak közben nem veszik észre, hogy mit veszítenek azzal ha nem szólnak. Konkrétan az életüket veszítik el. Persze csak amíg a nyelés marad.

2017. febr. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!