Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Figyelheti a főnök karemákkal...

Figyelheti a főnök karemákkal a dolgozókat egy munkahelyen?

Figyelt kérdés
Hivatalosan a lopás megelőzésére vannak természetesen a kamerák. De már többször hallottam hogy visszakeresték a felvételeken hogy ki hol hibázott, nem dolgozott, beszélgetett, evett,stb. Tehát a dolgozókat figyelik. :/
2017. jan. 28. 15:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Illemhely, tusoló, öltöző természetesen nem.


Ki nem xarja le a kamerát. Nálunk is van.

2017. jan. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Persze, hogy figyelheti. Dolgoztam olyan helyen, ahol az egyik csajt figyelmeztették is, mert látták a kamerán, hogy nem mosolyog eleget... Gázos az ilyen, én is csak 2 hetet töltöttem ott.
2017. jan. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Oké. De itt tényleg nézik. Múltkor is behívtak pár embert az irodába és megmutatták nekik hogy hol mit hibáztak.

Szóval akkor törvényes hogy napi 8-12 órában a beleegyezésem nélkül felvétel készül rólam? Munkaszerződésben nincs szó a kamerákról.

2017. jan. 28. 15:15
 4/28 anonim ***** válasza:

Ha olyan a hely, akkor muszáj a kamera. Pl bank, boltok és társai. Ha van erre keret és a főnöknek igénye igazából azt csinál amit akar.

Mondjuk azért más egy biztonsági célból kiépített kamera hálózat mintha csak a kukkolás lenne a cél.

2017. jan. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Én 2016-ban dolgoztam egy cégnél, ott benne volt a szerződésben hogy figyelhetnek téged, az egész cég be volt kamerázva. A műhely, iroda, minden.
2017. jan. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Ha a dolgozók tudnak a kameráról, akkor semmiféle beleegyezés nem kell részükröl, teljesen jogos a felvétel.
2017. jan. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Igen, de előtte tájékoztatni kell a dolgozókat, és csak kizárólag vagyon - és személyvédelmi okokból kamerázhatnak. A munkavégzés intenzitását nem figyelhetik, az törvényellenes.
2017. jan. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Ki mondta hogy nem figyelhetik hogy hogy dolgozol?


Nekem ott azt mondták, bár otthagytam a céget, hogy figyelik a 2 tulaj hogy mennyit nyomkodod a telefont, a munkát is na.

2017. jan. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Ez egy gyár, nem bank. Telefont már senki nem nyomkod, úgy meg vannak félemlítve az emberek... :(
2017. jan. 28. 16:32
 10/28 anonim ***** válasza:

Figyelheti és figyeli is a főnökség,meg a biztonságiak. Szinte mindenhol ez megy. Van ahol "lopás ellen" van a kamera de attól még azt is látják ki hogy dolgozik,mit csinál és odacsapnak ha kell .

Kevésbé tudják a dolgozók,hogy sok helyen le is vannak hallgatva,olyan poloskákkal amit meg nem találsz, szóval csak óvatosan szidja mindenki a főnökét .

2017. jan. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!