Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Betegállomány és szabadság...

Betegállomány és szabadság nem üti egymást? Kettő együtt nem lehet és a betegállomány az erősebb-nem lehetek betegség alatt szabin még ha akarnék se?

Figyelt kérdés

Megbetegedtem szóltam vittem orvosi papírt. Ennek ellenére kiírtak szabira és még be is maygarázták volna hogy jobb az nekem mert betegállra kevesebbet kapnék. AZ lehet de én meg nem akarom hogy a szabim fogyjon.

Szabályos ez? Úgy tudom hogy jelentett betegáll alatt még akkor se lehetnék szabin ha én ezt külön kérném,de erről szó sincs.


Másik kérdés: mit tehetek ez ellen? Szólni felesleges már szóltam nyomatékosan hogy ne írják ki szabira-kiírták.


2016. okt. 29. 19:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
Nem egyszerű eset. A szabid kétharmadával a mu8nkáltató rendelkezik, akkor adja ki, amikor akarja. A maardék egyharmaddal rendelkezel te, azt akkor és úgy kell kiadnia, ahogy kéred. Na most, abban igaza van, hogy a fizetett szabadsággal anyagilag jobban jársz, csak azt nem tudom, hogy ez a szabi az éves alapszabadságod hányad része?
2016. okt. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Sumákok. Így jó pár nap szabadságot nem kellene kiadniuk, amikor valóban szabira akarsz menni.

Szabadságot kiadni úgy tudom, valami nyomtatványon kell. Azt neked is alá kell írni. ha nem írod alá, nem tekinthető kiadottnak a szabi.

Persze, az ilyen viták után elképzelhető, hogy nem a szíve csücske leszel a munkáltatódnak.

2016. okt. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Elvileg a munkáltató rendelkezhet a szabadságod azt hiszem 25%-ával, hogy mikor vedd ki, de az nem úgy megy hogy van táppénzes papírod, és azt semmisnek veszik. Hogy mit tehetsz? A munkaügyi felügyelőségen panaszt tehetsz a munkáltatód ellen. Nem kell megmondanod a munkáltatódnak, de kérd írásba előtte hogy szabira küldtek, holott te táppénzre mentél volna. [link]
2016. okt. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
... anyagilag persze jobban jársz a szabival, de inkább ne azt fogyaszd.
2016. okt. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

"A szabid kétharmadával a mu8nkáltató rendelkezik, akkor adja ki, amikor akarja"


Pontosan. HA nincs betegállomány. mert ha van akkor nincs szabi ha kérem ha nem, ha ő dönt úgy hogy legyen akkor sincs.

Mert ha lenne az azt jelentené a munkáltató felülbírálja a betegállományt ahhoz meg nincs joga

2016. okt. 29. 19:38
 6/19 anonim ***** válasza:
Van szabitömb, amit még akkor is vezetnek és aláíratnak, ha amúgy a bürokráciát ellinkeli a cég. Te aláírtad? Másrészt ha táppénzen voltál, alapból a táppénz jár. Ha kiírnak szabira, akkor a fizetett szabadság is. Ezért sem gondolom, hogy a kettő együtt mehet.
2016. okt. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen jogos a felvetésed, mert így akár táppénzcsalás gyanúja is felmerülhet a cég részéről.
2016. okt. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"Van szabitömb, amit még akkor is vezetnek és aláíratnak, ha amúgy a bürokráciát ellinkeli a cég."


Na valóság vs szabályok!Évek óta itt vagyok de úgy igaz ahogy mondom: se én se senki a büdös életben itt alá nem írt szabis tömböt soha! SOHA!!

el se hiszed mi?

pedig igaz.

a szabit a nagyfőnök irodájában vezetik abba földi halandó be nem tekinthet.

2016. okt. 29. 20:04
 9/19 anonim ***** válasza:
De, elhiszem, arra akartam csak kilyukadni, hogy vezetik azt, tehát bárki is írja, az aláhamisítja a tömböt. Ezenfelül a jelenléti ív is kötelező, és azon is jelezve van, hogy minek van kiírva a távollét. Úgyértve kötelező, hogy törvényileg az és egy hatósági ellenőrzés során bizony előkerül. Szóval mindenhogyan gázos dolgot művel a cég, de hát ezzel nem mondunk újat. A kérdés az, hogy mit akarsz ezzel kezdeni? Mert ha nem is a pénz, de a szabi arany, és attól elesel. Akkor is, ha a cég a rá eső rendelkezési időszakra ír(at!)ja ki. Akkor meg pláne fizessen érte...
2016. okt. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott még, hogy x nap táppénzt fizet csak a cég (15?), utána a tb. Szóval ők megkapják azt a pénzt, de te nem fogod látni..., ezt így kell elképzelni vajon?
2016. okt. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!