Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kiből lesz a jó ügyvéd? Most...

Kiből lesz a jó ügyvéd? Most nem az iskolai kritériumokra gondolok, hanem jellembeli-személyiségbeli tulajdonságokra?

Figyelt kérdés
2017. febr. 16. 00:56
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Elvileg előnyt jelent ha valaki gátlástalan, lelkiismeret nélküli és hiányzik belőle az empátia, mert akkor nincs, ami visszafogja.

Ha a jót szó szerint vesszük, akkor az előbbinek a teljes ellentéte, aki jószándékú és mindenkinek szívesen segít még akkor is, ha neki nem sok haszna lesz belőle.

2017. febr. 16. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki korrekt, elsősorban, és nem olyan gerinctelen féreg, mint aki lehúzott engem legutóbb 80e Ft-tal, mert megbíztam benne. Én utána kérdezgette, elégedett vagyok-e?

Mit mondtam volna erre?

A megbeszélt időpontról késett 1 órát, gyakorlatilag nélküle intéztem el mindent, aztán a végén meg tartotta a markát.

Én voltam a hülye, hogy fizettem neki.


Szóval mindenképpen az, aki korrekt, becsületes, keni vágja naprakészen a szakterülete szerinti anyagot, és nem a telefonjából guglizza ki a jogszabályokat a tárgyaláson pl.

És az adott pillanatban, adott helyzetbe tudja, mi a helyes kérdés, válasz, ami az ügyfelét a lehető leg előnyösebb helyzetbe hozza.

2017. febr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nagyon jól kell "szövegelni".


Tehát aki nem tud szövegeléssel más embert hülyíteni annak nem sok esélye van, max. asszisztensként.

2017. febr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Nagyon jó logikát igényel, magas intelligenciát, jó kommunikációt, határozott fellépést, megjelenést. Tudd eladni magad stb.


És ami a legelengedhetetlenebb a kapcsolatok, már az iskola alatt is furán fogalmazni de mint a kiskutya egyes emberek kedvébe járni. Az igazán jó ügyvédek telefonálással elintézgetik az adott ügyet anélkül, hogy bármi hivatalos papírral szarakodniuk kellene, ezt fizetik meg az igazán elit emberek.

2017. febr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Magabiztosság

Logika

Felkészültség (ami NEM a jogszabályok bemagolását jelenti!)

Tapasztalat

Rutin

Korrektség

Kitartás (nagyon nehéz és sok idő eljutni idáig)

2017. febr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
Na azért valljuk be, akkora IQ azért nem kell hozzá, mint ami szükséges egy fizikusnak, matematikusnak, vagy programozónak (mert sértő ezekre a szakmákra nézve).
2017. febr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem aki határozott, tud érvelni és képes kiállni a maga igaza mellett. Aki tudja a szabályokat, jogokat, tehát rendelkezik elég szaktudással a maga területén. És nem tudom, ez előny-e, de szerintem mindenképpen: az, aki becsületes, mert igazi ügyvéd, ügyész akkor leszel.

Engem kb ez tart vissza, a kiállás: én nem vagyok elég határozott, engem könnyű elbizonytalanítani. Egy ügyvéd szerintem meghallgatja az ellenérveket, de nem befolyásolható véleményében. Illetve okos, pontosabban olvasott, de ezt már említettem. A lényeg, hogy meg tudja jegyezni, amit kell.

2017. febr. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%

"Engem kb ez tart vissza, a kiállás: én nem vagyok elég határozott, engem könnyű elbizonytalanítani."


Hát EZ ne tartson vissza. Mire végigcsinálod az 5 év egyetemet, 3 év gyakorlatot és a szakvizsgákat, ez megváltozik. Én rosszul voltam, ha verset kellett mondani az osztály előtt, és nálam befolyásolhatóbb ember szerintem a világon nem volt tinikoromban... (Nem alkohol, meg ilyesmi, hanem hogy nem mertem mondani a saját véleményem. Sőt, megszólalni se nagyon általában...)


Erre tessék, ügyvéd vagyok, semmi gondom a tárgyalásokkal, holott az első pár tárgyalásom előtt még jelöltként betegre izgultam magam. Megszokás és gyakorlat kérdése. :)

2017. febr. 17. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
Az a jó ügyvéd, akivel elégedett az ügyfelek.
2017. márc. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!