Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik fizet jobban? Ezekről...

Melyik fizet jobban? Ezekről BME-s szakokról mit érdemes tudni? Építészmérnök, építész, belsőépítész, építőmérnök (azon belül épületszerkezeteket terveznék), vagy pedig villamosmérnök?

Figyelt kérdés

Ezek között gondolkozok, mindegyik tetszik de nem igazán tudok dönteni.

A rajzolással jóban vagyok, a matek és a fizika sem rossz, és valószínűleg matek emelt érettségit teszek.



2017. febr. 16. 16:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Ezek közül villamosmérnök. Bár nem írtad, de a gépészmérnök szak is megfontolandó.
2017. febr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Kezdetben hasonló fizetés fog járni, ha nagyon ügyes vagy-leszel jó tanuló nálunk voltak mérnök tanulók akiket már úgy alkalmaztak a cégnél, hogy még iskolába jártak mellette. Kiemelkedő fizetést bármelyik területen csak akkor fogsz kapni, ha lesz kellő tapasztalatod, esetleg valami nagyobb nevesebb cégnél jó munkatapasztalatod lesz, esetleg egy nagyon jó referencia levél.
2017. febr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát azt azért hozzá tenném, hogy BME gépész villamosmérnök ismerőseim közül elég sokan nettó 300-al kezdtek Budapesten :D Persze függ a nyelvtudástól is, meg attól, hogy milyen helyeken és milyen pozicióban próbálkozol.


Építőmérnök szép szerteágazó képzés, azt azonban jó ha tudod, hogy az esetek 90 %-ában a többi mérnöki szakhoz képest pocsék fizetésért dolgoznak az emberek ebben a szakmában.

Budapesti ismerőseim mesélték, hogy a fővárosban is csak ilyen 150 ezer nettót ajánlanak kezdésként, ami valljuk be semmire sem elég... Nem elég, hogy kevesebbel kezdesz mint más szakterületen, de ez a kevés fizetés is jóval lassabban fog nőni sajnos :(

Ha kicsit magasabb fizetést akarsz elérni kivitelezésben mondjuk, azért meg a sz*rt is kihajtják belőled. Hétvégente is munkavégzés, rengeteg túlóra és kb semmire sincs időd. (Ismerőseim tapasztalata alapján a cégek 3/4-e a túlórákat sem fizeti, van egy fix béred aztán legyél boldog vele..)


Én így utólag elkerülném ezt az egész építőipart. Lehet azon is gondolkozni, hogy mennyire fog az építőipar fellendülni amikor 2020tól csökken az EU támogatások nagysága.


Az, hogy egy mérnök általánosságban jól keres egy hatalmas tévhit. Igaz ez a gépészekre, jármű villamos mechatronikai mérnökökre, infósokra. Agrár, élelmiszer mérnök pl: teljesen kuka. Építő pl:ezeknél picit jobb , de amúgy megélhetés szempontjából teljesen zsák utca.

2017. febr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az előzőt tudom megerősíteni, a legtöbb pénz a leggyorsabban fejlődő iparágakban van, ami most az IT szektort jelenti. Így a fentiek közül a villamosmérnök a legjobban kereső, (kicsivel jobban keresnek átlagban a mérnök-informatikusok). Ám a szakok nehézsége sem egyforma, sőt egyénenként jelentősen eltérő. (Én pl. bénán rajzolok/szerkesztek, de szeretem az elméleti villamosságtant, hálózatanalízist, és a fizikát, de sokan éveket csúsznak, mert nem nekik való ez a képzés, én építészen biztos többet szívnék.)
2017. febr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Komolyan ezeken a területeken aki ambiciózus és a nyelvtudása is frankó, olyan fizetést érhet el itthon is, hogy hihetetlen.


Építőipar meg a feléért elviszi a teljes szabadidődet.

2017. febr. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Wardruna ***** válasza:
100%
Egyértelműen a villamos mérnök. Már kezdőként jóval többet fogsz kapni mint egy építős vagy egy építész. Építőiparban átlagos kedőbér netto 150 és onnan lassan emelkedik nem túl magasra. Villamos mérnök egykori szobatársam viszont netto 280-al kezdett és többi gépész, villamos ismerősöm is mind magasabb fizuval kezd mint én építőmérnökként. Kezdetben azt mondom úgy egy százassal kapnak többet. Később ez a különbség még nagyobb lesz. Ha pénz miatt választanád az építőipart akkor felejtsd el.
2017. febr. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Építőmérnökként (MSc) csak megerősíthetem az előttem szólókat. Az építőipart messzire kerüld el. Kezdésnek a n. 150 e is max a fővárosunkban általános, vidéken annyit sem fizetnek. Mindezt feketén. Hivatalosan (ami számít betegség, nyugdíj, gyerekvállalás esetén) a minimálbért kapod meg, ami jelenleg n. 107 e Ft.

Kivitelezésben általában jobban lehet keresni, mint irodán, de ott meg kéthetente van 2 szabad napod, a szabadságaidat csak télen, leálláskor veheted ki, és a napi munkaóra is 10 felett van (mindezt n. 250e Ft-ért).

2017. márc. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%
Inkább azt válaszd amit szívesen csinálnál. Ugyanis 40 évig kell azt csinálni és ha nem szereted akkor nem leszel jó benne és a fizud is átlagos lesz. Viszont ha valamit szeretsz abban kitűnsz és sokkal többre viszed mint az aki utálja.
2017. márc. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Az piszkos nagy igazság, hogy amit nem szeretsz csinálni, az bizony nagy teher lesz előbb-utóbb. Hiszen az ember ébren a legtöbb időt életében a munkahelyen tölti.
2017. márc. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

Ez addig működik ameddig anyu-apu eltart. Majd ha jönnek a számlák, és terveznéd a további életed akkor rájössz.

Tudnod kell annyit keresni, hogy családot vállalhass, törleszd a lakást, házat, autót stb.


De míg egyedül élsz, akkor is elvárható lenne, hogy egy albérletet rezsivel együtt ki tudj fizetni. És amellett szórakozni/utazgatni is tudni kell, hiszen az életet élvezni is kell! Hát ez az építőipari bérek 98 %-ával nem fog menni az tuti. (Esetleg ha heti 6-7 napot dolgozol kivitelezésben napi 12 órában, de annak meg mi a franc értelme van? Az megint csak nem élet).



pl: Ismerősöm is rajongott a történelemért, oktatta vagy 5 évig. 30 évesen korára se tudta eltartani magát belőle.

Összecsomagolt, és azóta Németországban melózik valami kétkezű munkát. Ennyit a nagy elvekről.

2017. márc. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!