Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik fizet jobban? Ezekről...

Melyik fizet jobban? Ezekről BME-s szakokról mit érdemes tudni? Építészmérnök, építész, belsőépítész, építőmérnök (azon belül épületszerkezeteket terveznék), vagy pedig villamosmérnök?

Figyelt kérdés

Ezek között gondolkozok, mindegyik tetszik de nem igazán tudok dönteni.

A rajzolással jóban vagyok, a matek és a fizika sem rossz, és valószínűleg matek emelt érettségit teszek.



2017. febr. 16. 16:12
1 2
 11/12 Wardruna ***** válasza:
75%

Hagyjuk ezt a kergesd az álmaid dolgot. Nagyon szép meg jól hangzik amíg álmok de sajna ahogy találkoznak a valósággal rémálommá válnak.


Egyénként is az emberek 99%-ának nincs valós elképzelése arról mi is vár rá majd az egyetemen vagy a munkaerő piacon. Én azt hittem érdekes lesz az építőiparban dolgozni és szeretni fogom de távolról sem. A bér pocsék de a munka is olyan, hogy magasabb bérért se szívesen csinálnám. Én azt javaslom válassz olyat amivel reálisan el tudsz helyezkedni és normális fizud is lesz.

Vajon a az ilyen-olyan alja munkát végző bölcsész örül annak, hogy az álmait követte, elment bölcsésznek tanulni majd végzés után egy napig se tudott a szakmájában dolgozni? Ergo sose teljesítette be az álmát mert irreális volt.

Én azt mondom dönts ésszel és reálisan és később nem lesz pofára esés meg csalódás.

2017. márc. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%

7. vagyok ismét. Én azt csinálom, amit szerettem volna csinálni, mégsem tudom igazán szeretni a munkám. Maga az, hogy építőmérnök lettem, büszkeséggel tölt el, szeretem a szakmám, de az, hogy napi 11 óra munkáért alig keres az ember valamit, hát az elkeserít. És ha nincs pénz, egy idő után megkeseredik az ember, és nem a jó, és szép dolgokat fogja látni a munkában, hanem azt, hogy kevés a pénz.


Egy diplomás mérnök a tapasztalataim szerint arra számít, hogy egyetem után hamar épít egy szép kis házikót, egy szuper helyen, jó kocsival jár, gyerekeket vállal, és nem nézi a boltban az árcímkéket. Na, ezt az építőiparban el lehet felejteni.

2017. márc. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!