Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen nem lettek barátai...

Munkahelyen nem lettek barátaim - hogyan pótoljam ezt?

Figyelt kérdés

Szóval 3 hónapja dolgozok egy helyen és egy barátom sincs. Nem antipatikusak az emberek, mindenki kedves és aranyos, de nekem túl közvetlenek.


Plusz én nehezen barátkozom.


A munka jó, a fizu jó. A légkör meg nem érdekel. Mármint hogy amíg ott mindenki beszélget a barátjával addig egyedül vagyok, nyomkodom a telómat; kb senki semmit nem tud rólam a nevemen kívül én se érdeklődök irántuk.


Munkán kívül sincsenek barátaim. (Voltak, de megszakadt a kapcsolat, ők élik az ő életüket én az enyémet)


De néha azért jól esne csak 1-2 mondatot odaszólni egy valakihez aki barátom bent; pl ha felidegesít egy felettesem vagy épp elrontotta valaki a kedvem irodán kívül.


Ezeket az érzéseket hogy csillapíthatnám munkahelyi barátok nélkül?


Van valaki köztetek vagy ismertek valakit aki senkivel sincs szorosabb kapcsolatban bent és jól elvan?



2017. febr. 20. 09:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

akár levelezhetsz itt is :)

én munkaidőben szoktam levelezni itt :)

mondjuk én a munkahelyen is tudok beszélgetni :)


23F

2017. febr. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem csak munkahelyen lehet barátkozni. :) 3 évet dolgoztam le egy olyan munkahelyen, ahol lehetetlen volt őszinte barátságot kialakítani, mert mindenki csak azt leste, hogy a másikat hogyan és mivel mártsa be a főnöknél.
2017. febr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
utolsó (és krédezőnek is üzenem): én most egy olyan munkahelyen dolgozom,ahol mindenki kicsinyes, érdekember, és a kétszínűség eszméletlen mértéket ölt. 2 éve dolgozom itt, kb egy éve jöttem rá, hogy csak nyalnak nekem közben gyűlölnek, egymással ugyanezt csinálják, rettenetes természetűek, panaszkodnak,a főnök a hibás mindenért meg persze az a kollega aki épp nincs ott...és persze a legtöbbjük csak mereszteni szereti a valagát. Szerinted én kötöttem itt barátságokat?
2017. febr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

A telefont simogatókra még én se lennék kíváncsi, amely alapból azt jelzi, hogy tojik mindenkire körülötte és "másik világon élő begyepesedett agyrákos"...

Most látom, irodista???Óóóóó, sznob és érdekemberek "támaszpontja":DDD

Talán nem vagy elég "jó" közéjük és ennyi a kirekesztés oka.Ezt se kell bánni...

Másszál ki a telefonodból és járj szórakozóhelyekre...biliárdozni, csocsózni, tekézni, lövészetre bringázni, úszni...jó a fizud-no problem.Egyedül kezded a játékokat, de csatlakoznak játékosok és kialakul minden természetesen, mint gyerekként a focipályán az egy kapuzás utáni labdajáték, melyből késő estig tartó meccs volt és nem virtuálisan megrendezve, mint sokan várják :D

A végén meg elmondhatja mindenki, hogy jó kis nap volt ez, ismételjünk valamikor:)

2017. febr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én nem vágyok barátokra; ezért is olyan alternatíva érdekelne, ahol nem érzem a kényszert néha hogy megosszam másokkal az élményeim.


Annyi a gondom, hogy a kollégák eléggé közvetlenek. Ezért nem kerestem köztük barátságot.


És sokszor van hogy egyedül akarok lenni, nem ugyanazon emberek folyamatos társaságára. Ugyanis nem mindig vagyok kapható egy dumcsira és a pokolba kívánom azt aki odajön olyankor hozzám és elkezd kérdezgetni,mesélni nekem, stb. Így nem akarok egy olyan barátságot ahol néha vagyok barátja az illetőnek. Ez vele is kitolás.

2017. febr. 20. 11:09
 6/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk valószínűleg azért nyomkodja a telefonját, mert krvára unatkozik úgy, hogy senki sem beszélget vagy foglalkozik vele, és nem csak azért, mert azt szeretné nyomni állandóan.
2017. febr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azt mondod,hogy közvetlenek. Tehát biztosan szólnak hozzád is,csak lehet te épp nem veszed észre,mert a telefonod nyomkodod.

Nagyon egyszerűen lehet barátkozni. Ha valaki hozzád szól,többet mondasz két szónál és visszakérdezel. Hétfőn megkérdezed,hogy hogy telt a hétvége. Ha tényleg közvetlenek,dőlni fog belőlük a szó.

2017. febr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Istenem, most az a baj, hogy közvetlenek, akkor meg mi a bajod, nem is értem. nem is akarsz barátkozni? most mi a kérdésed akkor?
2017. febr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Néhány válaszadót nem értek; "Ezeket az érzéseket hogy csillapíthatnám munkahelyi barátok nélkül? " - barátok NÉLKÜL. Azt írom, feljönnek az érzések, hogy jó lenne 1-2 mondatot váltani bent valakivel és ezeket az érzéseket másban vezetném lenne és nem barátkoznék bent; megoldható e és ha igen akkor hogyan és volt e valaki aki szintén nem barátkozott a munkahelyén.


Ebben hol van az hogy "Barátkozni szeretnék, hogy tehetném meg?" ami néhány válaszadónak lejött?

2017. febr. 20. 15:04
 10/13 anonim ***** válasza:

Eléggé magamra ismertem :) Én sem vagyok barátkozós típus, őszintén szólva tök megvagyok baráti kapcsolatok nélkül is.

A munkahelyemen elég sokáig nem igazán beszélgettem senkivel, most már "feloldódtam". Akik közel ülnek hozzám, azokkal beszélek inkább, de velük is leginkább a munkáról, nem igazán személyes dolgokról. Egyébként jobban szeretek egyedül lenni, pl ebédnél sem csatlakozok másokhoz. Nekem így tökéletesen megfelel.

2017. febr. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!