Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elfogadtam egy munkalehetősége...

Elfogadtam egy munkalehetőséget, viszont mégsem szeretnék menni. Hogy illik ezt visszautasítani?

Figyelt kérdés
Felvettek egy új munkahelyre, ahol abban állapodtunk meg, hogy a héten felmondok, majd a felmondási időt letöltve 1 hónap múlva kezdek náluk. Ma viszont beszéltem valakivel, aki régebben ennél a cégnél dolgozott és az általa elmondottak alapján mégsem szeretném a munkát. Az állásinterjún szó volt a túlóráról, hogy esetenként szükséges, de az ismerősöm szerint ez folyamatos hétvégi túlórát jelent, amit nem mindig fizetnek ki. Kicsi gyerekeim vannak, mellettük ezt nem tudom bevállalni. Teljesen tanácstalan vagyok. Mit lehet tenni egy ilyen helyzetben? Mégsem mondhatom azt nekik, hogy mit hallottam róluk…
2017. febr. 21. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Kamuzol valamit hogy kaptál egy másik lehetőséget, ennyi.


Fogalmazd meg szépen, lerázod őket és kész.


Mondd hogy egy kedvezőbb lehetőség jött, ne haragudjanak, de inkább azt választod.

2017. febr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem, miért nem mondhatod meg, hogy rosszakat hallottál róluk? Én megmondanám, hogy nem akarok hétvégén dolgozni a kicsi gyerekem miatt, és mivel azt halottam hogy náluk ez rendszeresen előfordul, mégsem vállalom az állást. Kész. Nehogy már még neked legyen ez kellemetlen!


HA meg mégsem igaz, bele lehet foglalni a szerződésedbe, hogy soha nem hívnak be hétvégén. De szerintem ezt nem fogják neked megtenni.

2017. febr. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk én sem értem, hogy miért ne kérdezhetnél-e rá a hétvégi túlórákra?


Én is rákérdeztem még az interjún, fel is vettek.

Ebben nincs semmi, te képviseled a saját érdekeid, kérdezz á szerintem, hogy konkrétan mi az elvárás... Azóta a "régebb óta" történhetett változás is, és lehet megbánod, ha a régi tapasztalatra hagyatkozol.


Általában elmondják, ha sok a túlóra, miután rá is kérdezel..

2017. febr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!