Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minek tanuljak? Mi éri meg...

Minek tanuljak? Mi éri meg manapság?

Figyelt kérdés
23 éves nő vagyok aki egy érettségivel és két szakmával (modelltervező asszisztens,ruhaipari technikus) nem vettek fel sehova,indok sose volt, hogy miért. 8 hónap után egy élelmiszer kereskedelembe mentem mint csomagoló. Azért nem tanultam tovább, mert nagyon rossz volt otthon az anyagi problémàk.. és egy komoly kapcsolatom is volt ami akkor ugy nézett ki megmarad.. Nos én nekem gőzöm sincs mit tegyek,törődjek bele, hogy sosem lesz jobb vagy várom hátha az ölembe pottyan a szerencse.. tudok és szeretek nagyon rajzolni,festeni.. érdekel minden ami kreatív.. de ennyi.. anno volt ofőm mondta a fogtechnikus szakma éri meg.. nem tudom hogy tetszene-,menne-e nekem.. talán ezért nem is mentem volna mert nem tudtam mi fogna meg.. milyen szakma érné meg,tanuljak,ne tanuljak? Meguntam és elegem lett az anyagiakból kifolyó stresszes életből! Hogyan merre, mit.. Légyszí valaki valami jó ötletet tudna elő drukkolni?.. külföld és a testem árulása kicsukva!!!!!

2017. márc. 6. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

esetleg grafikus? :)


24F

2017. márc. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne add fel. Szakmádban próbálkozz, az több pénz, ha több pénzed van tudsz tanfolyamra menni...

Képezd magad, kezdj el nyelvet tanulni...

Ne törődj bele, ne várd míg a szerencse az öledbe pottyan, mert ez a legrosszabb amit tehetsz.

Nekem csak érettségim volt, és elegem lett a gyári sori munkából... elegem lett felmondtam... igaz 6 hónapig munkanélküli voltam, feléltem minden tartalékot, de addig újra elővettem a németet, jelentkeztem egy céghez, ahova felvettek a német miatt. ( németekkel kellett dolgozni). Az eleje nehéz volt, de beletanultam. Itt 200.000, 260.000 között volt a fizum. De nem szerettem a gyárat, így megcsináltam a kamionra a jogositványt... most ebben dolgozok. Azt csinálom, amit szeretek, és elég jó pénzért. Ezt csak azért irtam le, hogy sose add fel, és csináld azt amit szeretsz, mert ha tényleg szeretnéd el fogod érni a céljaid.

2017. márc. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, a fogtechnikus megéri, meg a fogorvos is, meg úgy a legtöbb orvosi szakirány megéri, persze csak annak, aki tényleg jó, és magánrendelőt üzemel. Az állami kórházakban, rendelőkben nem annyira. Ami még megéri, az az, hogy matematikusnak és/vagy programozónak elmenni. Mindkettő szinte a legjobban keres. Egy jó programozó nettó 500 ezret is megkereshet (vidéken ennek kb a felét csak), egy gazdasági matematikus pedig még ennél is többet. Tényleg, ezeknél már csak a politikusok keresnek többet. Persze ha ezeket nem szeretnéd csinálni, akkor ezek kilőve.
2017. márc. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt azért számításba kell venni hogy itthon, jártatják a szájukat országosan a munkáltatók hogy ember hiány van, viszont ha akad jelentkező a feladatra, betanítani már egyikőjük sem szeret.
2017. márc. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az érettségid milyen lett?

Ha szükséges tedd le újra amit kell és próbálkozz felsőoktatásba jelentkezni. Nem késő, a szavaidból úgy jön le,hogy anno mentél volna,csak nem voltak adottak a körülmények.

Most is mehetsz ennyi idősen is, nem fogsz kilógni,lesznek nálad idősebbek is bőven.

Munka mellett is lehet egyetemre járni(főleg ha levelező). 3-4 év még szűkösen, utána kicsit jobb lesz a helyzet.

Olyat válassz ami érdekel, de mégis van rá kereslet.

Ha nem egyetemen gondolkozol,akkor esetleg egy okj?Vagy egy 2 éves fosz?

Olvasgass utána,hogy mik vannak .És mindenképpen nézz utána,hogy végzés után milyen lehetőségeid vannak.

Én amúgy a külföldöt sem zárnám ki a helyedben.

Jobb körülmények között tudnál élni és világot látnál, nyelvet tanulnál. Nem csak prosti munka van kint, van igény más munkásokra is.

Mindenképpen élhetőbb országok van nyugaton, mint Magyarország.

De ha itthon maradsz,akkor tanulj mindenképp valamit.

Most olvasom,hogy pl a rajzolás,festés érdekel.Lehet ilyesmi irányban is tájékozódni,hogy milyen szakmák vannak, azok mennyire telítettek stb

2017. márc. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem volt sose aki batoritson engem hogy gyerunk menj,en itt vagyok neked,segitek stb! Ez bant, hogy most jut eszembe, mer tehettem is volna fene tudja hogy sikerult volna. Szakmamba nem talaltam sose.. messze a lakhelyemtol vagy 3ora utazas pl vagy pedig tobb eves tapasztalat.. sajnos nem vagyok egy eszes ember.. erettsegim,hat van ami jobb lett van ami nem ,kozepesnek mondanam. A kommunikaciom nem olyan jo szerintem,valakivel vagy tudok vagy nem.. es ez nem csak rajtam mulik. Ezert irtam, hogy a rajz,festes megy nagyon. Grafikusnak akartam tanulni, nem mentem.. van egy jo baratnom es elvegezte, nagyon ugyesen rajzol es fest o is.. nem tudott elhelyezkedni par honapja.. epp ezert is tartok attol mi legyen.. :( angol nagyon ragadt ram meg mikor ovisan a cartoon metworkot neztem es akkor angol volt minden mese azon a csatornan. Altalanosban is jol ment, de kozepiskolaban mar annyira nem,kozepes volt.
2017. márc. 6. 19:47
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én bátorítalak. Keresd kutasd a lehetőséget, ott van elötted, csak meg kell találni.
2017. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Angolt vagy németet javaslom, sokat segíthet, nagyobb cégekhez sokkal könnyebb bejutni, vagy akár külföldi munka is összejöhet.
2017. márc. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!