Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagypéntek hivatalosan is...

Nagypéntek hivatalosan is munkaszüneti nap-aki akkor lett volna szabin annak 1 nap szabival kevesebb fogy emiatt? Nem evidens?

Figyelt kérdés

Hivatalosan is munkaszüneti nap lett húsvét előtt a nagypéntek.

Kérdésem ha valaki épp azon a héten ment volna szabira akkor annak 5 nap szabi kellett ehhez, de immár nem munkanap a péntek akkor csak 4 nap kell? Evidens nem?


Uis szóltam a cégnél hogy ne 5 napot számoljanak nekem arra a hétre csak 4-et mert munkaszüneti napra nem kell szabi. Hát amit kaptam erre, hogy mit zavargok és kavarok és majd kirúgnak csak kötözködjek.. stb azért mert szólni mertem hogy csak 4 nap? Uis nem akarok 1 nap szabit se veszteni. Ha 4 nap akkor annyi az az 1 nap még jól fog jönni később.

De hát nem nekem van igazam voltaképp?


2017. márc. 9. 10:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Hát én ilyen "munkahelyen" nem maradnék semmi pénzért. Lehet, hogy be sem vagy jelentve, ennek is utánanéznék a NAV-nál. Ünnepnapra, törvényesen meghatározott munkaszüneti napra nem írhatnak ki szabadságot és passz. Ha legális munkahely, úgyis megbüntetik őket, mert kibukik a dolog előbb-utóbb. Olyan nincs, hogy aláírás nélkül írnak ki szabadságot. Törvénytelen, jogszabályba ütközik, csalásnak hívják.

Mellesleg te kérdeztél, többen megmondtuk, hogy ezt így nem lehet csinálni, de mindenre azt mondod, hogy nem lehet mit tenni. Akkor nem volt értelme megkérdezni. Te is tudod, hogy nem jó, mi is mondtuk, de azt mondod nem tudsz (vagy nem akarsz) tenni ellene. Akkor nincs is miről beszélni...

2017. márc. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Már a kérdésből látszik hogy a szokásos munkaügyis szívatja a népet, ráadásul a válaszokból is kitűnik hogy ő :)
2017. márc. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Hát erről már lecsúsztam amikor kértem a szabit még nem volt munkaszüneti nap az utóbbi 1-2 hétben lett az."

Érdekes, én már tavaly értesültem arról, hogy munkaszüneti nap lesz, nem 1-2 hete derült ki, ne viccelj már. Esetleg te nem tudtad.

2017. márc. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

" én már tavaly értesültem arról, hogy munkaszüneti nap lesz, nem 1-2 hete derült ki, ne viccelj má"


Baromságot ne ugass!!!


Tavaly is már volt róla szó hogy lehet az lesz meg VÁRHATÓAN az lesz, de az országgyűlés 17-03-07-én!!!!!


pár napja szavazta meg.

17-03-07 óta munkaszüneti nap!!!!

Baromságot ne ugass!!!


[link]



"Az Országgyűlés kedden a Fidesz-KDNP képviselőinek javaslatára munkaszüneti nappá nyilvánította nagypénteket, így idén április 14-től négynapos munkaszüneti ünneppé válik a húsvét.


A parlament 163 igen szavazattal, 2 tartózkodás mellett támogatta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, valamint Balog Zoltán emberi erőforrások minisztere és Varga Mihály nemzetgazdasági tárcavezető erről szóló egyéni képviselői indítványát. Két független képviselő, Fodor Gábor (Liberálisok) és Szabó Szabolcs (Együtt) tartózkodott."

2017. márc. 11. 09:23
 15/21 A kérdező kommentje:

Ja egyébként ennyit arról hogy te már tavaly tudtad. Hír tavaly dec 6-ról: ennyit tudhattál te tavaly!!


Nem lesz munkaszüneti nap a nagypéntek 2017-ben


[link]



Idén valószínűleg nem foglalják törvénybe a nagypéntek munkaszüneti nappá nyilvánítását. Az erről szóló törvényjavaslatot ugyanis váratlanul levették a parlamenti ülés napirendjéről - írja a hvg.hu.


Meglepetést hozott a parlamentben a szavazás a napirendről: a Fidesz-frakció úgy döntött, hogy egyelőre mégsem lesz szó a nagypénteki munkaszüneti nap ígéretéről - írja a hvg.hu. Orbán Viktor még októberben jelentette be, hogy a nagypéntek munkaszüneti nap lesz. A törvényjavaslatot - amelyről a munkaadókkal nem egyeztettek, pedig sokak szerint ezrekkel szúrhatnak ki vele - jó egy hónappal később, november közepére írta meg Semjén Zsolt, Balog Zoltán és Varga Mihály, és az eredeti tervek szerint ezen a héten már a parlament elé került volna.

2017. márc. 11. 09:24
 16/21 anonim ***** válasza:

1. Fizetett ünnepre nem lehet szabadságot kiírni

2. Ha ez egy olyan munkahely, hogy hasraütésre írják ki a szabadságot, akkor két dolgot tehetsz: harcolsz az igazadért, vagy elfogadod, mert kell a munka. (Zárójelben: ha neked van arról bármilyen dokumentumod, akár kézzel írt, hogy fizetett ünnepre írtak ki szabadságot, akkor minden fórumon neked lesz igazad)

2017. márc. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

" (Zárójelben: ha neked van arról bármilyen dokumentumod, akár kézzel írt, hogy fizetett ünnepre írtak ki szabadságot, "


Van ilyen dokumentum csak az nekem nem hozzáférhető semmilyen módon max egy betöréssel.... akkor ez ennyi.

Mert a bérpapíron csak az van szabadságos napok tárgyhóban 3 (mondjuk)de hogy melyik az a 3 az nincs ott!

2017. márc. 11. 09:30
 18/21 A kérdező kommentje:

" akkor minden fórumon neked lesz igazad)"


Az odáig oké csak azt nem fogja fel senki hogy ha én az ügyemet akárhova elviszem jogi fórum elé akkor lehet hogy iagazam lesz de az állásom meg azonnal elbuktam.

És akkor mire megyek az igazammal?

Olyna marha egyszerű ez és senki nem képes felfogni mégse.

2017. márc. 11. 09:32
 19/21 anonim ***** válasza:

Jaj fejezd már be a kamuzást....

Ilyen nincs amit leírsz csak a mesében. A mesét meg saját magad találtad ki.

Legalább élethű mesét adnál elő, de nem....

2017. márc. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

"csak a mesében. "


Te el se hiszed mi minden létezik a mai szutyokországi munkaerőpiacon. Bármi ami el lehet képzelni a köbön.

2017. márc. 11. 11:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!