Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Építőmérnökök, akik a "tervező...

Építőmérnökök, akik a "tervező asztalnál ülnek" és a kivitelezőknek kb ugyanannyi a fizetése?

Figyelt kérdés
Olvastam egy pár ilyen témájú hozzászólást, hogy az építőmérnökök a többi mérnökhöz képest milyen keveset keresnek stb. Ez csak a kivitelezőkre vagy a termező mérnökökre is vonatkozik? (Építőmérnöknek tanulok.)

2017. márc. 10. 19:27
 1/10 Fatal_3rror_ ***** válasza:
43%

Szerintem pont hogy a kivitelezésben dolgozók kapnak több pénzt. Egy műszaki előkészítő 250 körüli nettót kap, egy építésvezető 300 körül, projektvezető meg sokkal magasabbat is.


Tervezésben meg gondolom hasonló a helyzet mint az építészeknél, hogy kevés pénzért beültetik őket CAD rajzoló biorobotnak.

2017. márc. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tervezésben a kezdőbér 150-160 ezer Forint Budapesten is.

Az ország különböző nagyobb tervező irodáinál dolgoznak ismerőseim, ennyiért veszik fel a pályakezdőket. (Lehet bsc-d vagy msc-d is mind1).


A pályakezdő kivitelezői bér az 180-200 ezer Ft Nyugat Mo-n, Budapesten talán kicsit több.

Azonban az összes ismerősöm reggeltől estig dolgozik benne. (Általában 7től este 6ig).

És szombaton is menni kell nekik. [Ha megy a munka akkor nincs sírás, ott kell lenned végig!].

Haverom az ország egyik legkomolyabb cégénél van, de néha vasárnap is berángatják. (Csúszások, lemaradások korrigálása végett).


Hiába közelíted meg így talán a gépész/villamos/infós mérnökök fizetését (Habár sztem még ígysem), ha órabérre átszámolod a fizetés akkor viszont ELÉG GYENGE!!!

A kicsit magasabb bérért a sz*rt is kihajtják belőled.

Ehhez a sok munkaórához nyugodtan azt is add hozzá,hogy mire munkakezdésre kiérsz az építési területekre, meg mire onnét hazaérsz az jó esetben megint 1 óra. (Kiküldhetnek 100 km-el arréb is akár)


Amúgy bekerülni sem egyszerű ide, a normális cégek 3-5 év kivitelezői tapasztalatot kérnek egy művezetői/építésvezetői álláshoz. (Igaz pár ismerős gyakornokoskodásból bekerült ilyen területekre).


Egyébként 10ből 9 állás nem fizeti a túlórát sem. Van egy Fix béred aztán légy boldog vele! (Velem anno interjún ezt kerek perec kijelentették. Pedig egyik legtőkésebb cégbél voltam ezen a területen)!


Jah és nagyon felemelő lehet olyan melósokkal dolgozni, akiket a hirdetésekben úgy vesznek fel, hogy a Józanság elvárás! :DDDD (Ahogy hallom néha elég érdekes a hangulat a terepen)



Hiába közelíti meg így a HAVI! bér a normális mérnöki területen dolgozókét, egyszerűen ha órabérbe átszámítod ez nem éri meg. (Értelmes területen heti 5 nap 8 órában megkapják ezt megfelelő nyelvtudással). Te meg dolgozz érte kétszer annyit. NEVETSÉGES.


Ki akarná az összes szabadidejét rááldozni erre a defektes iparágra? Aki ennyiért mindent feláldoz annak csak gratulálni tudok. Szolgálja csak az ezt a döglött iparágat aki bele van szerelmesedve, másnak én ezt nem ajánlom.


Ha már tanul valaminek az ember, válasszon olyan szakot, ahol megfizetik normális munkaidőben is.

Elvégre mégiscsak egy életen keresztül szeretnél ebben dolgozni. Ha nem vagy vele elégedett, az úgy szenvedés lesz végig.

2017. márc. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Wardruna ***** válasza:
89%

Nálunk tervezésben olyan netto 160-at kapnak a kezdő diplomások. Én suli mellett nyomom főállásban diploma nélkül 120ért.


Előkészítésben dolgozó haverom netto 160-at kap diplomával tehát kb mint a tervezésben, megint egy másik ismerősöm neto 150-ért kivitelez kezdőként.


Az igaz, hogy kivitelezőként többet fogsz kapni később mint más területen dolgozók, sőt a havi fizut egész jól fog hangzani, akár 80%-át is megkapod más mérnöki fizetéseknek :D de cserébe, ahogy az előttem hozzászóló is írta a szart is kihajtják belőled. A kivitelezés nem 8 órás munka. Ismerőseim 10 alatt aligha dolgoznak de 11-12 sem ritka. A szombat is gyakran ugyanolyan munkanap mint a többi plussz hatalmas a hajtás és a stressz.


Remélem nem keserítettelek el mivel írtad, hogy építőmérnöknek tanulsz de ez a szomorú valóság. Ezt persze education vagy amikor nyílt napra mész soha senki nem mondja el. De úgy gondolom jobb felkészülni és szembenézni a valósággal még időben mert nagyot lehet koppanni.


Jó lenne, ha létezne olyan honlap vagy bármi információs forrás ami eljutna a friss felvételizőkhöz amiből reálisan tájékozódhatnának. Ha nekem anno leírták volna mennyi itt a fizu és átlag mi a végézési idő majd ezt összevethettem volna más mérnöki szakokéval biztosan nem a szakmában dolgozni jelenleg és a legkevésbé sem bánnám.

2017. márc. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Az egyetem alatt bele voltam szerelmesedve ebbe a szakmába, elhittem, hogy én leszek a mindenható és a párnámat is pénzzel fogom kitömködni néhány éven belül. Hát nem...


Ahogy én látom (2 éve dolgozok aktívan a szakmában, nőként). A pályakezdőket többnyire kizsigerelik. Kitesznek terepre "építésvezetőnek" nettó 140 ezerért és napi 10-12 órában szívsz. Sokszor nincs normális evési, avagy wc lehetőség, nem tudsz rendesen kezet mosni sem. Kint vagy esőben, szélben, 40 fokban és olyan embereknek próbálsz magyarázni, amilyeneknek (rászólsz a 63 éves pirosló orrú Pista bára, hogy nem papucsban kéne vasat szerelni 4 méter magasban és jól lebarmol, hogy jó az már 40 éve)... Én ezt az utat kapásból offoltam. Szerintem ez kemény legényeknek való. Ismerősi körben sokan azt mondják, hogy összetudnak boltolni maguknak még innen onnan 100-200 ezret kivitelezőként, de kérdem én megéri átlag nettó 300 ezerért úgy dolgozni, hogy hétfőn reggel elutazok és pénteken este látom legközelebb a páromat, családomat? (Vagy jobb esetben legalább az éjszakát velük tölthetem?) Szerintem nem... Mindezek mellett a bejelentett nettó 140 ezres állás, hát...


Tervezésbe jelentkeztem több helyre is. Volt olyan iroda, ahol a nettó 150 ezres fizetési igényem hallatára leborultak a székről, mert tudom én hogy az milyen sok pénz?? Átlag 120-140 ezret ajánlottak két évvel ezelőtt.


Az egyik tanárom mindig azt mondta, hogy csak az első 10 évet nehéz túlélni. Ezt már én is látom.

Nyilván a különböző tervezői, felelős építésvezetői, stb. jogosultságok megszerzése után nagyobb pénzeket is lehet kaszálni a dologból, de addig szánalom...


Én végül üzemeltetésben/szolgáltatásban helyezkedtem el, ahol örültek a nettó 150 ezres fizetési igényemnek és szépen lassan feljebb is kúszott ez bő 1,5 év alatt. Mostmár nettó 300 körül keresek különböző juttatásokkal, amit a környezetemben úgy látok, hogy nem sokan mondhatnak el magukról.

Azt hozzá kell tennem, hogy így viszont előrelépési lehetőség nincs és nem lesz ilyen-olyan jogosultságom, vagyis én valószínű ezzel el is értem a plafont ebben a szektorban.

Kezdek beleunni a munkámba, ugyanakkor nem szívesen mennék olyan helyre, ahol rosszabb a fizetés. Olyan viszont nincs az érdeklődési körömben, ahol jobb... tehát ez elég kilátástalannak tűnik.


Erősen azon gondolkodom, hogy elhagyom a pályát és valami másba kezdek. Sajnálom, hogy már most úgy érzem, hogy ugyan tetszik ez az irány, az ellehetetlenítés miatt (illetve mert nem látok benne előrelépési lehetőséget) kényszernek érzem, hogy tovább álljak. Nem is értem, hogy Budapesten hogy tudnak megélni a fiatal építőmérnökök, ami egyébként gáz, ha az ember 1-2 műszaki diplomát tudhat a kezében.

Nettó 300 ezernek alapfizetésként kéne mennie, nem pedig csúcsként, illetve nem lenne szabad mázlistának éreznem magam, mert én ennyit kapok ilyen idősen. Ez inkább szomorú és elkeserítő.


Hát ennyi a valóság az én szemszögemből. Mérhetetlenül sajnálom mostmár, hogy ebbe az irányba jöttem és várom a pillanatot, illetve esélyt, hogy kitörhessek ebből.

Elkeseredettebb napjaimon már azon agyalok mikor vágjak bele a csok-os 3 gyerekes projektbe, hogy bruttó 10 évig elkerülhessem messziről a szakmát.

2017. márc. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez a gondom, hogy megközelítsd a normális szakmában dolgozó bérét sajnos heti 6-7 napon kell dolgozni, és az sem napi 8 óra hanem 10-12. (esetleges utazgatások ideje még+ba).


Ha a kivitelezést meg nem vállalod be akkor marad a s*ar pénz. Jah boldogítson, hogy 10-15 év múlva ha befutsz esetleg több lesz. Addig meg éhen halsz, vagy nem tudsz önállósodni.


Kiábrándító, hogy olyan mérnök ismerőseim akik 250-300 nettóért kezdtek el dolgozni Budapesten (napi 8 órában), még tovább tudnak/tudtak ezen is lépni anyagilag 1-2 éven belül, itt meg még fejlődési lehetősége sincs sok az embernek.


Engem anno egyetemi gyakorlatom idején próbáltak erről az építőiparról lebeszélni, hogy menjek el értelmesebb irányba, de sajnos nem hallgattam rájuk. Nem akartam kidobni 4 félév munkáját, pedig ezt kellett volna tennem. Így maradt ezt az elcseszett építőipar.

2017. márc. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
13%
ha egyetemet végeztél, akkor kivitelezésben csak egy kis részét fogod használni a tudásodnak. Frissen végzettként csábítottak jó fizetéssel (2012ben nettó 400) kivitelezésre, de nemet mondtam. Hiszen semmi kedvem hétfő reggel 6tól szombat este 7ig dolgozni, ha tervezőasztal mellett is meg lehet keresni azt a pénzt. Plusz kivitelezésnél szinte semmi esélyed a maszekolásra, tervezésnél meg, ha jó vagy, akkor pár év múlva lesz szépen lehetőséged.
2017. márc. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Wardruna ***** válasza:
100%
Nem tudom hol ígérhettek netto 400-at kezdőként de jelenleg ismerőseim kezdő kivitelezőént netto 150-200 között helyezkednek el. Később elhiszem, hogy lehet keresni akár 400-at is de ahhoz elég magas pozícióba kell jutni. Tervezőként azonban ha az ember egy áltagos alkalmazott egy cégnél akkor ez a pénz fényévekre van a valós fizujától. Tervezésben a netto 400-at akkor látom reálisnak, ha az embernek saját cége van de akkor meg nem azért kapja ezt az összeget mert olyan remek tervező hanem mert vállalkozó és az emberei kitermelik neki.
2017. márc. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

A kivitelezésben jobban lehet keresni, szakmaiságban más, mint a tervezőiroda, pénzben pedig kevesebb.

Nagy képet vizsgálva pedig az előttem szólóknak igaza van. Építőmérnökként csak! és csakis akkor, nincs kiskapu, tudsz mérnöki színvonalon keresni, ha nem 40, hanem heti 60 órában gondolkodsz, tehát másfélszer annyi munkaórával, ami rengeteg. Nem adják meg, nem tudják, nem akarják, mindegy, de nem jut el hozzád heti 40-ben.

2023. ápr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

*6


:DDD Ne haragudj, de rég rossz az egész, ha az előny és azt kell számolgatni, hogy a napi 8-on kívül hol tudsz maszekolni.

2023. ápr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megmondon őszintén,hogy akinek a kivitelezéshez nincs gyomra, napi 10 iraba a segedmunkasokkal meg szakikkal szenvedni annak ezt a szakmát nem is ajanlanam. A tervezési fizetések alkalmazottként az epitoi0parban sztem gyengék
2023. ápr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!