Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akartak már szabadságról...

Akartak már szabadságról visszahívni dolgozni?

Figyelt kérdés
Velem még nem esett meg, de komolyan érdekelne, hogy ilyenkor mi a helyzet, ha nemet mondok. Kirúghatnak esetleg azonnal miatta?
2017. márc. 12. 11:41
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
31%
Persze, hisz Magyarország.. Igen, kirúgnak, van másik 100 ember aki ha kell ott alszik..
2017. márc. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
100%

Nálam volt már ilyen, természetesen nem mentem. Nem volt belőle semmi, bár nem tudom, hogy milyen a viszonyod bent esetleg a főnökkel... ha rezeg valami miatt a léc, és fontos a jelenlegi munka akkor viszont bemennék.

Jogilag nem tudom, hogy megy nem értek hozzá, hülyeséget nem akarok írni (majd megteszi más).

2017. márc. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
90%
Volt, de több pénzt is kaptam érte. Viszont volt olyan is aki nem vállalta, ki lett pattintva a cégtől.
2017. márc. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:

Csak hát mi a helyzet akkor, ha valaki a fizetett nyaralását tölti, amikor felhívják? Ha mondjuk Ausztráliában üdül, akkor majd parancsszóra fognia kellene magát, és tüstént hazarepülni?

Ha nem is rúgják ki azonnal, én azt is gennyláda dolognak tartom, ha ezért nem hosszabbítanak neki szerződést, mert hogy nem lehet berángatni szabadságról.

2017. márc. 12. 12:13
 5/55 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerűen nem szoktam felvenni szabadság alatt a céges hívásokat.
2017. márc. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, hogy akartak-e, de szólni nem is szólhattak volna, hiszen nem tudják az elérhetőségemet.
2017. márc. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:
Ha olyan a munkahely, hogy céges telefont kapsz, akkor azokat nyilván nem vagy köteles magaddal vinni nyaralni. Lényeg, ami lényeg, ennek úgy kellene működnie, hogy a munkáltató 100%-os toleranciával elfogadja az esetleges nemleges választ. Mert azt sajnos símán el tudom képzelni, hogy egyes hatalmaskodó főnökök ilyenkor a telefonban konkrétan fenyegetőzni kezdenek, hogy ha nem megy be, akkor ne számítson arra, hogy sokáig dolgozik még ott.
2017. márc. 12. 12:23
 8/55 A kérdező kommentje:
6: Létezik még ilyen, hogy nem kell megadni telefonszámot?
2017. márc. 12. 12:24
 9/55 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon függ attól, hogy milyen a kapcsolatod a főnököddel.:D
2017. márc. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
100%

8: Mért kéne?

Nem vagy köteles telefonnal rendelkezni.

2017. márc. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!