Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akartak már szabadságról...

Akartak már szabadságról visszahívni dolgozni?

Figyelt kérdés
Velem még nem esett meg, de komolyan érdekelne, hogy ilyenkor mi a helyzet, ha nemet mondok. Kirúghatnak esetleg azonnal miatta?
2017. márc. 12. 11:41
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
83%

Hétvégente szoktak behívni. Szeretem a munkám, jól fizetnek, ha így alakul hát megteszem a csapatért. Cserébe ha az van eljöhetek hamarabb hétköznap és hasonlók.


Nyilván, ha épp fontos dolgom van megmondom, hogy ne haragudjatok, de nem tudok menni, akkor bemegy más.

2017. márc. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt már, hogy behívtak. Volt, hogy egész napra, volt, hogy csak délutánra. Ezek olyan napok voltak, amiken nekem nem okozott gondot, hogy bemenjek. Ezzel szemben nem csinál senki gondot belőle, ha előre szólok, hogy pl. idős édesanyámat orvoshoz kell vinni, és emiatt két órával később megyek. Mi mindig tudjuk, hogy ki van távol a szabadsága alatt, őt nyilván nem zargatja senki.
2017. márc. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek: miért válna azzá? Felnőtt emberek vagyunk, ennyit csak meg tudunk előre tervezni, hogy mikor megyünk külföldre. Az ország másik végéből bármikor visszahívhatnak. Hogy miért is? Mert sokan csak hazudták, hogy nem tudnak bemenni, mert épp az Északi-középhegységben nyaralnak...
2017. márc. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 A kérdező kommentje:
23: Nekem például van olyan jól kereső ismerősöm, aki néha csak úgy spontán átrepül a hétvégére más országba. Meg miért lenne elképzelhetetlen, hogy valaki eredetileg csa símán pihenni akar otthon egy hetet, de aztán hirtelen módja adódik valami kedvezményes kirándulásra vagy ilyesmire?
2017. márc. 12. 20:46
 25/55 A kérdező kommentje:
Az is ugye egy jó kérdés, hogy ha felhív engem, és én közlöm, hogy nem tudok menni, mert fizetett kiránduláson vagy ilyesmin vagyok, akkor esetleg joga van-e erről valami utólagos bizonyítékot vagy igazolást kérni? Mert az már szerintem igencsak magánszférába gázolás.
2017. márc. 12. 20:57
 26/55 anonim ***** válasza:

Nem jó az érvelésed. Ha a főnök megköveteli, hogy előre add le az időpontot, és csak úgy spontán kiutazol, nem szólsz, akkor megszegted a parancsát. Innentől kezdve büntetésre számíthatsz.

Nézz utána, a cégeteknél mi a szabályzat. Ha ott van, hogy szabadság alatt bármikor berendelhető vagy, akkor holt mindegy hogy épp hol töltöd az előre kifizetett nyaralásodat, akkor is berendelhetnek.

2017. márc. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:

14: Ha alszol, mialatt hívnak, hogy érnek el?

Sehogy. Mert ott akkor van éjjel, mint itthon nappal.


Valószínűleg nem is tudod használni az itthoni hálózatokat a föld másik felén.

2017. márc. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:

26: Az egész kérdéskör teoretikus.

Mert sem a Kjt, sem a Ktv., sem az Mt. nem hagy ilyen lehetőséget a munkáltatónak.

Tehát ha ilyen történik, irány a munkaügyi bíróság, és a cégnek annyi.

2017. márc. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:

MT

(3)68 A szabadságot - eltérő megállapodás hiányában - úgy kell kiadni, hogy a munkavállaló naptári évenként egy alkalommal, legalább tizennégy egybefüggő napra mentesüljön a munkavégzési és rendelkezésre állási kötelezettsége alól. E tekintetben - a szabadságként kiadott napon túl - a heti pihenőnap (heti pihenőidő), a munkaszüneti nap és az egyenlőtlen munkaidő-beosztás szerinti szabadnap vehető figyelembe.


(5) A munkáltató kivételesen fontos gazdasági érdek vagy a működését közvetlenül és súlyosan érintő ok esetén

a) a szabadság kiadásának közölt időpontját módosíthatja,

b) a munkavállaló már megkezdett szabadságát megszakíthatja,

c) kollektív szerződés rendelkezése esetén a szabadság egynegyedét legkésőbb az esedékességet követő év március 31-ig adhatja ki.

(6)69 A munkáltató - a felek naptári évre kötött megállapodása alapján - a 117. § szerinti szabadságot az esedékesség évét követő év végéig adja ki.

(7) A munkavállalónak a kiadás időpontjának módosításával vagy a megszakítással összefüggésben felmerült kárát és költségeit a munkáltató köteles megtéríteni. Az (5) bekezdés b) pontban foglalt esetben a szabadság alatti tartózkodási helyről a munkahelyre és a visszautazással, valamint a munkával töltött idő a szabadságba nem számít be.

2017. márc. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
47%

20: 1. Nem adsz meg a munkahelyeden telefont.

2. Egy nem létező telefont adsz meg.

3. Egy otthon, borítékban tartott SIM-kártya számát adod meg, amit sose kapcsolsz be.

4. Egy otthon, borítékban tartott SIM-kártya számát adod meg, amit hetente egyszer bekapcsolsz, amikor otthon vagy, hogy van-e üzenet.

Nem viszed magaddal sehová.

2017. márc. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!