Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akartak már szabadságról...

Akartak már szabadságról visszahívni dolgozni?

Figyelt kérdés
Velem még nem esett meg, de komolyan érdekelne, hogy ilyenkor mi a helyzet, ha nemet mondok. Kirúghatnak esetleg azonnal miatta?
2017. márc. 12. 11:41
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
62%
20: 5.: Nem írsz alá olyan szerződést, ami lehetővé teszi a pihenőnapokon való behívást.
2017. márc. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 A kérdező kommentje:
27: Attól, hogy alszom, miért ne hívhatnának? Teszem azt addig csöngetnek, míg fel nem veszem. (Én sose rakom repülős módba éjszakára, mert mi van ha valami tragédia vagy fontos történés kapcsán hív valaki.) Vagy találhatnak átfedést, amikor még tuti ébren vagyok, például amikor itthon reggel van, ott este vagy fordítva. Ausztráliát nem tudom, de az USA-ban símán tudtam használni a telómat. Meg Ausztráliát igazából csak példaképp írtam, lényeg, hogy külföld, több országgal arrébb.
2017. márc. 13. 10:45
 33/55 A kérdező kommentje:
30: Csakhogy az ilyen dolgot szerintem elég hamar szóváteszik, mert az nyilván furcsa nekik, ha valaki szinte sose elérhető és nem is reagál. És elég hamar koholt indokokkal elbocsátva találhatja magát az ember.
2017. márc. 13. 10:48
 34/55 anonim ***** válasza:
Nálunk kötelező telefonszámot megadni. Nincs olyan trükközés, amit az előzőek leírtak. Van, hogy hetente keresnek telefonon. Mi lenne ha nem lennék elérhető? Először a céggel szúrnék ki, aztán meg önmagammal mert repülnék.
2017. márc. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
100%

El kell olvasni Munka Törvénykönyvét. Vissza lehet hívni valakit indokolt esetben, de az utazási költségeit a cég állja és pénzbeni kompenzációt kell kapnia a visszahívottnak.


Engem visszahívtak dolgozni. Sajnos fizetni nem akartak. Mivel közalkalmazott vagyok, hosszadalmas volt a folyamat. De a munkáltató törvénytelenül járt el, így majdnem egy évvel később, de kifizettek. Addig örülj, míg csak fikcióról beszélsz.

2017. márc. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:
35: És nem küldtek el, miután megnyerted a pert? Mert eléggé úgy hallom, hogy ilyenkor a munkáltató büszkeségsérülésnek venné, ha hagyná ott dolgozni továbbra is az alkalmazottat, aki "legyőzte".
2017. márc. 13. 13:52
 37/55 anonim ***** válasza:
100%
Nem pereskedtünk. A fenntartóval tudtam megegyezni, az ő jóindulatán múlott a megoldás. Egy nem állami iskolában dolgozom, ott külön személy az igazgató és az intézményfenntartó.
2017. márc. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:

"Attól, hogy alszom, miért ne hívhatnának? Teszem azt addig csöngetnek, míg fel nem veszem."


Nem tudtam, hogy van olyan ember, aki bekapcsolva hagyja a telefonját az alvás idejére.

Én mindent kikapcsolok, ami megzavarhatja az álmomat, engem még az elektroszmog is zavar.

2017. márc. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
100%

"mi van ha valami tragédia vagy fontos történés kapcsán hív valaki."


Felőlem ki is törhet a 3. világháború, akkor se vennék semmi hasznomat kialvatlanul, ill. kialudva ébredés után még másfél óráig, nem vagyok olyan állapotban.:)

2017. márc. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
36%

"30: Csakhogy az ilyen dolgot szerintem elég hamar szóváteszik, mert az nyilván furcsa nekik, ha valaki szinte sose elérhető és nem is reagál. És elég hamar koholt indokokkal elbocsátva találhatja magát az ember."


Nézd, ha rendelkezésre kell állni, azt ügyeletnek hívják, és az egy fizetett munkaidő.

Olyan nincs, hogy nem fizetnek semmit, én meg álljak rendelkezésre. Nonszensz. Mint írtam, te döntöd el, aláírsz-e ilyen szerződést. Ha olyan hülye vagy, hogy halandó vagy ingyen ügyeletben állni, akkor így jártál, és belementél egy törvénytelen kizsákmnányoló helyzetbe - és akkor ne másnak panaszkodj, hanem saját magadnak.

2017. márc. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!