Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új munkahely, bunkó munkatárs,...

Új munkahely, bunkó munkatárs, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Múlt hét hétfőn kezdtem el dolgozni az új munkahelyemen, kijelöltek mellém egy mentort, akinek segítenie kellene betanulni. A vezető azt kérte, hogy eleinte üljek ott a mentor mellett, ő pedig magyarázza, hogy mit csinál, de azt mondta, hogy annak örülne a legjobban, hogyha inkább az én gépemnél csinálnánk ezt, hogy szokjam.

Az első két nap nagyon kedves volt a mentorom, mindent elmagyarázott, kijött velem megmutatni merre van a bolt, hol lehet ebédelni, stb, azonban már az első nap közölte, hogy ezek az ő feladatai és nem engedi senki másnak, hogy elvégezze azokat, mert megvan a napi rutinja már, hogy mit mikor csinál és szerinte ha valaki más belenyúlna, akkor tönkretenné a munkáját.

Csütörtök óta egyre bunkóbban viselkedik velem, már alig akarta mutatni a feladatokat, ha magamtól nem ülök oda hozzá, akkor felém se néz, ma is csak azért ült oda mellém délelőtt, mert a vezető ott mászkált és gondolom jó színben akart feltűnni.

Ma egy excel táblában dolgoztunk, odaült mellém. Az elejétől eléggé ellenségesen viselkedett, el se akarta mondani, hogy a végén mi lesz ebből, ennek ellenére azt várta, hogy magamtól oldjam meg a feladatokat, meg egyszer még be is szólt, hogy "elvileg egyetemre jártál, nem?" Valamint adott egy segédletet, ami mint kiderült rég elavult, hamis információkat tartalmaz.

Ma behívott a vezető délután és érdeklődött, hogy hogy tetszik a hely és megértjük-e egymás a mentorommal. Mivel előtte agyon dicsérte a mentort, hogy szakmailag milyen felkészült, stb. nem akartam neki mondani, hogy ettől függetlenül egy bunkó, ezért csak annyit mondtam, hogy szakmailag felkészült, de már az elején kijelentette, hogy ez az ő munkaköre, így nem látom, hogy mi lesz az én feladatom.

Erre a vezető azt mondta, hogy ne aggódjak, tudja, hogy a kijelölt mentoromnak megvan már a maga kis napi munkamenete és minden munkát meg akar tartani magának, de ettől függetlenül ő nekem fogja adni a feladatai egy részét, és majd a mentorom is meglátja, hogy így neki könnyebb lesz. A vezetőnek az is a problémája, hogyha a "mentorom" elmegy szabira, akkor az ő munkáját nem tudja elvégezni senki, ezen akar változtatni, hogy ne álljon meg nélküle az élet.

Ez alapján arra következtetek, hogy a vezető is sejti, hogy a mentorom nem túl kedves velem és félti a munkáját, de nagyon rosszul esik, hogy nem adja át a feladatokat, hanem ott ül mellettem és azt lesi mikor hibázok, hogy kijelenthesse, hogy gondolkodjak mit csinálok és hasonlók.

Miatta nem akarok felmondani, de nem tudom mit tehetnék.


2017. márc. 20. 18:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Várd meg a tanulóidőszak végét és utána már nem kell egy gép fölött dolgoznotok.
2017. márc. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, de mivel egy munkaterületet fedünk le, így össze kellene dolgoznunk, félek, hogy mivel nem is adja át rendesen a munkával kapcsolatos tudnivalókat, így később is csak kötekedne. Például sehova nem írja le, hogy más cégekkel milyen szóbeli megállapodásokat kötött a kifizetésekre vonatkozóan, szándékban sem áll az ilyen dolgokat elmondani, sőt azt hangoztatja, hogy ez egy emberes munka, és csak az tudja elvégezni ezeket a feladatokat, aki a többi ehhez kapcsolódó munkafolyamatot is végzi.
2017. márc. 20. 18:53
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Na, ez sajnos ismerős! Tutira veheted, hogy mindent el fog követni nehogy meg tudd tanulni a munkáját. Nálunk az lett a vége, hogy kaptam egy totálisan más feladatot (amivel egyébként nem volt semmi bajom, megfelelt az is), ő pedig maradhatott "nélkülözhetetlen". Az a gyanúm, hogy nálatok is hasonló lesz a végkifejlet. Próbálj meg a főnök szemében hasznosnak látszani, hátha ad neked is másik melót.
2017. márc. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Sajnos, megvan benne a szakmai féltékenység. Múlt hét elején még lehet, hogy "hülyének nézett", nem sokkal később a riválisát látja benned. Próbálj erős maradni, ne hagyd, hogy kirúgasson. Sokan megvezetik a pályakezdőket, hogy milyen alkalmatlanok, pedig csak direkt behülyítik őket. Amit tudok javasolni, hogy kérj segítséget más kollégáktól, én úgy csináltam.
2017. márc. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem munkamániásnak tűnik a mentorod.
2017. márc. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen, lehet benne valami. Ledolgozza az ebédszünetet, de se nem reggelizik, se nem ebédel, egy megrágott kifli hever az asztalán és néha munka közben beleharap.

Én is attól félek, hogy esetleg azt mondja a főnöknek, hogy alkalmatlan vagyok. Sajnos másoktól nem tudok segítséget kérni, mert ezzel a területtel csak ő foglalkozik, a főnök épp arrólpanaszkodott ma , hogyha elmegy ez a mentor szabira, akkor senki más nem tudja ellátni a munkáját, mert másokkal sem oszt meg infókat.

2017. márc. 20. 19:56
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondoltam, hogy a főnök nagyon is jól tudja milyen az ürge. Neki kellene vele beszélnie, de az a gyanúm, hogy nem fog... Ismerősömnél is volt ilyen kolléga, elfogyasztott 4-5 jelöltet, aztán ráhagyta a főnök, hogy úgysem fog ez menni. Nem szoktam azt tanácsolni senkinek, hogy adja fel, de itt attól tartok nem sokat tudsz tenni. A helyedben megmondanám a főnöknek akárhányszor rákérdez, hogy te szívesen megtanulnád a munkát, de egyszerűen nem adja át a fickó. Mondja ki ő a végső döntést, ne te menj el magadtól.
2017. márc. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tanácsokat. Még megvárom a próbaidő végét, hogy mi lesz, addig is keresek pénzt, meg esetleg majd másik munkát aztán ha nem javul a helyzet felmondok a próbaidő végén.
2017. márc. 21. 06:58
 9/15 anonim ***** válasza:
Pont a saját helyére kell betanítania téged. Konkurencia vagy.
2017. márc. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ma reggel azzal kezdte, hogy nagyképűen odanyomott pár papírt meg 3 excelt 50 füllel hogy oldjam meg egy óra alatt. Sajnos azt se tudtam mi az nemhogy azt,mit kezdjek vele, a sírás kerülgetett egy idő után főleg hogy fél óra után odajött hogy miért nem használom a jegyzeteit amiket ő készített mikor kezdő volt, mutattam neki hogy hiányosak a jegyzetei erre elment.

Aztán egy másik munkatárs hallotta ezt és háromnegyed óra múlva látta mennyire szenvedek így megkérdezte hogy segítsen-e mert nagyon régen ő is ezt a munkakort töltötte be, de pár számot ő se értett.

Teljesen el vagyok keseredve, reggel boldogan mentem be de ez a nő tett róla, hogy rossz napom legyen.

2017. márc. 21. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!