Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mindenhol ilyen utálatosak...

Mindenhol ilyen utálatosak egymással a nők? Már nem tudom mit tegyek!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy 7 fős nőkből álló csoportban dolgozom, ahol kapok hideget-meleget. Én a korábbi helyeimen se jöttem ki a kollégákkal, se a suliba. Mindig úgymond kiközösített voltam. Rólam annyit,hogy visszahúzódó, félénk vagyok. Nem tudok kiállni magamért,nincs nagy szám. Azonnal eltudnak nyomni. Biztos idegesítő ez a félénk, nyuszi magatartás is. Barátkozni mindig próbáltam,de ellettem utasítva sokszor.

Most 2 hete meghalt az egyik kolléganőm párja. Tudtam,hogy rengeteg paparímunkája volt és ügyfele,így azokon a napokon tájékoztattam az ügyfeleit és egy másik időpontra visszahívtam őket,amikor már dolgozik a kolléganőm..Ma megkaptam tőle a nagy leszidást..mindennek elhordott,hogy mi a ...-nak adtam egy ilyen időpontot ennek meg annak. Segíteni akartam...ott állt a nagy sor,akik hozzá mentek volna és tudtam,hogy így nem fog jönni dolgozni. Nekem belefért az időmbe, hogy tájékoztassam őket,hogy ma nem fogják megtalálni a kolléganőt..így jöjjenek máskor vissza. Most ebben mi volt olyan rossz?

Hozzá se tudok szólni,többnyire meg mellette ülök...és tök morcos velem mindig,de már a párja halála előtt is az volt. :(

Jó tanácsokat szeretnék,mert már elvagyok keseredve,hogy mi a baj velem,hogy ennyire taszítom az embereket és vonzóm a sok rosszat.


29/L



2017. márc. 24. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Legyél kicsit nyitottabb. Beszélgess velük.

Igenis nyisd ki a szád és ne engedd magad elnyomni.

Ezért ilyenek veled. Nem állsz ki magadért. Ne félj ha megmondanád a magadét nem osztanának le.

Azért vonzod a "rosszat" mert ennyire félénk és visszahúzódó vagy.

De ezen csak neked kell változtatnod.

2017. márc. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az utálatosabbik nem ilyen.
2017. márc. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Biztos azért vâgta a pofàkat mert azt vàrta volna hogy helyette csinàld meg a munkàjàt.Sajnos ha valakinek nem vagy szimpi,annak sosem leszel az,ha fejre allsz akkor sem.De miért is kéne? Nem vagy ràszorulva a baràtsàgukra.Nézd őket levegőnek.Alàzd őket te is ahogy csak birod.Én is ismerek ilyen takony lényeket.Kipécéznek valakit és csesztetik.Attol hiszik többnek magukat, màst nem tudnak felmutatni.A legrosszabb amit tehetsz ha segitesz nekik/rajtuk!Sosem fogjàk meghalalni,cserébe csak még nagyobb rugast kapsz.Kerüld őket mint a pestist!
2017. márc. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Amugy nem benned van a hiba.Ebben a szar vilàgban sajnos sok féreg van.
2017. márc. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

Tudom, hogy apróság, de 29 évesen már nem vagy lány. A legtöbb nő furcsálja ha valaki ennyi idősen még mindig nem nőtt fel. Nálunk is volt egy 27 éves kollega aki otthon élt, tiniként viselkedett. Látszott rajta, hogy még nem nő a viselkedésével meg sok nőt kikészített. Mentünk hétvégén céges buliba, ő meg lemondta, mert a szülei nem engedték el. Sok ilyen dolga volt, ezt pedig kihasználták a többiek. Gyakran gúnyolták ki, végül visszahúzódó lett.

A lényeg, hogy ne hagyd, hogy a természeted miatt cukkoljanak. Szólj vissza ne durván, de úgy, hogy megvéd magad. Ha mindig visszahúzódó leszel soha nem fognak elismerni.

2017. márc. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Noblesse Oblige ***** válasza:
76%

A gond az, hogy hiába vagy jóindulatú, jószándékú, de ez biztos, hogy segít a kolléganőn? És ha munkába akar menekülni?

Úgy veszem ki eleve nincs köztetek jó kommunikáció, és nem ismered igazán. Márpedig te eldöntötted, hogy neki ez jó és próbálsz segíteni. Csak azzal nem számolsz, hogy nem biztos, hogy kell segítség neki és az sem, hogy tőled.


Nem a nők ilyenek, csak az elszigetelt léttel az a gond, hogy te gondolsz valamit, más meg teljesen másként éli meg a dolgokat. A pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve...


Szóval a hiba nem a nőben és nem benned van. Nem tudod kezelni ezeket a helyzeteket, mert nincs tapasztalatod ezzel.

A helyes protokoll szerint, részvétet nyilvánítasz és megkérdezed miben tudsz segíteni neki. Most úgy is bekerült egy érzelmi hullámvölgyben, szóval hevesen fog reagálni, hát ha még jóban sem vagytok. Egyik ismerősöm pl. attól készült ki, hogy mindenki sajnálta mert meghalt az anyukája, és a környezete próbálta kímélni.


Most azt enném, hogy bocsánatot kérsz és őszintén elmondod, hogy te csak könnyíteni akartál a helyzetén, mert tudod milyen nehéz neki. És sajnálod a dolgot. Ennyi. Azt ő ezzel vagy megbékél vagy nem.

2017. márc. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Ne segíts senkinek kéretlenül, remélem megtanultad.Ami a te feladatod azt csináld meg de egy milliméterrel se többet. Más munkáját ne végezd el helyette, csak ha megkapod a fizetését is, hozzá. Ha beszólnak azonnal vágj vissza lehetőleg olyannal ami nagyobbat szól. Ezt gyakorold otthon nyugodtan ,4-5 féle leoltás mindig legyen a tarsolyban. Ha nagyon keresztbe próbálnak tenni,akkor dokumentáld az eseteket,akár hangfelvétellel is , és jelentsd a felettesnek. Nem kell senkivel bratyizni, ez munkahely, magánéletről egy szót se beszélj és ne is érdeklődj más élete iránt. Letelik a munkaidő menj haza vagy a saját barátaidhoz,ne tarts kapcsolatot a dolgozókkal . Ha ezt megfogadod, szeretni nem fognak (nem is kell) de könnyebb célpontot fognak választani.
2017. márc. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sunshinedoll ***** válasza:
55%

29 évesen azért valamivel illene talpraesettebbnek lenned. Mármint szép és jó dolog a meghunyászkodás meg a szerénység, de nem vezet sehová az élet semelyik területén.

Meg kellett volna kérdezned a kolléganődet, hogy igényli-e a segítségedet vagy nem. Nem tudhattad, főleg, hogy nem is vagytok jóban, hogy ő mit akar, mi lenne neki segítség, te önkényesen eldöntötted, hogy ezt meg azt csinálom az ő ügyfeleivel, ami szerintem érthető, ha nem tetszett neki. Nyilván ő is közölhette volna ezt kulturáltabb stílusban is, de érted...

2017. márc. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Legyél kicsit nyitottabb. Beszélgess velük. "

Ne legyél nyitott ilyen bunkóknak, kedves kérdező.

Nagyon aranyos vagy, de megtanulhattad volna már hogy a gyengébb személyiségű embereken ott ártanak ahol tudnak, ideje lenne jobban kiállnod magadért.

Én mindig kiállok, ha valami konfliktus van, komoly arccal megmondom a valóságot a másiknak, és hidd el, nagyon nagyon hatásos, nem szoktak velem vitatkozni.

Veled nincs semmi baj, a többi emberrel van, hogy a gyengéket mindig bántják. Viszont meg kell erősödnöd, hogy ne bánthassanak. Minden jót neked.

2017. márc. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez magyar mentalitás. Na jó, lehet, hogy általában jellemző a keleti-blokkra. De nyugaton élve még egyik munkahelyen sem tapasztaltam, hogy kikezdenének egy kollégát azért, mert zárkózott természetű. Pedig nem is irodai munkát végzek.
2017. márc. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!