Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik munkábajárási mód a...

Melyik munkábajárási mód a fárasztóbb?

Figyelt kérdés

Kétszer másfél óra tömegközlekedés, ami magába foglal vonatozást, villamosozást és sétát is, vagy

Kétszer kb 35 perc vezetés (kocsival).


2017. márc. 30. 06:32
 1/9 A kérdező kommentje:

Az elsőt csinálom most, ami eléggé kifacsar, a másodikhoz pedig kocsira gyűjtök. Viszont elbizonytalanodtam, mivel egy ismerősöm kocsival járt, ugyanekkora távon, és mivel fárasztó, ezért heti kétszer már vonatozik.

De ha ez igaz, akkor feleslegesen spórolok kocsira.

2017. márc. 30. 06:34
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, ez szerintem emberfüggő. Eleve függ attól, hogyan viszonyul valaki a vezetéshez. Aki könnyedén vezet és nem stresszel nagy forgalomban, dugóban, annak szerintem a 35 perc autózás jobb, mint 2-3 átszállásos tömegközlekedéssel járni. Te milyen típus vagy? Nem idegeskedsz autóban? Nem félsz a vezetéstől? Jól vezetsz télen is? Mert akkor szerintem nyugodtan belevághatsz.

Az is meghatározó, mennyire vagy fáradt a nap végére. Van, akinek jobb utána már csak passzívan ülni egy vonaton.


Én jövő hónapban veszek autót végre, mert nekem is kivan a hócipőm a tömegközlekedéssel, pedig én nem is szállok át, egy busz visz. A tömegből, nyomakodásból van elegem, ami a napomat indítja és zárja.

2017. márc. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit kéne. Első kocsim lenne, 9 éves jogsival, de kb fél évente ülök autóba. ilyenkor hosszabb távokat vezetek (1 órát, vagy jó másfelet és azt "nehéz terepen" és ez utóbbi azért megvisel)

A rutin is hiányzik, télen sem vezettem, de nem is télire veszem a kocsit, addig meg belejönnék.


Amikor gyakrabban vezettem, akkoriban szerettem, csak szerintem nem ment annyira jól, de gondolom ez gyakorlás kérdése.


Nap végére meg fáradt vagyok, de remélem ezt a sok utazás okozza.

2017. márc. 30. 08:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
De jó, majdnem ugyanolyan helyzetben vagyunk:) nekem tíz éve van jogsim és nekem sincs eget rengető tapasztalatom. Igaz, csak városban kellene használnom autót, ahol azért mindig könnyebb közlekedni, de én úgy matekoztam, hogy egy olcsóbb, öregebb városi autóval kipróbálom magam, ha nem jön be, leadom egy kereskedésbe. Anyagilag nem jó móka, de ezt is ki kell próbálni és ki kell tapasztalni, hogy jó. Utána már az ember látni fogja tapasztalatból, a tömegközlekedés jobb-e vagy a kocsi.
2017. márc. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ilyen feher-fekete.

Varosban csak, vagy varoson kivul, talal a menetrend vagy sokat kell varni a tomegkozlekedesre, forgalmas uton meg csucsforgalomban kell vezetni, hetvegen is kell kozlekedni, ha autozol lenne az is aki veled ingazna es beszallna a benzinbe. En mar csak a kevesebb ido miatt is az autot valassztanam.

2017. márc. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Ebben az esetben tuti hogy autó.

Azért két órával lenne kevesebb.

2017. márc. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem reggelente az autózás mindig nyomaszt-fáraszt, nem mondom hogy elaludnék a volán mellett, de nem szerettem autóval menni, próbáltam én is. Munka után viszont felüdülés az autóba beleülni, szóval ez emberfüggő. A tömegközlekedés nagy nyűg, én 5 évig jártam azzal munkába, pedig vidéki vagyok. Pesten szerintem többen járnak utóbbival, mint autóval. Most kerékpárral járok 3km-re van a melóm. De nem érne meg nekem +20-30-40e ft havi kereset, hogy elcseréljem a plusz utazásra.
2017. márc. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ha tehetném mindenképp az autót választanám, de ez emberfüggő. Sajnos nekem még nincs autóm, így tömegközlekedek, korábban vonattal+ busszal jártam, most az új helyre villamossal és metróval. Engem már maga a sok ember is lefáraszt, a nagy tömeg, arról nem is beszélve, hogy a tömegközlekedési eszközök nem a legtisztábbak, így már mikor beérek legszívesebben vennék egy fürdőt és tiszta ruhákat. Hazafelé még rosszabb a helyzet, akkor már fáradt vagyok, cseppet sem vágyom emberek közé. Az autó tiszta, gyors, nem kell másokat elviselned.

Az autónak az az egy hátránya, hogy a vezetés figyelmet igényel, ami fáraszt, de feltehetően elég lenne később felkelned, így plusz időt nyerhetnél.

2017. márc. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Autó, de ha nincs rutinod, mindenképp használtat vegyél...
2017. márc. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!