Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehetséges, hogy fárasztó...

Hogy lehetséges, hogy fárasztóbb az egy szem baba + háztartás, mint a munka + háztartás?

Figyelt kérdés
Öt hónapos a kisfiam. Úgy érzem magam, mint a mosogatórongy, egy hajsza az életem a baba ellátása és a háztartás mellett. Olyan a háztartás amióta itthon vagyok, mint egy végtelen mókuskerék. Folyton kell valamit mosni, teregetni, pakolni, mosogatni, mellette ugye takarítani, babát ellátni, plusz foglalkozni vele. Nincs el egyedül, ha ébren van és elmegyek egy mosást odatenni, vagy kiteregetni, már nyávog. :( Kertünk is van, az udvart is rendben kell tartani, a kinti munkából sem húzhatom ki magam teljesen. Kimondhatatlanul fáradt vagyok, nincs semmi kikapcsolódás, nincs szünet, nincs "rövid műszak", nincs hétvége. Azt hittem, ha itthon leszek a babával, csillogni-villogni fog minden, ehhez képest örülök ha az a rendet tartani tudom, amit munka mellett. Komolyan, főzni is többet főztem munka mellett... nem értem, más hogy csinálja, pláne több gyerek mellett. Van, aki ilyenkor még tanul is... én meg nem bírok el egy szem gyerekkel, meg a háztartással. :(
2016. jún. 22. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Mert egy baba nem csak fizikailag vagy szellemileg szív le, hanem a kettőt egyszerre is tudja, plussz még lelkileg is megterhelő. Legalábbis totyogóval. Csecsemővel nekem szerencsém volt.


Mások úgy csinálják, hogy a tanulást/munkát szabadidőnek fogják fel, ahol csak magadra tudsz koncentrálni.

2016. jún. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Munka után van pihenés, van szabadnap. Az egy szem pici baba mellett nincs szünet. Igen, végtelen a mókuskerék. Ezt érzem én is, csak nálunk két gyerek van. Órákat töltök egy héten pakolással, mosogatással, mosással, rendrakással, kajakészítéssel, sorolhatnám, és persze rájuk is figyelni, igényeik vannak,stb. Emellé jönnének a saját dolgaim, szakmai fejlődés (egyetemre járok levelezőn) és ha elég nagyok lesznek, akkor még a munka, fogalmam sincs. Ki vagyok purcanva.
2016. jún. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban :-) Mikor ekkora volt az első gyerekem olyan volt a lakás, mint ahol bomba robbant. Másfél éves volt, mire kontrollálni tudtam a lakást, és nem őrült hajsza volt minden napunk. 2 éves korában jött a kistesó, és csodák csodájára nem lett rosszabb, nagyjából tartjuk a lakást, persze nincs patikatisztaság és napi kétszer van rend, közbe a 2,5 éves mindent szétpakol. De úgy tűnik belejöttem, de iszonyatos energia és folyton fáradt vagyok. A munka 8 óra egy nap, a gyerekkel olyan, mintha minden nap lenyomnék egy 12-14 órás műszakot. Persze, hogy fárasztóbb.
2016. jún. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Nekem segít egy kiadós bőgés a meleg zuhany alatt, amíg az apjukkal játszanak. Sokat csökkent a bennem levő stresszen és minden nap reménykedem, hogy nőnek majd, és önállósodnak, hogy legalább pár percet nyerjek. Az is "vicces", hogy amikor van segítségem és egy kicsit a nagyszülőkkel vannak a gyerekek, akkor sem tudom élvezni az időt. Passzívan ülök, netezek, leeresztek és "zombulok". Nincs energiám. Semmihez.
2016. jún. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Egyrészt a munka napi 8-10 óra, a gyerek 24.

Másrészt akik tanulnak, meg több gyerekük van, vagy van segítség (mamák, tesó, férj), vagy az egyik gyerek rendezi a másikat. Így anyukának könnyebb.


Másrészt, amikor nem vagy otthon, nem koszolsz. Most 0-24-ben otthon vagy (tok), így a mosni/mosogatni pakolni, takarítani való is több.


Nyugi. AMikor nagyobb lesz a picúr, könnyebb lesz. Ez is egy időszak, amit túl kell élni.

2016. jún. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt gondolom gyerekfüggő is.

Másrészt amíg nem volt napközben otthon senki, addig nem kellett annyit takarítani, nem? Gondolom nálad is sokkal több a mosogatnivaló, mosnivaló (babaruhák külön ugye), mindig szétpakol, padlót is állandóan tiszta-csillivillire felmosni, mert kúszik-mászik a baba rajta.

Meg mindent ezerszer kell félbehagyni, mert most sír, most túl csend van, megnézem mit csinál, stb.

Én vinni szoktam magammal pihenőszékben, míg kisebb volt, de most már mászik és feláll, néha muszáj beraknom a kiságyába, hogy egy helyben maradjon, ha olyat kell csinálnom. (Porszívózás, wc-zés.) Néha meg körülöttem játszik, pl. én a konyhába is beengedem, ha csak mosogatok, és nem megy sütő, tűzhely. Gurítgatja a kis labdáját, beszélek hozzá, nagyjából elvan.

Főznöd nemsokára muszáj lesz, ha elkezd eszegetni a babád.

Enyém ennyi idősen fél órákat aludt, vagy még annyit sem, na az gáz volt. Most már csak kétszer alszik, de akkor 1,5 órákat, így sokkal jobb, több mindent meg tudok csinálni.

2016. jún. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok! Jól esett kicsit kiírni magamból... Most épp alszik. Igen, engem is aggaszt, hogy még nehezebb lesz, ha nemsokára főzni kell neki.
2016. jún. 22. 11:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem ilyen a babam, de szerintem is azert nehezebb, mert a munkahelyeden nem ket ember munkajat vegezted, otthon meg igen. Mi a ferjemmel kozosen visszuk a haztartast, igy ram csak a gyerek (aki nyugis) es az itthonrol vegezheto munkam marad.


A te ferjed nem tud/akar egyutt dolgozni veled? Pl este kimos, kitereget?

2016. jún. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Dehogynem, mindig minden háztartási munkát együtt csináltunk korábban, de most őszintén szólva röstellem, hogy itthon vagyok egész nap és még kérjek segítséget a dolgozni járó férjemtől...
2016. jún. 22. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!