Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik Ausztriában élnek,...

Akik Ausztriában élnek, dolgoznak. Tényleg olyan rossz kint?

Figyelt kérdés
Ki szeretnék menni, de eddig mindenki azt mondta, hogy nem érdemes és csak ki fognak használni. Mennyire van valóságalapja? Milyen az élet ott a tapasztalaitok szerint?

2017. ápr. 6. 12:47
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
10: De gondolom, odahaza nem mosogatsz vagy takarítasz. Feltételezem, minimum irodásban dolgozol. Az igenis számít, hogy itt nyugaton, a miniálbéres is könnyen össze tud spórolni egy Európán kívüli útra, míg odahaza ez finoman szólva nem annyira jellemző.
2017. ápr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

irodásban=irodában

miniálbéres=minimálbéres

2017. ápr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

"Az igenis számít, hogy itt nyugaton, a miniálbéres is könnyen össze tud spórolni egy Európán kívüli útra, míg odahaza ez finoman szólva nem annyira jellemző."


Jó és ez kit érdekel?

Itthon is meg tudja teremteni, jó munkahelye van, akkor miért irigykedne??

Én speciel rohadtul nem irigykedek az osztrák mosogatóra.

Inkább gondolkozz el, hogy hülyeséget írtál.

2017. ápr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

13: Bocs, de te most kiről beszélsz?

Amúgy meg, aki otthon felsővégzettségű munkakörben dolgozik, az nyilván nem irigy a nyugaton mosogatókra. De viszont aki otthon mosogat és takarít, az elég valószínű, hogy nem tudja magának azt az életszínvonalart biztosítani, mint a külföldi kollégák.

2017. ápr. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Hozzád, te írtál hülyeséget.
2017. ápr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

16: Azt kérdeztem, kiről beszélsz:


"Itthon is meg tudja teremteni, jó munkahelye van, akkor miért irigykedne?? "


Kissé elvesztettem a fonalat. A lényeg, hogy a 10-es megkérdezte, hogy tán ebben kellene-e mérni az életszínvonalat (hogy egy nyugaton mosogató-takarító össze tud spórolni egy USA-útra), én mondtam, hogy igen. Mert az sokmindent elárul, hogy itt egy minimálbéres megengedhet magának ilyet, odahaza pedig jellemzően nem. És ez miért hülyeség? Talán nem így van?

2017. ápr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Én meg Magyarországról mondom legalább 30 külföldön mosogató ismerőssel (én sikerszakmában vagyok):


Pofátlanság azt mondani, hogy Magyarországon is élhetsz jól, csak legyél mérnök meg irodista. Az a különbség az ilyen primitív magyar és a hanyatló nyugat között, hogy ott az a felfogás, hogy egy alap, normális életszínvonalat még az utcaseprő is érjen el.

A magyarnál meg az a felfogás, hogy "így jártál, lettél volna olyan menő, mint én vagyok".


Kissé primitív és irigy a magyar.


Nekem az ismerőseim kinn vannak és köszönik szépen, jól vannak. Én is megyek hamarosan. Ha itthon jól élek, akkor ott nagyon nagyon jól fogok élni. Miről beszélünk?

2017. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%

"Kissé primitív és irigy a magyar.


Miről beszélünk?"


Mondjuk arról, h ezzel a mentalitással mehetsz is...

Bagoly mondja verébnek...

2017. ápr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
18: Esetleg írhatnál magadról pár dolgot, mert kíváncsi volnék, mire vered ennyire magadat. Tuti az a típus vagy, aki a sikertelenségét avval a magyarázattal palástolja, hogy nem vágyott soha többre.
2017. ápr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Mit írjak?

Unom, ha valakik baromságokat hordanak össze.

Az a baj, hogy neked viszont annyi agyad sincs, hogy felfogd, hogy miket írtál.

Nem véletlenül hagytam rád.

A haverod is veri itt magát, aztán magyarozik.

Gratulálok neki, igazi haladó, nyugatias gondolkodásmódotok van.

2017. ápr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!