Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit szóltok ahhoz, ha egy...

Mit szóltok ahhoz, ha egy munkahelyen több kiló friss élelmiszert dobnak a kukába?

Figyelt kérdés

Nem vendéglátós a szakmám, humán területen diplomáztam, és amíg nincs szakmabeli álláslehetőség, addig elkezdtem dolgozni betanítottként egy hamburgeresnél.

Totál kezdő vagyok harmincas nő létemre, így még a betanulási fázisban vagyok. Így aztán jócskán meglepődtem azon, hogy mennyi ételt, alapanyagot és kész hamburgert dobnak ki a konyhán a szemetesbe, teljesen ok nélkül.

Olyat láttam, hogy félrecsúszik egy nagyon kicsit (nem teljesen) pl az uborka és a paprika a szendvicsben, már megy az egész kész, friss és forró szendvics a kukába, ahelyett, hogy megigazítanák. Vagy pl egy óriási friss, zöld salátalevélnek a széle kb 1 mm-en megbarnul, már megy  az is a kukába. Lecsúszik a szendvics teteje, nem teszik vissza, az is kuka. Maradék uborka a tárolóban nem kerül felhasználásra (előtte 1 perccel még szedtek belőle), hanem azt is kukába dobják, nem a tetejére szedik a következőt. Hozzáteszem, az az uborka még csak meg sem volt szívósodva, teljesen friss, lédús volt, csak úgy kényelmesebb a mozdulat állítólag, ha nem kell felkeverni, hanem csak a kukába rázni.


Én nem értem ezt az eszetlen pazarlást, és nem is tudom, de nem is akarom megszokni, hogy fogyasztásra teljesen alkalmas és friss ételeket a kukába hajigáljak. 

Ti hogy vagytok ezzel, szerintetek ez normális? Ennyire jól él mindenki? 

Ha esztétikailag nem szép valami, azt megértem, hogy nem lehet kiadni,de akkor is miért nem külön gyűjtik pl állatoknak vagy szegényeknek? Vagy ha úgyis kukába kerül, tehát senki az életben fel nem használja, miért nem viheti haza valaki, aki még szívesen megenné? Ha valaki direkt arra játszana, hogy minél többet selejtezzen le ilyen-olyan okokra hivatkozva, hogy többet vihessen haza, szerintem még akkor sem tudna több selejtet összegyűjteni, mint amit most csinálnak.

Ez már Isten ellen való vétek szerintem. Ti hogy látjátok?



2017. ápr. 8. 17:29
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Ne vessetek meg, de én ezt nem tudom elviselni. Még csak most szembesültem ezzel ekkora méretben. 

Egy normálisabb világban még arra tanítottak minket, gyerekeket anno, hogy élelmiszert nem dobunk a kukába, mindent újrahasznosítunk, felélesztünk. Nem halmozzuk fel, hogy megromoljon, felmérjük a szükségleteket, de ha mégis megromlott annyira, hogy embernek már nem való, akkor mérlegeltük, hogy állatnak adjuk-e vagy jó lesz komposztnak, és a legeslegvégső esetben dobtunk bármit is a kukába.

Városi voltam, nem falusi!!! Mégis megoldottuk. Odafigyeltünk arra, kinek van állata, bizony odaadtuk a csontot a kutyás szomszédnak, a zöldséghéjat meg hetente egyszer a tyúkot tartó ismerősnek.

Ja, és gyerekkorunktól megtanultuk a legfontosabbat: kenyeret, zsemlét, kiflit, pékárut SOHA, SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT nem dobunk ki a kukába! Az a legutolsó dolog a földön, az áldott kenyeret kukába dobni...!!!

Ha zöldpenészes volt, akkor is visszaadtuk az anyaföldnek, bedobtuk jó mélyen egy bokor alá,  hogy ne tudják rugdosni, és az eső bemosta a földbe. Ha nagy eső volt, másnap már nem is volt ott. 

Én a mai napig így csinálom, nem vagyok alkalmas arra, hogy kidobáljam a friss ételt, egyszerűen ez nem én vagyok. Olyan, mintha azt kérnék, hogy egy kerekesszékestől, hogy fussa le a maratont. Nem fogja, mert nem képes rá.

2017. ápr. 8. 18:24
 12/13 Fatal_3rror_ ***** válasza:
70%

Mondjuk szerintem ez a soha semmilyen körülmények között nem dobunk ki ételt dolog sem egészséges hozzáállás.


Belénk is belénk nevelték fiatalon hogy az ételt nem dobjuk ki, nem pazaroljuk, azóta folyamatosan rossz érzésem van ha bármit ki kell dobni, megmaradt zsömlétől kezdve bármi másig. Vagy emlékszem régebben ha kajáldába is ültem be, akkor hozzá jött még a "ki van fizetve" érzés is, és hogy mindenképp meg kell enni ha jól esik ha nem.


Mondjuk én jobban szerettem a régi vidéki életet, ahol a tojáshéjat megette a tyúk, a hús maradékot a macska, a kaja maradékot a kutya, mindenki jól járt.

2017. ápr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
55%

Nagyvárosi kapitalista mentalitás. Ez mindenhol így megy. Olyan hatalmas a kereskedő haszonkulcsa ,hogy simán belefér az eszetlen pazarlás. Persze a termelő,aki az alapanyagot megtermeszti tenyészti stb , meg alig kap valamit bagóért felvásárolják tőle .Aztán a negyede megy a szemétbe.

Felháborító? Igen. Teszünk valamit ellene? Nem.

2017. ápr. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!