Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jár-e az előre kifizetett...

Jár-e az előre kifizetett ebéd céges menza esetében ha betegállomány miatt nincs ott a dolgozó de hozzátartozója hazavinné?

Figyelt kérdés

Ha egy cégnél vagy céges menza amit előre 1 hónapra be kell fizetni és a pénz semmi esetben se jár vissza, vagyis ha az ember befizeti beteg lesz nem tud menni akkor a befizetett napok elúsznak-ebben az esetben megtilthatja –e a cég hogy a már kifizetett tehát jogosan járó ebédet egy hozzátartozó ételhordóban hazavigye?

Milyen alapon tiltja meg? Ki van fizetve innentől fogva én, a kifizető rendelkezem azzal amit kifizettem. Ha úgy döntök odaadom X valakinek vagy akár a kukába öntöm senkinek beleszólása nincs elvégre az enyém.

De akkor milyen alapon tiltja meg? Cégtől válasz nincs nem viheti haza senki és ezzel téma lezárva részükről.


2017. febr. 26. 13:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
59%
Jézusom, ekkora csóri, szarrágó, senkiházi hozzáállást...
2017. febr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
nem.
2017. febr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pl idegen nem jöhet be a telephelyre, az étkezőbe meg pláne, igy nem is tudná senki hazavinni.

De mondjuk nálunk nem kell egy hónapra előre kifizetni.

2017. febr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

"Nálunk pl idegen nem jöhet be a telephelyre, az étkezőbe meg pláne"


De az érdekes módon ugyanitt nem gond amikor a főnök iylen olyan rokona haverja ott mereszti a valagát.

A múltkor az udvaron a főnök egyik ki tudja kije mosta a kocsiját. Az mit keresett ott? Ahogy mondod elvileg be se léphetne! És ott használja az udvart a vizet az áramot... ki az? mit keres ott? Hát a főnök valakije.

Ja neki azt szabad....

másnak meg a befizetett ebédet se szabad hazavinni...

2017. febr. 26. 14:07
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
És gondolom te biztos forrásból tudod, hogy a főnök valakije és nem tisztítócég vagy személyzet volt. LOL.
2017. febr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"És gondolom te biztos forrásból tudod, hogy a főnök valakije és nem tisztítócég vagy személyzet volt. LOL.

"


Igen én biztos forrásból tudom. Nem nagy cég. Tudom hogy a főnök fia ahogy elvesztette az állását másik helyen egyből bekerült ide "projectvezetőként" úgy hogy nincs project amit vezetne... mint ahogy az épületbe nem tette be még a lábát.

Tudom hogy a főnök felesége sima irodai alkalmzott papíron ott van naponta 8 órát a jelenlétin szerepel soha senki még dolgozni nem látta nagy néha havi 1x tán beugrik fél órára ott vonaglani miközben papíron napi 8 órát ott van-ld jelenltéi ív.

Ez iylen igazi kismagyar szarhalmaz. fekete melósokkal 4 órás szerződéssel 10 órás dolgozókkal, csalással lopással. A szokásos.

2017. febr. 26. 14:29
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nézd nem vagyok a korrupció híve, de azt hiszem nincs ember a földön, aki ne adna a saját gyermekének állást cégvezetőként, ha az munkanélküli lenne, szóval ezt felesleges tárgyalni.


az a baj a hozzáállásoddal, hogy tipikus agyatlan bunkó vagy, aki azt hiszi, neki minden jár, és minden ami neki nem tetszik törvényellenes és meg kéne büntetni az összeset, mert fujj. Közben a magadfajta vernyákol, mert betegszabin nem kapja meg a 400 ft-os menzai moslékot.


Komolyan, ha ennyire zavar akkor van ennek egy normális módja is(tudom, ahhoz gondolkodni is kéne). Mégpedig az, hogy miután visszamész dolgozni besétálsz a főnökhöz vagy a HR-esekhez és visszaigényled a betegszabadság alatt nem igénybevett menzára kifizetett kis forintjaidat.

Azt a cég pedig teljes joggal megtilthatja, hogy idegenek belépjenek a területére.


A kocsimosás pedig nyilván más kérdéskör, mert a főnök ENGEDÉLYEZTE, hogy az adott idegen ott tartózkodjon. Nem is értem, hogy hogy a bánatba jut eszedbe hogy a főnök a saját cége területén nem engedélyezheti, hogy ki teheti be a lábát és ki nem. Te jó ég.

2017. febr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

" főnökhöz vagy a HR-esekhez és visszaigényled a betegszabadság alatt nem igénybevett menzára kifizetett kis forintjaidat. "


Szerinted ezen nem vagyunk rég túl én is meg más kollegák is???? Szerinted én avygok az első aki befizet megbetegszik és elúszik a pénze??? Szerinted hányan és hányszor kértük már vissza szóban és írásban is?

Nincs pénz vissza és pont. Ennyi. Nincs vita nincs magyarázat nincs vissza pénz és kuss. Ez itt így működik.

Ami oké lehet ha nincs pénz vissza hát nincs de akor már hadd vigyem (vagy vitethessem...) el azt amit KIFIZETTEM???


Másképp látod tán??

És szraos 400 ft? Hát majnem helyette 650/nap.

És tudod valaki nettó 85-ot keres akkor annak az elúszott mondjuk 5*650 (1 hét ) az sok pénz.


Ellenvetés?

2017. febr. 26. 14:45
 9/22 anonim ***** válasza:
55%
Jajj istenem akkor olvasd el a szerződésed mi áll benne, és ha nem egyezik vele pereld be őket vagy fordulj a szakszervezethez. Ne legyél már ennyire életképtelen. Komolyan ekkora iq-val nem kell csodálkozni, hogy 85-ért dolgozol.
2017. febr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

"Azt a cég pedig teljes joggal megtilthatja, hogy idegenek belépjenek a területére. "


Így van. És akkor aki idegen az nem léphet be. Így van.De akkor senki!! Nem az hogy ha hozzám jö az idegen akkor ő nem, ha a főnök ribizlije jön akkor az igen.

Ha nem léphet be, akkor nem léphet be.

2017. febr. 26. 14:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!