Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ebből lehet birósági űgy?

Ebből lehet birósági űgy?

Figyelt kérdés
Ha munkaszerződésemben benne van,hogy ha ott hagyom mostani állásomat,mely kisvállalkozó,és mozgóárus vagyok nála,hogy 2 évig nem vállalhatok ilyen munkakört másik vállalkozónál.Nem emlékszem,hogy ilyen kikötés lett volna benne,de nem is kaptam belőle dolgozói példányt,hogy most megnézzem.Lehet ilyen kikötése a munkáltatomnak?
2017. ápr. 18. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem, a munkáltató részéről így biztos, hogy nem.

Eleve már ott bukik a dolog, hogy nem kaptál saját példányt a munkaszerződésről, (ha csak Te el nem kavartad és mégis kézhez kaptad). Mert ugye utólag mindenki azt mondd vagy hamisít a papírra amit csak akar.

2017. ápr. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Alártam munkaszerződést,de kézhez nem kaptam példányt belőle.Most azzal jön hogy ha át megyek másik vállalkozóhoz akkor beperel.Ha tényleg van ilyen munkaszerződés és alá is írtam pár éve,eljövök tőle beperelhet?
2017. ápr. 19. 06:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérd el tőle a példányt.

Nem hinném, hogy a munka törvénykönyve engedne egy ilyen szerződést, még jó előre.

2017. ápr. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én hallottam ilyet, pl. Németeknél van ilyen hogy dolgozol egy iparágban, és ha onnan a cégtől elmész akkor mondjuk 5 évig nem dolgozhatsz a konkurensnél, ugyanabban a szakmában, iparágban.


Na erre megkérdeztem valakit itthon és azt mondta ez egy teljes hülyeség, nincs ilyen.


Szerintem téged csak szivatni akarnak, mond meg hogy beperled mert hülyeséget beszél neked.


Ennyi, ez baromság, nincs ilyen.

2017. ápr. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Úgy tudom azt kötheti ki, hogy a munkaviszony alatt és az esetleges megszűnése után x évig nem beszélhetsz a cégnél szerzett céggel kapcsolatos információkról, mivel az üzleti titoknak minősül. De abba, hogy milyen munkakörben helyezkedhetsz el utánuk már nem szólhat bele.
2017. ápr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ilyesmit akkor szoktak kikotni, ha te valami jelentos infoval rendelkezel a cegrol, amit ha megosztasz, arthatsz neki. Pl 2 evig dolgoztal egy olajfuro vallalatnak es most elmennel egy zoldben gondolkodo vallalathoz, ahol ketesztbetehetnel az elozo munkahelyednek (kicsit hulye a pelda, de remelem atjon a lenyeg). Egyebkent nem lehet kikotni, hogy hova menj dolgozni, esetleg azt h uzleti titkokat nem arulsz el vagy ilyesmi. Ugyh ettol nem kell felned, viszont a munkaszerzodesbol jo lenne ha szereznel egy peldanyt, es tanulva a hibadbol a kovetkezo melohelyeden mindenkeppen tarts meg belole egy masolatot.
2017. ápr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

" ha onnan a cégtől elmész akkor mondjuk 5 évig nem dolgozhatsz a konkurensnél"


Pár éve joghoz értő testvérem szerint úgy volt (valószínűleg nem változott), hogy az a kitétel csak akkor volt érvényes, ha a szerződésben ennek anyagi ellentételezését is megadták.

Pl 2 évig nem mehet a konkurenciához, ezért havi X forintot kap.

Amennyiben ez az ellentételezés nem volt meg, a szerződés erre vonatkozó része nem érvényesíthető. Azaz ha a cég erre hivatkozva perel, a bíróság elzavarja a fenébe.

2017. ápr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet.


De leginkább hülyeség az egész, ezért bíróság nem büntet szerintem.

2017. ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Versenytilalmi megállapodásnak hívják az ilyesmit
2017. ápr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Így van, versenytilalmi megállapodás. DE!!!! ez csak akkor érvényes, ha a munkaszerződés kiköti ÉS a munkáltató kvázi kifizeti. Emlékeim szerint arra az időre az alapbéred legalább egyharmadát, nevesítve.

Nem fog pereskedni, csak nem akarja hogy otthagyd.

2017. ápr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!