Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diákmunka élmények?

Diákmunka élmények?

Figyelt kérdés
Hol , mit dolgoztatok? Tetszett? Mennyire volt leterhelő? Tipoek , tapasztalatok?

2017. ápr. 19. 00:30
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Menj el a Vöröskereszthez.
2017. ápr. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Kihasználnak. Nem fizetnek. Röviden ennyi. Épeszű ember nem megy diákmelóra, inkább feketén dolgozik valahol.
2017. ápr. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne általánosítsunk kérem. Br. 1500Ft-os órabérért dolgozom diákmunkában. Igaz, hogy sw. fejlesztőként, de diákmunka ez is.

De voltam gyári melóban is régebben, az nem volt ilyen jó... hajtottak, meg pontosságot követeltek meg minden, de azt is meg lehet szokni, hiszen sokan rendes munkában is csinálják, hosszú éveken át. Fizetni csak közepesen fizetett.

Amit nem annyira ajánlok, hogy teljesítménybérbe menj. Pl. adatrögzítés: x ezer levélről felírni a nevet, meg ilyesmi. Hacsak nincs valami elképesztően magas bér szabva darabonként, de nem valószínű, általában kimondottan rosszul jönnek ki a diákok órabérbe. Jobb, ha órabérben vagy fizetve. Hogy milyen fajtába mész, az meg attól függ, hogy hány éves vagy, mihez értesz, mit szeretsz...

2017. ápr. 19. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 savanyújóska ***** válasza:
100%

Nem tudom #2 hol szerezte a tapasztalatait, de szövetkezeteknél nekem csak pozitív tapasztalatom volt, mindig időben jött a megfelelő összeg. Nyilván ha maszekban intézel valamit, akkor az teljesen más tészta, ott azért lehetnek gondok. Általában 800-1000 körül szokott alakulni az előképzettség nélküli órabér, az 1200 ritka, az 1500-hoz pedig majdnem mindig előzetes tudás (többnyire programozás) kell, viszont ezek nettó órabérek, úgyhogy ennyit kézhez is kapsz.


Nekem nagyon jót tettek, még akkor is, hogy ha kicsit trágya munkákat végeztem (volt egy call center, azt 3 hét után skippeltük, mert még a közvéleménykutatás is borzasztó, illetve egy raktár, ott egész sokáig maradtam, és szerettem is, bár nem fizetett túl jól), viszont megszokod a munkaidő fogalmát, meg ltalában képet kapsz a munkáról, ami azért elég komoly előny tud lenni, és egy jó helyen nagyon sok mindent lehet az életről is tanulni. Nem mellesleg meg nagyon patent kis zsebpénz, és rengeteg a lehetőség (legalábbis Budapesten), mind térben, mind időben.

2017. ápr. 19. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Psycho ***** válasza:
100%

Én anno egy moziban voltam "folyosós" (én téptem a jegyeket, meg nekem kellett takarítani az emberek után a termekben). Igazi hullámvasút volt, 30-40 percen keresztül csak beszélgettem a kollégákkal, aztán meg 10 percem volt kisöpörni egy 200-300 fős kapacitású vetítőtermet.

600-as nettó órabérben voltam, szerintem diákmunkához mérten egész jó (ez 2012-ben volt). Hozzáteszem, kerestem korábban rendes állandó munkahelyen ennél rosszabbul.

Voltak nehéz pillanatok, időnként eléggé megrendült az emberiségbe vetett hitem (napi szinten jöttek a sztorik, milyen kupit hagynak maguk után az emberek) :D

De összességében jó volt, remek volt a társaság, megdögleni sem kellett a munkában. Rendesen le volt papírozva minden, nem volt baj azzal, lesz-e fizu vagy sem. Túlórázni sem nagyon kellett. Zsebpénznek pedig több, mint jó volt.

2017. ápr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sm's girl ***** válasza:
100%

Dolgoztam mekiben annyira nem volt rossz, csak a főnököket nem bírtam Ha van állóképességed és jó beszélőkédszerintem nem rossz. Ott a pénz viszont nem volt jó, 605-Ft br. 2015-ben.

Most egy isk.szövetkezetnél dolgozom, adminisztátorként illetve mentor asszisztensként és br. 850 ft keresek plusz teljesitményért plusz pénz. És mivel munkához szükséges volt a jogosítvány, de nekem nem volt állták a tanfolyamom 60%-át.

Szerintem korrekt volt és a munka sem vészes.

2017. ápr. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!