Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Öljem meg inkább magam, ha a...

Öljem meg inkább magam, ha a munka világa valóban ilyen lesz?

Figyelt kérdés

16 vagyok, hogy itthon segítsem apumékat nyári munkát vállaltam. Tesco-s árufeltöltő. Az első nap elmondták, hogy itt nincs nap közben kimenő, a wc-re is akkor mehetsz, ha engedélyt kérsz a felettesedtől. Amikor én ezt elmulasztva (nem találtam sehol), egy 50-60 körüli vén f...fej kollégám rögtön bepanaszolt nála, na akkor aztán elő is került. Levontak a béremből, ami napi kőkemény 4ezer ft. Harmadnap jött egy helyes csaj, összeismerkedtem vele és nem tűrtem, hogy úgy beszélnek vele, mint a kutyával, kikeltem magamból. Erre lejött valamelyik fejes, megfenyegetett, hogy szólnak a szövetkezetnek és vigyázzak, mert ez a jövőmre is hatással lesz. Hazamentem és sírtam anyunak mint egy punci, pedig nagyon nem jellemző rám. Következő héten hétfő 12 órában meló, jönnek valami főf...fejek Budapestről ellenőrzésre. Másnap reggel kések 10 percet a buszjárat miatt, megint levonás a pénzből. Még aznap délután behívnak ellenőrzésre, le kell vetkőznöm gatyára mint egy utolsó tolvaj cigánynak. Csütörtökön munkatársam nem rögzíti rendesen a raklapon az árut, húzom a kocsit, leborul egy teljes sor, 2 üveg összetörik. Az áruk nem több, mint 600 ft összesen, de az egész napi béremet levonják. Felmondtam, hazajöttem. Anyám szomorú, apám szerint szokjak hozzá.


Mit tegyek, minden munkahelyen ez megy? Ha ez vár rám a jövőben, én inkább a Dunába ugrom, de az ilyen bánás módot nem tűröm szó nélkül. Érdekel az informatika, de még nem igazán tudom, hogy mi akarok lenni.



2017. ápr. 11. 15:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Peched volt szerintem.

Szellemi irodai munkában van tapasztalatom, 2 szemétség történt velem a 13 év alatt.

2017. ápr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
40%
mar en is azon gondolkodom megeri e ezert elni.
2017. ápr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak kifogtad, én az évek során jópár diákmunkán voltam, de mindenhol normálisak voltak.
2017. ápr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Na én ott küldtem volna el mindenkit a francba, hogy wc-re nem engednek ki. A többinél biztos akkora patáliát csapok, hogy a vevőkör fele instant elpártol.

Szerintem nagyon megszívtad azzal a munkahellyel, nekem eddig ilyenben nem volt részem, se diákmunkán, se normális munkán. Diákmunkán meg csak jó tapasztalataim voltak.

2017. ápr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem írni, hogy beraktak pultba 0 tapasztalattal, "itt ezt nyomod meg, amott meg azt" jellegű magyarázattal és otthagytak a vevőknek nekem meg fingom se volt mit kell csinálni... :D
2017. ápr. 11. 16:02
 6/21 anonim ***** válasza:
Fejetlenség fellegvára. Jól tetted, hogy felmondtál. Ennél csak jobbakat fogsz találni.
2017. ápr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ó nyugi,ilyen nekem is volt,épp betanultam (pultosnak). Főnökúr megmondta,hogy nekem még nem kell a pénztárgéphez nyúlnom,csak tanulgassam a kiszolgálást,meg,hogy mi hol van,ilyesmik. Majd ráérek egy hónap múlva megtanulni. Erre másnap az egyik csaj,aki akkor volt a pultban,velem csináltatott mindent,a vevő előtt égetett le,hogy üssem be a gépbe,adjak vissza stb. Azt se tudtam mit kell megnyomni. Aztán kb két napja voltam ott, mikor a kedves pultoskisasszony össszeveszett a főnökkel és elviharzott. Ott hagyott egyedül a pultban,persze pont akkor jöttek egy csomóan,azt se tudtam hova kapjak. Sűrű bocsánatkérések közepette olvasgattam a használati utasítást a géphez,aztán a bácsi inkább otthagyta a pénzt,aztmondta tartsam meg a visszajárót. Elég ciki volt.

De nem keseredtem el,nem minden munka/hely/ember ilyen.

2017. ápr. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj sokat, hogy jobb helyen tudj dolgozni. Sajnos van sok ilyen munkahely. Amikor én diákmunkáztam, raktárakban, akkor ugyanez volt, 2 óránként volt 5 perc szünet, állni kellett egy asztalnál, nem lehetett leülni! Ordítoztak, ha mégis... Embertelen...

Keress tovább, ahol így bánnak veled, azonnal mondj fel.

26N

2017. ápr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden hely ilyen rossz, de most felhoznék egy ezerszer elkoptatott, szakállas bölcsességet: ezért kéne tanulni. Ott (valószínűleg) nem ilyen tahó kollégáid lesznek, ha meg mégis akkor sokkal könnyebb váltani. Ilyen munkákra tényleg csak diákok mennek, vagy olyan emberek, akik átmenetileg nem találnak jobbat, meg a munkaerőpiac alja, tuskó barmok akik ha minimális hatalom kerül a kezükbe (pl. egy diákmunkás), akkor egyből fingatják a másikat.
2017. ápr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Na pont most, hogy kiírtam ezt a kérdést anyám is bejött, mondja, hogy ha így állok a dolgokhoz nem lesz belőlem semmi :D. Akkor hogyan kellene? Lássam a dolgok pozitív oldalát? Hogy majdnem teljes 2 héten belül csak 4 olyan nap volt, amikor halálba szivattak? :D Ez végül is kevesebb, mint az ott töltött idő fele :DD.
2017. ápr. 11. 16:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!