Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogyan vélekedtek a jogászo...

Ti hogyan vélekedtek a jogászokról, a munkáról amit végeznek?

Figyelt kérdés

Mennyit tudtok magaról a hivatásról, a szakma szerteágazóságaról és sokszínűségéről, a benne rejlő lehetőségekről?


A kérdést az inspirálta, hogy köztudott sokan nincsenek képben ezzel a területtel.



2017. ápr. 22. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sok barátom az és van rokonom is. Rengeteg lehetőséget látok benne, bár ha én nekem lenne választásom tuti szakvizsgáznék és ügyvédnek állnék. Őszinte leszek nem ismerek olyan embert a környezetemben, aki fiatalon jogász végzettséggel nem tudott volna elhelyezkedni az egyetem után. Mondjuk a zsebükben nem turkáltam, hogy mennyit keresnek. Nyilván attól is függ, hová mész utána dolgozni, közigazagtás, cégek, ügyvédi irodák, de pl a bojtárok nem sokat kerestek az én környezetmben.
2017. ápr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

Mivel én magam is az vagyok, és jogi egyetemre jártam, így sok jogász ismerősöm van. Ügyvédek, bírók, ügyészek, közjegyzők, illetőleg egyéb jogterületen dolgozók.

Alapjában véve életrevaló, intelligens és korrekt embernek ismertem meg őket, néhány kivétellel, akik már az egyetemen is borzasztó nagyképűek, beképzeltek voltak. (Sőt, eleve úgy jöttek oda.) Gondolom, hogy ilyen mindenhol van sajnos, ez nem a jogászságból fakad, hanem mai kortünetnek tűnik. Szerencsére inkább azt mondanám, hogy erős kisebbségben voltak, és egymáson kívül nem találtak társaságot maguknak - egymás hátát viszont remekül lapogatták, és biztatták egymást, hogy igen, ők aztán nagyon menők...

De a 300-as évfolyamunkból és négy ilyet ismertem, többet nem. Hála Istennek.

2017. ápr. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az előzővel egyetértek, vannak jók és rosszak: "néhány kivétellel, akik már az egyetemen is borzasztó nagyképűek, beképzeltek voltak. (Sőt, eleve úgy jöttek oda.)", ezek nem csak nagyképűek, hanem notórius hazudozók, a pénzért becsapják az embereket. A többi jogásznak az ilyeneket üldöznie kellene és akkor a megítélésük is jobbá válna.
2017. máj. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!