Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondani vagy tűrni? Ti...

Felmondani vagy tűrni? Ti hogy viselitek az ilyen helyzetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1 hónapja dolgozom pályakezdőként egy munkahelyen. Kisebb csoportban dolgozunk. 6-an dolgozunk, nagyjából ugyanazokkal az emberekkel vagyok irodán. Eléggé stresszes a hely,mert a főnők helyettes folyamatosan hallgatózik,hogy ki mit csinál,mit ront. Mivel új vagyok különösen rám figyelve. Amint nem tudok valamit vagy rontok, akkor rohan a főnökhöz és köp. Rengeteget túlóráztatnak és nem fizetik ki, nem kapom utalványt sem és alig kapok 100 ezret. Pedig főiskolát is végeztem és van 2 nyelvvizsgám is.

A kollégák elég kétszínűek. Nyalnak mindenkinek,főleg a főnőknek,majd,ha elmegy valaki azonnal hallom,hogy kibeszélik az illetőt,ahogy a főnőkőt is.

Gondolkodom,hogy ott hagyom és keresek mást,de az se egyszerű. Nem tudom mit tegyek...főleg,hogy nem rég kezdtem. Elég gázul jönne ki,hogy felmondok.

Tudtok tanácsolni valamit? Jaj még annyit,hogy rám akarnak sózni újabb túlórákat is és feladatokat..még szinte bele se jöttem a saját melómba,de már rám akarnak erőltetni új munkaterületet vagy minek nevezzem. :(


23/L



2017. jan. 14. 11:41
1 2
 1/14 anonim válasza:
0%

Nem mondanék fel. Minden pályakezdő hibázik ezért nem kell fennakadni.


A túlóra viszont attól függ hogy van-e róla szó a szerződésedben.

2017. jan. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg keresgélhetsz munkát amikor nem dolgozol. El is mehetsz 1-2 interjúra aztán ha úgy látod hogy van egy más munka lehetöséged mondj fel.
2017. jan. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha van időd keress mást. Tapasztalatnak jó ez is. Én hosszabb távon biztos nem maradnék ott.
2017. jan. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg addig mondj fel, amíg próbaidős vagy, utána sokkal macerásabb lesz. Ha már az elején elégedetlen vagy, ez csak mélyülni fog idővel. Ők nem fognak a kedvedért változni, még akkor sem ha igazad van, úgyhogy neked kell lépned.
2017. jan. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

A túlórán kívül mindenhol kétszínűek a munkatársak. Szerintem maradj 2 hónapot és ha akkor is elviselhetetlen mondj fel.

18/L

2017. jan. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy a túlórákat nem fizetik? Ez jogilag is probléma.

Mennyi a próbaidőd?

Én azt csinálnám, hogy keresnék továbbra is másik helyet, jobb lehetőséget, és váltanék, amint találtam. Ha ezt még próbaidő alatt sikerül, akkor meg sem kell indokolnod a felmondást és felmondási időt sem kell letöltened. Én csináltam már ilyet és nem bántam meg.

2017. jan. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Sajnos nem,nem fizetik. :(

még 4 hónap a próbaidőm :/

Kb minden nap benn kell lennem 1-2 órával tovább. Pénteken már 2x előfordult,amikor délelőttős voltam,hogy lejárt a munkaidő 2kor és jött a főnők,hogy ellenőrizzen ezt-azt és meg kellett csinálni neki egyéb munkákat,így majdnem 5kor jöttem ki.Arról nem is beszélve,hogy tiszta láz voltam,de nem érdekelte.

2017. jan. 14. 14:33
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyuszika a próba idő az amikor indoklás nélkül lekoccolhatsz,máról holnapra. Keress munkát,addig meg dolgozz ezeknek. Bár szerintem ha több munkával akarnak megbízni akkor valamit jól csinálsz,rájöttek hogy lehet terhelni ráadásul el is végzed a munkát.Kell a pénz de azért nem minden áron.Pláne ha még túlórát sem fizetnek.
2017. jan. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
"még 4 hónap a próbaidőm " - Jogilag ez is problémás, nézz utána a Munka törvénykönyvében, ilyen hosszú próbaidőt nem lehet kikötni.
2017. jan. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Bejelentettek legalább? Azt is tudod ellenőrizni úgy mellesleg.
2017. jan. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!