Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A nyomdászok munkájára mi...

A nyomdászok munkájára mi jellemző?

Figyelt kérdés
Ki dolgozik nyomdában? Milyen ott a munka, a hangulat, a tempó, az elvárások? Miféle csínya-bínya van ennek a szakmának?

2017. ápr. 28. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Egész nap csak nyomnak a munkára.
2017. ápr. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Elég sokáig kell dolgozni, sok munka van és van amikor otthon is dolgoznom kell a benti munkáimon. Egyébként egy nagyon jól fizető maszek munka. Csak a gépem elég lassú, bent megszoktam a nagy, modern gépeket. Sajnos a feleségem szerint az egész nyomdát mégse vihetem haza néhány kis munka miatt.
2017. ápr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az gondolom, hogy megy a pedál, de én részleteket szeretnék tudni erről a munkáról. S nagyon örülnék minden beszámolónak, főleg, ha valaki nyomdász, avagy már dolgozott nyomdában. Érdekel a szakma.
2017. ápr. 28. 20:30
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként minden nyomdára jellemző a nehéz meló és a sok munka? Mert ezidáig én vidéki nyomdákban jártam, még sose jártam nagyüzemi nyomdában. A vidéki kisebb nyomdáknál úgy tűnt, hogy nekik könnyebben megy a munkájuk.
2017. ápr. 28. 20:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Dolgoztam nyomdában. Olyan volt, mint bármelyik másik gyári meló. A gép végezte a nyomást, aztán minden mást, amit a gép nem tudott megoldani, azt meg mi csináltuk. Halomba pakoltuk a könyveket, kiadványokat, csomagoltuk őket, a csomagokat pakoltuk a raklapokra, jött a futár, elvitte. Könyvfüleket, magazinokat, reklámszalagokat hajtogattunk (erre nem volt gép) kézzel napi 8 órában. Matricákat ragasztottunk a kiadványokra és hasonlók. Nagyon gáz volt. Egész nap állni kellett, meg nehéz csomagokat pakolászni. Székek sem voltak, még az ebédet is a raklapokon v. az asztal tetején ülve kellett megenni. Tipikus rabszolgameló minimálbérért. Hála égnek már nem ott vagyok.
2017. ápr. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 AmonRae válasza:

Atyám!

Én tíz éve vagyok nyomdász, de ennyire durva körülményeket még nem láttam.

Dolgozni mindenhol kell, ez fix. Nem csak nyomdában.

Nem tudom, milyen végzettséged van, de jelenleg elég nagy a szakemberhiány és a nagyobb nyomdák elkezdenek saját maguk képezni még mielőtt kihalnak a nagyöreg rókák. Képzések, iskolák ugyanis már egy ideje nincsenek.

Egy jól felszerelt, modern nyomdában a dolgozók - legyen az üzem vagy iroda - általában egy, max. két műszakban dolgoznak, gyakran túlóráznak, szüneteik vannak, ebédelni egy étkezőben szoktak, ahol minden megvan ahhoz, hogy kényelmesen étkezz. (Hűtő, mikró, vízforraló, stb.)

Szóval, ha érdekel, mindenképpen irodába menj, persze sokat kell tanulni, de megéri, mert jól megfizetik és változatos szakma.

Vannak expók, kiállítások, workshopok.

Hatalmas hagyományokkal rendelkezik a nyomdaipar.

Egy tipp: [link]

2017. máj. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Vidéken élek, sajnos igen messze olyan helytől, ahol található nagyüzemi nyomda. Itt kisebb kapacitású nyomdák működnek. Azokkal kapcsolatos körülmények, munkatempó, elvárások, stb. stb. is érdekelnek
2017. máj. 14. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!