Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoljak ha állásinterjún...

Mit gondoljak ha állásinterjún egy mondat nem esik a pénzről? Többit alább.

Figyelt kérdés
Most ingyen nem dolgozom az biztos. Nemrég voltam egy állásinterjún de pénzről egy szó nem esett. Minden másról igen, CV bemutatása, a cég, stb. Most amin eddig voltam életemben jópár cégnél, volt hogy az ügyvezető fickó már totál elvont dolgokról beszélt, ami nem is érdekelt, pl. melyik kolléganője mikor megy el szülni, bár meghallgattam, de legalább az utolsó mondata az volt hogy mennyiért érdekelne az állás havi szinten. De amikor erről egy árva szó sem esik, akkor mi a helyzet? Nekem meg fura lett volna rákérdezni, nem is tudom hogy elnézést itt van fizetés a cégnél, vagy valami ilyen kérdést feltettem volna legszívesebben. Mondjuk nem érdekel nem kapom meg az állást, megyek máshova. Vélemények?
2017. máj. 2. 13:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha több kör van, akkor a pénz az egy következőn lehet. De amúgy rákérdezhetsz.
2017. máj. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Végighallgatod mit kell csinálni, és a végén rákérdezel, hogy: és ezért havonta mennyi fixet fizetnek, vagy esetleg órabérben, teljesítmény bérben számolják????
2017. máj. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Egyébként több kör van, de nem egyszerű azt első körben lerendeezni?


Ha most valaki azt mondja több millió plusz céges autónak Mercedes sofőrrel, akkor abból nem sok minden lesz.


De én nem akartam rákérdezni, nekem eddig mindig kérdezték, pedig életemben nem 10 interjún voltam.


Utolsó kérdés mindig ez volt eddig.

2017. máj. 2. 13:39
 4/21 A kérdező kommentje:

Már sajnálom nem kérdeztem rá, egyébként hogy kellett volna?


Komolyan kérdezem.


Most köszönne el a vezető, és mondom neki hogy egy pillanat már, fizetés ügyben nem beszélünk?

2017. máj. 2. 13:40
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, neked kell rákérdezned. Mindezért a munkáért milyen juttatásokra számíthatok? pl.
2017. máj. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Az interjú végén lehet kérdezni. Ha ennyire nem vagy képes kinyitni a szádat, akkor nem csoda, ha voltál már egy pár állásinterjún.
2017. máj. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
67%
Én is jártam így jó néhányszor. Én se mertem rákérdezni, úgy érzem ez az ő kötelességük, nekik kellene közölni, hiszen ők szeretnének engem alkalmazni. Eddig csak egy helyen mondták maguktól mennyi az órabér. Így volt korrekt. Onnan jó érzéssel jöttem el.
2017. máj. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Eddig mindig kérdezték.


Nem is tudom mit gondoljak. Önkéntes munkát nem végzek.


Mondom volt hogy a fickó már minden hülyeségről beszélt, de e végén mindig feltették a kérdést, mennyiért érdekelne az állás.


Vagy valaki 5 perc után.

2017. máj. 2. 14:08
 9/21 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. Nálunk is úgy van, hogy három kör a felvételi és az első kettőn csak szakmai témák, meg hogy szimpatikus e és ha ott megfelel, akkor az utolsó körben a cég tulajdonos alkuszik a bérről.


Ettől még rákérdezhetsz, ha nagyjából mennyire gondoltak. De ez általában úgy néz ki, hogy neked kell mondanod valamit. Szerintem azért is a végén van a fizetés, mert akkor jobban látják mennyit érsz meg nekik.


Amúgy az emberi részre is nagyon megéri odafigyelni interjún. Nálunk az, hogy valaki mennyire szimpatikus nagyon számít. Ha valaki nem is jó annyira szakmailag, de az jön le, hogy szimpi, nyíltan kommunikál, jól lehet vele együtt dolgozni, akkor is felveszik. Mert a szakmai rész majd felszedi. Ez csak tanács.

2017. máj. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Ezek szerint akkor náluk 1. körbe nincs szó pénzről.


Nekem volt olyan egyébként hogy mondták több körös lesz az interjú, de az 1. körbe kérdezték mennyit szeretnék.


Na szóval ez volt az első nem esett szó semmi pénzről.


Egyébként már zavart a vége fele, gondoltam szóvá teszem, csak nem tudtam milyen hangnemet üssek meg.


Nem végzek önkéntes munkát.


Vége lett az interjúnak azt leléptem.

2017. máj. 2. 16:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!