Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondási idő alatt ha nem...

Felmondási idő alatt ha nem csinálom amit mondanak?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult a helyzetem, nagyon furi munkahelyen dolgozom. Be vagyok jelentve 8 órára és annyit kapok amennyi papíron van (=nem fekete foglalkoztatott vagyok), de nincs munkahely ahova bejárjak, otthonról dolgozom.


Mivel kevés a munka és a fizetés is, a kezdetektől fogva vannak egyéb munkáim, ezekről tud is a főnököm mert tisztában van vele, hogy minimálbérből nem tudnék megélni. 6 éve hiteget azzal, hogy kapunk egy nagyobb projektet és akkor lesz munka meg nagyobb fizu is, de a mai napig sem történt semmi.


Most úgy fest, hogy a saját kis vállalkozásom szárnyra kapott, napi 7-8 órákat kell vele eltöltenem, a 8 órás melóm bérének a sokszorosát keresem és így ideje kilépnem a munkahelyemről.


Igen ám, csakhogy a főnököm pont most akar a nyakamba szakítani egy mini projektet (nem amit beígért, csak valami kis vacakot amibel jó sok időt lehet elcseszni). Erre a jelen körülményeim miatt 0 időm lesz és nem áll szándékomban a saját bizniszem romba dönteni miatta.


Mi van akkor, hogyha kiad nekem a főnököm x feladatot a felmondási idő alatt amivel nem vagyok hajlandó törődni? Mi történik akkor, ha nem végzem megfelelően a nekem kiadott munkát a felmondási idő alatt?


Hogyha fizetés nélkül kell azt a hónapot letudnom, az nem túlzottan érdekel, de egyéb jogi felelősség, feljelentgetősdi stb?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2017. máj. 2. 15:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%

Na figyelj van X munkahely, amivel te nem akarsz foglalkozni. Ezért beadod a felmondásod, főnök aláírja mert nincs más választása.


Akkor te azzal ne foglalkozz már, mi lesz ha. Felmondtál, nem is kell semmit csinálnod.


De azt neked kell eldöntened, X helyen beadod e a felmondásod, vagy még akarsz e a céggel foglalkozni.


Nekem volt egy hely régen, papírokat beadtam, mondom én nem megyek oda többet. Lett volna felmondási idő, mondom az engem nem érdekel. És nem lett felmondási idő, elkezdtem pályázgatni más cégekhez, és lett más munkahelyem, ennyi.

2017. máj. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%

A kérdésedbe amit leírtál az zavaros nekem, most te akarsz e érgi céggel foglalkozni vagy nem.


Ha nem, akkor szerintem ne is csinálj semmit amit a régi főnök mond.


Ennyi, mi ezen a bonyolult.

2017. máj. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A bonyolult az, hogy tudtommal 30 napos törvényileg kötelező felmondási idő van és ahogy a főnököm ismerem, nem fog elengedni puszira. Szóval úgy számolok, hogy le akarja velem dolgoztatni, de nekem nem lesz időm ezzel foglalkozni.


Érdekel, hogy ha felmondási időben leszarom a régi munkahelyem (már elnézést) akkor annak milyen jogi/anyagi következménye van.

2017. máj. 2. 16:18
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha aláírt szerződésed van - és úgy tűnik van - abban szerepel, hogy mennyi a felmondási időd.

Ezalatt KÖTELES vagy a rád kiosztott munkafeladatot a tőled elvárható legjobb teljesítménnyel elvégezni.

Ha a felmondásodat azonnali hatállyal adod be és a főnököd azt aláírja, akkor nem kell csinálnod semmit.

Mi lehet a szankció, ha aláírt szerződéssel nem teljesíted a kiadott feladatot?

Elvileg a munkaadód perelhet azért az összegért, amit a munkamegtagadásod miatt elvesztett, ezt nevezik kártérítésnek.

Ezt ritkán szokták meglépni a munkaadók, de ha be akar neked tartani, akkor meg fogod szívni.

Szerintem tisztességgel végezd el a dolgod és utána nincs mit a szemedre hányni.

Ráadásul, ha valamiért mégsem úgy mennek a dolgaid, ahogy szeretnéd és ismét el akarsz helyezkedni valami korrekt cégnél, azok referenciát szoktak kérni az előző munkahelyről és nem festene jól, ha ezt elmesélnék nekik.

2017. máj. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a 4-esnek, a munkaügyi bíróságok nem csak a munkavállalók ügyeiben járnak el.

Ha a főnököd vállalkozása mondjuk miattad bukik "csak" 2milliót, az a te sarad lesz és ha olyan mentalitású, akkor be is fogja kasszíroztatni rajtad.

De légy őszinte!

Te nem tennéd az ő helyében?

2017. máj. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Slussz poén: nincs szerződésem. Be vagyok rendesen jelentve, fizetik utánam az adót amiről megkapom a havi papírt a könyvelésről, de semmit nem írtunk alá, soha.
2017. máj. 2. 16:30
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"nincs szerződésem. Be vagyok rendesen jelentve, fizetik utánam az adót amiről megkapom a havi papírt "


Ezt már tényleg nem értem, akkor hogy mondtál fel ha nincs is szerződésed?


Akkor csak simán szóltál hogy nem jössz többet azt kész.

2017. máj. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne húzd az időt. Állj oda a főnök elé és mondd el mi van. Mond meg, hogy ki szeretnél lépni és ezért már nem szeretnéd ebbe a projektbe belemenni, mert nem tudnád rendesen megcsinálni. Jó eséllyel érteni fogja, hogy úgy sem csinálnál semmit otthon és akkor inkább azonnal zárjátok le.


Amúgy próbál normális lenni, mert később ezek a szakmai kapcsolatok még jól jöhetnek.

2017. máj. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"...Be vagyok rendesen jelentve, fizetik utánam az adót amiről megkapom a havi papírt a könyvelésről, de semmit nem írtunk alá, soha."


Na-na, azért nem ártana ennek utánanézni!

Évekig kaptam a bérpapírt, aztán amikor egyszer adóügyeket intéztem a NAV-nál, derült ki, hogy az adót ugyan levonták tőlem, de egy fillért nem fizettek be, a TB-vel ugyanígy jártam, gyakorlatilag nem voltam bejelentve, holott azt hittem.

Nem voltam egy betegállományba járós, amúgy is az első 2 hetet a cég fizette, ezért nem derült ki, hogy nem kapok táppénzt.

Közel 10 évet dobtam ki így az ablakon.

Ahol nem írnak szerződést (ami kötelező lenne) ott sanszos, hogy így jár a munkavállaló.

2017. máj. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha tényleg nincs szerződésed- azért nézz utána, hátha elfelejtetted - akkor nincs semmilyen kötelezettséged sem.
2017. máj. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!