Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha munkahelyen a főnök valami...

Ha munkahelyen a főnök valami "hülye" feladatot kér amit nincs kedvetek megcsinálni, hogy bújtok/bújnátok ki alóla?

Figyelt kérdés
Gondolom mindenkivel volt már ilyen. Pl. van egy munka amit egy vállalkozó elvállalna mondjuk 200.000 Ft-ért. Főnök kitalálja ez sok, alkudjuk le 60.000 Ft-ra. Persze ezt kinek van kedve lealkudni, hívogatni a vállalkozót ennyiért csinálja meg, stb. Vagy bármi más. Főnök kitalálja hogy munkaidő végén nem lehet hazamenni, túlórázni kell. Stb. Hogy kellene ilyenkor lerázni a vezetőt? Vélemények? Simán megmondani hogy ez "nincs benne a munkakörömben"? Én kapásból ezt mondanám. Valaki?
2017. máj. 10. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos munkahelyen nincs olyan, hogy "nincs kedved".

Én is szokszor kaptam olyan feladatot, amitől először irtóztam, de aztán mindig azt mondtam, hogy "uccu neki", és mindig volt valahogy.

Túlórára se tudok neked semmi biztatót írni, sajnos az is van szinte mindenhol.

2017. máj. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem bújok ki a feladataim alól. Ez a munkám, ha kiosztanak egy feladatot akkor is megcsinálom, ha nincsen kedvem hozzá. Ezért fizetnek.
2017. máj. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehogy már a főnök pofija égjen alkudozásért:DDD Ezért vagy te ott, mert ezt is elvállaltad, amely az egyéb feladatokba tartozik-rejtve.

A túlóráról van talán megállapodás szerződésedben vagy a munkatörvénykönyv szerint játszanak időddel.Viszont inkább váltsál rabszolgatartót, ha ez nem tetszik számodra vagy alapíts céget és ugráltassál te másokat...

2017. máj. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én simán hazudni szoktam, mint a vízfolyás és fel is vállalom. Mindig akkor vesz elő, ha azt akarja, hogy ne ő legyen hülyének nézve. Na ilyenkor jön a "nem tudtam elérni", "bejött valami sürgős, még nem volt rá időm", meg mit tudom én... Addig húzom, hogy végül elfelejti, vagy elintézi inkább ő.

Belőlem ne csináljon már hülyét a saját baromsága miatt. Nem szeretek hazudni egyébként és nem is szoktam, de amikor úgy érzem, hogy engem lök ki a szakadék szélére, azt nem viselem jól és bizony úgy vagyok vele, hogyha ő ezt megteheti, akkor én is hazudhatok.

Túlórázni meg nem túlórázok. Ha nem az embereim, vagy a saját érdekem a túlóra, akkor egyszerűen elmondom, hogy ma sietnem kell haza. És megtehetem, mert a főnököm két helyen dolgozik és bruttó 1 órát tölt nálunk naponta, azt is jellemzően délután 3-tól. Azért nem hülye. Érzi, hogy nincs eszköze arra, hogy maradásra kényszerítsen, mivel arról én nem tehetek, hogy csak most érkezett. Ha reggel jönne időben és akkor osztaná a feladatokat, már rég túl lennénk rajta.

Kicsit kezdünk is átszokni arra, hogy délután osztja a másnapi feladatokat.

2017. máj. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!