Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ha a kolléganőm ki...

Voyager24 kérdése:

Mit tegyek ha a kolléganőm ki akar csinálni?

Figyelt kérdés
4 Hónapja dolgozok egy új cégnél. Van egy kolléganőm akivel volt egy nagyobb veszekedésünk. Azóta majdnem minden napos a pszicho-terror. Tudom hogy addig nem fog békén hagyni míg el nem megyek de én meg nem akarom megszerezni neki ezt az örömöt. Már olyan piszkos eszközökhöz folyamodtam mint amiket ő követ el ellenem. Hatalmi harcot vívunk és tudom hogy nem nyerhetek. Mindenki utálja de senki nem mer lépni ellene. Kéne valami hatékony stratégia hogy hogyan védjem meg magam tőle. Lehetőleg értelmes válaszokat kérek.

2017. máj. 21. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Konkrétan mit csinál?
2017. máj. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igyekszek minél kevesebb támadó felületet adni de ahol csak tud, mindenbe bele köt. Itt nem arról van szó hogy a munkám nem megfelelő, mert nagyon oda teszem magam minden nap, de igyekszik a legapróbb dolgokba bele kötni valamint olyan hangnemben szól hozzám hogy ki nyílik a bicska a zsebemben tőle. Az utóbbi hetekben annyira elszigetelődtünk egymástól hogy igazából hozzá se nagyon szólunk egymáshoz, rá se nézünk egymásra de attól még az atmoszféra egyre szarabb. Elég sokan utálják de senki nem mer ellene lépni. Én már megtettem de nem történ változás igazából. Mindenki fél tőle ezért behódol neki. Teljesen egyedül vagyok, senki nem mer kiállni ellene.
2017. máj. 21. 12:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez nevetséges:DDDDD

Most komolyan senki nem áll elé és nem vágja a pofájába azt, hogy: Ember, nem a barátod vagyok, se a családtagod, hanem kollégád, ezért vegyél vissza magadból, ha hozzám szólsz, mert letépem fejedet és végig fogom rugdosni az asztalok közt!


Nincs senkiben sem, ennyi büszkeség-önérzet vagy valami?Sok lúd, disznót győz az meg a másik.

Nem értem az ilyen problémákon, miért kell tökölni.A degenerált bunkókat nem szabad hagyni, hogy tegyék, amit akarnak..., mint a suliban, olyan ez.


Lehet szólni a felsőbb vezetőknek akár, de az olyan siránkozás.Az ilyet csak így érdemes intézni.

Volt esetem hasonló és nem egy, de egyiknél például 2 évig nem beszéltünk egymáshoz-hagytam szenvedni mindenben, nem kereszteztük utunk-elvoltunk korrekt módon.Félév múlva megemberelte magát és megváltozott udvariassá-nem megjátszva, méltó volt köszönésre reggel.


Sosem kell köszönni neki, sosem kell neki segíteni, sosem kell megkínálni semmivel...át kell nézni rajta, kérdéseire csak iránymutatást kell adni-nem megoldást...senkibe kell venni-minden csoportos mókából kihagyni.

A levegőnek nézés kikészíti és hogy körülötte mindenki vidám.

2017. máj. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves pofibuki ! Köszönöm a válaszodat :) feldobtad vele a napom :) sajnos mindenhol van egy ilyen vén-savanyú p.csa akinek sz.r az élete és bent éli ki magát, meg azt elfelejtettem említeni hogy "hátszéllel" működik a kis drága. Azt hiszem hogy a legutolsó húzásom be tette nála a kaput de már nagyon ideje volt hogy vissza vágjak. Hetekig gyomor ideggel jártam be dolgozni de ahogy sikerült alá tennem rögtön elmúlt :D Nagyon be szerette volna magát nyalni az egyik felettesünknél...én pedig gondoskodtam róla hogy a Felettesünk lássa az igazi arcát :)
2017. máj. 22. 12:27
 5/8 anonim ***** válasza:

# 4


Szívesen:)

Remélem úgy csináltad, hogy a felettes nem tud rólad, mert az "alátevősöket" sem szeretik, hiába jó a szándék!

Mellesleg egy ilyen "banya-turbo startot" megörökíthetsz rejtett kamerával és fej-hátterek kitakarásával meg is oszthatsz akár, ha ismét viharos a kolléga:DDD

2017. máj. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az igazság az hogy elég baráti a viszony a közvetlen felettesemmel, szimplán el álltam és elmondtam pár szót hogy a kedves kolléganő miket mondott a háta mögött, mert a szemébe ment a nyalizás ezerrel a háta mögött meg kifejtette a véleményét, igaz némi kép torzítottam a képen :D elmondtam utána a felettesemnek rá 2 napra hogy amit tettem azt azért tettem mert nem hagyom magam kikészíteni és ha kell akkor tudok én is ge.i lenni a másikkal,kicsit sunyi de klasszikus módszert választottam, a lényeg hogy nincs már meg a bizalmi viszony közöttük. Remélem egy életre megtanulta a kollegina hogy nem szórakozzon velem :D
2017. máj. 23. 15:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugdíjig csak kibírja már csendben vagy a kaszás előbb utoléri a végén, ha sokat stresszel:DDD
2017. máj. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én 2 éve jártam így. Egy ötvenes kolléganő tett nekem keresztbe. Minden ok volt, amíg nem volt párkapcsolatom, (ő szingli volt). Amikor megismertem a párom, ott rúgott belém, ahol tudott: beáztatott a főnök előtt, olyanokat mondott rólam, hogy ügyfelek közül szerzem a pasikat, ami persze nem volt igaz.

Közösségi oldalon zaklató üzenetet is küldött. Végül ő jött el onnan, mert a sok zaklatása és rágalmazása visszahullott rá.

Mint utóbb megtudtam, nem csak velem csinálta ezt, minden más új kollégával, fiatal lányokkal.

Sokszor volt téma pl a diplomás bér ( neki nem volt diplomája , ezért nem esett neki jól, hogy egy újonnan érkezett munkaerő 40 nettóval keres többet), amikor ő már évek óta ott volt.

Nehéz ügy ez sajnos.

Ha a főnök nem áll melléd veszett fejsze sajnos.

Kitartást kívánok, tudom min mész keresztül.

2017. máj. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!