Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik a legnehezebb fizikai...

Melyik a legnehezebb fizikai munka?

Figyelt kérdés
Kőműves?Bányász?Valaki azt állítja,hogy a költöztető a legkeményebb.Mondjuk egy zongorát felcipelni a 20.-ra nem lehet könnyű.De szerintem a bányász akkor is keményebb.

2017. máj. 30. 19:41
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Meg úgy a legtöbb ember elég butácska faluhelyen.
2017. máj. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Zongorát a 20.-ra valószínűleg lifttel visznek fel. Ami nem fér be a liftbe, az aligha férne be az ajtón/ablakon, úgyhogy a lépcső is kilőve, és a daruval az ablakon beadás is 😃


De a leggyakoribb a darus megoldás ott, ahol nincs lift - ha egyben szállításról van szó.

Viszont ez nagyon ritka, meg drága is. Összességében a leggyakoribb, ha darabokra szedik.


Bányászban milyen fizikai munka van amúgy? Nehéz húzogatni a markolókanalat irányító botokat? Nehéz egy géppel fúrt lyukba robbanóanyagot dugni? Aligha... a bányászat ma már nem fizikai munka, hanem mérnöki legfőképp. Persze el tudom képzelni, hogy vannak kézi munkák is a folyamatban, de nem túl gyakori már, max csak Bolíviában, Ázsiában stb..


Kőműves viszont maradt ott, ahol eddig is... egy családi házhoz is lehet hívni persze darukat, betonpumpát stb, viszont ezt nem engedheti meg magának egy átlag család, így a betont keverőben csinálják, és talicskáznak, az alap-falak-tető-ablak mind kézzel vannak elkészítve-helyretéve.

3D nyomtatásnak hála hamarosan ennek is vége.


Akkor lesz a költöztető az első helyezett.

2017. máj. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"Bányászban milyen fizikai munka van amúgy?"


Tudnék mutatni neked olyan bányát, ahol majdnem mindent kézzel csinálnak, itt Mo-n is :)

Egerben van egy tufakő bánya, én ott melóztam, egész nap 30-35 kilós köveket kell emelgetni, rakodni fel teherautó-platóra, kamionra, cipelni több száz kilós síneket, csákányolni kell, lapátolni, kézi vésőgéppel vésni, stb :)

Alsó hangon napi 50-60 tonnát mozgatsz meg, de van, amikor 80-90et is akár.

Mindezt egy 30 méter mély, hófehér falakkal körülvett, focipálya területű gödör alján, ahol nyáron megreked a levegő, a fehér falak pont a gödörbe fókuszálják a napfényt, árnyék nincs, akár 45-50 fokig is felmelegszik a levegő.. :)


Kegyetlen kemény meló, kőműveskedés ahhoz képest sétagalopp, de még a pécsi bányák bezárásakor elbocsátott szénbányászok, akik odajöttek dolgozni, azok is azt mondták rá, hogy ők ezt nem bírják :)

2017. máj. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Talán a Discoveryn láttam egyszer a rákhalászokat, azóta hiszem, hogy szerintem ez a szakma a legkeményebb.

Bár ha végiggondolom, lehet, vannak olyan szellemi típusú munkák, amik a lelket készítik ki. Nem véletlen, hogy egy gyermekrehabilitációs osztályon mind az orvosoknak, mind a nővéreknek sokkal több szabi jár a normálnál.

Vagy egy ismerősöm a gyámhivatalban dolgozik, ők "emelik ki" a veszélyes környezetből a gyerekeket. Na, én ezt akármennyit fizetnének, se tudnám végezni. Amikor elmesélte, hogy 2,5 éves kislányt többször megerőszakolta az apja, és hogyan derítették ezt ki, ki mit mesélt, hetekig ezen rágódtam. Ő meg naponta több ilyen esetet vizsgál. Náluk is nem véletlenül jár rendszeresen pszichológus, mert ezeket bizony fel kell dolgozni.

2017. máj. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

# 24

Na igen, épp ezért kérdeztem az első válaszomnál, hogy mit kell érteni azon, hogy nehéz :)


Egy légiirányító munkája pl. sokkal nehezebb, mint egy bányászé, iszonyatos stresszel jár.

Egyébként általában is elmondható, hogy a nagy lelki, pszichés nyomással, stresszel járó munkák jóval keményebbek, mint bármilyen fizikai munka.

Mert az ember még evolúciósan nem tudott alkalmazkodni a lelki, pszichés terheléshez, a fizikai igénybevételhez, terheléshez meg már évmilliók óta hozzászoktunk.

Olyannyira így van ez, hogy a fizikai terhelés nem hogy kinyírja, hanem egyenesen fejleszti, erősebbé, kitartóbbá teszi a testünket, tulajdonképpen erről szól minden testedzés: terheled, stresszeled a fizikumodat, mire az egyre erősebb és erősebb lesz.

A lelki, pszichés terhelésre meg pont fordítva reagálunk, minél inkább terhelődünk, annál jobban kikészülünk, ahelyett hogy megerősödnénk.

2017. máj. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
A gépkocsivezető.
2019. nov. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!