Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kis céges vezetőknél miért...

Kis céges vezetőknél miért jellemző, hogy szinte kivétel nélkül az állásukat féltő, semmihez nem értő nőkkel veszik magukat körbe?

Figyelt kérdés

Talán furcsa kérdés és lehet, hogy csak nekem tűnt fel, de akárhány kisvállalkozásnál dolgoztam, volt egy főnökhöz közeli, szűk, nőkből álló kör, akik középvezetőknek voltak kikiáltva úgy, hogy kb. az excelt tudták egyedül normálisan kezelni. Engem, vagy a gyártáson dolgozó infós kollégákat állandóan kérdezgettek tök alap dolgokról, egy Photoshopot nem tudtak rendesen kezelni, ami önmagában nem baj, de évek alatt sem sikerült egy alap szinte felhozni magukat. A Facebook meg Instagram posztolás eközben hibátlan. Viszont mindenhol ott vannak, követik a főnököt mint valami messiást, a pofátlanabbikja még a munkánkba is beleszól, mintha tényleg azért vették volna fel, mert tökhülye mindenhez, de legalább a szája nagy.


Ennek mi lehet a hátterében? Azt értem, hogy a buta embert sokkal könnyebb kihasználni, lojálissá tenni, de ez még úgy is megéri egy cégnek, hogy az elvégzett munkát kb. szinte bárki meg tudná csinálni? Miért jó az, ha az ilyenek kapnak 3-400 ezres fizetést?


2017. jún. 7. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Én még sosem láttam ilyet, pedig a 20 éves munkaviszonyom alatt igen sok helyen megfordultam már.

Multiknál láttam középvezetői posztban nőket akik nyilván befeküdtek egy-egy ágyba, de ez mellet volt tudásuk is. Úgy mondanám, hogy ha volt két egyformán értelmes, diplomás, csinos nő az kapta a posztot aki tett még valamit az asztalra. (mondjuk magát)

2017. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem unod még?
2017. jún. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sosem láttam ilyet, pont az ellenkezőjét tapasztalom, a főnök alatt hozzáértő férfiak vannak.
2017. jún. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én alapvetően azt látom, hogy a kis céges vezetők többnyire azok az emberek, akik a vezetéshez nem értenek, de bejött nekik a biznisz, és terjeszkedni kellett, szóval muszáj felvenni alkalmazottakat.


Mivel a vezetéshez nem ért, ahhoz sem ért, ki a jó munkaerő. Helyette felvesz olyat, aki:

- láthatóan hízeleg neki, nyal és elvtelenül hű, és nem kell félévente toboroznia, mert az értelmes egy hülye mellől simán lelép annyi idő alatt

- nem tűnik nála, a tulajnál okosabbnak és nem kezd el szervezkedni, tanácsot adni

- tetszik neki, akit szívesen nézeget / dugna (láttam ilyet... 60+-os férjezett nő felvett volna egy 30-as, az előírt képességekkel nem bíró muszklimiskát csak azért, hogy elnézegesse... férfi vezetőknél meg... hujjujj)

- el tudja adni, hogy ő mekkora májer, a vezető meg cseszik lemeózni, hogy tényleg így van-e

- rokon, valakinek a valakije


és NEM LÁTJA ÁT, hogy azt egy jobban képzett emberke egyedül megcsinálja.

2017. jún. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

" a kis céges vezetők többnyire azok az emberek, akik a vezetéshez nem értenek"


Ez egy paradoxon, hogy lettek sikeresek ha hülyék hozzá.

2017. jún. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5. Úgy, ahogy leírtam.

Kis cég alatt mondjuk én olyat értettem, olyannal találkoztam, hogy elkezdett ő maga egyedül egy bizniszt, ami bejött, és fel kellett vennie embereket. A szakmájához ért (azért is megy az üzlet), de a vezetéshez nem.

Nyilván, ahol már ők vannak konkrétan kinevezve vezetőnek, picit nagyobb cégnél, ott már más is közrejátszik: vagy szakma, vagy nyalás, vagy protekció.

2017. jún. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!