Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Legszívesebben leütném a...

Legszívesebben leütném a munkatársamat, hogy kicsit csend legyen. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Próbaidőmet töltöm, egy velem szemben ülő kolléga folyamatosan fo*sa a szót, mikor végre csend van fél percre és azt hinném végre elfogyott a mondanivalója, belekezd egy újabb témába. Feltehetően nincs mit csinálnia, vagy én nem tudom. Az irodában lévő másik 3 ember elvan vele, reagálnak rá, de engem baromira irritál, nem tudok így dolgozni. Ma már azon gondolkoztam, hogy megkérem, fogja már be, de ők már egy összeszokott csapat, nem akarok újként beszólni. Már a felmondáson is elgondolkodtam miatta. Mit tehetnék?
2017. jún. 7. 17:18
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Elhiheted, hogy én is odaszólnék, sokszor nem sok választ el attól, hogy kiosszam és otthagyjak mindent, csak hát amíg nincs más, addig se itthon ülök pénz nélkül. Még van 2 hónap a próbaidőből, optimistán állok a dolgokhoz, így abban bízom, hogy ez idő alatt találok mást. Igazából az is zavaró, ha másnak szövegel, mivel egymással szemben ülünk, tehát 2 asztal áll csak közöttünk, hangosan beszél, így akaratomon kívül is hallom, hogy a nap 99,9%-ában beszél/beszélgetnek munkán kívüli dolgokról. Eleinte próbáltam kizárni őket, mígnem beszóltak, hogy miért nem kapcsolódom be a beszélgetésbe, milyen csendes vagyok, így az is zavar, hogy én dolgoznék, de ők meg elvárnák, hogy cseverésszek velük, tehát már amiatt is frusztráltan érzem magam, hogy dolgozom a munkahelyemen. A főnök elvárja, hogy kész legyenek határidőre a feladatok, a munkatársak ezzel szemben elvárják, hogy tökéletesen illeszkedjem be közéjük, totál agyrém.


Hetekig bíztam abban, hogy hátha csak épp pangás van és majd változik a dolog, nekik is lesz feladatuk és nem pletykálnak majd unalmukban, de nem, történt változás, így a múlt héten elmeséltem rokonoknak, barátoknak, hogy mi megy a munkahelyen, nem akarták elhinni. Így azon gondolkodom, hogy felveszek egy 20 percet hangrögzítőre és lejátszom a hitetlenkedőknek. A másik ötletem, hogy egy "témalistát" készítek, amin mondjuk fél óránként fogom vezetni, hogy mi a téma épp, csak úgy a poén kedvéért, például pénteken az 1. számú szöveggép nagyjából fél órán át taglalta, hogy aznap megy fanszőrgyantáztatni, milyen fazon lesz, mennyire fél, magának miért nem tudja megcsinálni (pl. középen a "p.csíknál" ki kell fordítania, hogy sikerüljön, stb.) Lehet, hogy én vagyok prűd, de munkahelyen ilyet taglalni, számomra totál abszurd. /esetleg a felmondásnál majd átadom a HR-es részére, hogy lássa nem munkaügyben pofáznak álló nap/.

2017. jún. 10. 23:53
 12/16 anonim ***** válasza:
53%

# 11


Esetleg a munkádból kínáld meg, hogy elfoglalja száját;)


Mellette mesélhetnél valami kellemetlenről számára, mint kannibalizmusról és kicsontozási módszerekről, megcsonkítások vallás-lopás miatt, tömeggyilkosok módszerei-miértje...például, ha valaki sokat beszél, akkor a kolumbiai nyakkendőt szokták "rávágni"-talán venné a lapot, gombás fertőzésekről...valamelyiktől csak csöndben lenne vagy legalább kiszaladna rókázni 20 percre és az is valami:DDD


Mondjuk, ha komolyan veszik "érdeklődési körödet" még fel is mondhatnak vagy előléptetnek....nem tudni ugye:DDDDD

2017. jún. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Hát igen, lehet, hogy ez segítene, de már kedvem sincs hozzájuk szólni. Ma végre sikerült belefeledkezni a munkámba, mire a nagy vihorászás közepette az egyikük megjegyezte, hogy én vagyok itt a csendes társuk.
2017. jún. 12. 17:06
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

# 13


Jegyezd meg, hogy a tömeggyilkosok is pont ilyenek, ha piszkálják vagy zavarják munka közben;)

Szerintem, ha komoly arccal válaszolsz, még csöndben is lehetnek végleg:DDD

2017. jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mondhattad volna h te nem csendestárs hanem dolgozó társ vagy. Velük ellentétben.


Van vmi változás azóta?

2017. júl. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Igen, átültettek egy másik irodába, egyelőre két férfival vagyok. Velük teljesen jól elvagyok, szoktunk beszélgetni, de nem egész nap.
2017. júl. 26. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!