Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyógypedagógia szaknak 34...

Gyógypedagógia szaknak 34 évesen nekivágni van értelme?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretném ezt csinálni, évek óta tervezem, de csak most vagyok olyan anyagi helyzetben, hogy ki is tudjam fizetni a képzést (már elhasználtam a támogatott féléveimet egy másik szakon).


Tudom, hogy eléggé keresett szakma, hiány van belőlük, de vajon felvennének egy 38 éves "pályakezdőt" gyógypedagógusnak...? Lenne esélyem?


2017. jún. 7. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Ugye most változtattak a törvényeken, hogy a képzettség nélküli tanárok is elláthatnak gyógypedagógiai feladatokat... szóval a hiány biztos szűkül majd.

Persze hogy lenne esélyed, miért ne lenne? Vágj bele nyugodtan!

2017. jún. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem, ha tudod mellette folytatni a felnőtt életedet (család, munka, vagy ami van), akkor vágj bele. Egy teljesen nappali 4 éves képzés azért kicsit necces. Én csináltam pont 34 éves koromtól egy 2 éves nappali képzést, és hát nem éreztem magam mindig a helyzet magaslatán lelkileg.
2017. jún. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nem nappalin tervezem, hanem levelezőn. Úgy tudom, péntek-szombaton lennének órák, a munkahelyem elég rugalmas, szerintem meg tudnám oldani a szükséges péntekeket munkahelyváltás nélkül.

2017. jún. 7. 21:02
 4/8 anonim ***** válasza:
akkor persze. nem kérdés.
2017. jún. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes, ha ennyire elhovatott vagy. Hajrá!
2017. jún. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia! Igaz én nem 34 vagyok, csak 29, de én tavaly vágtam bele a csecsemő-, és kisgyermeknevelő 2 éves képzésbe (levelező). Ez csak FSZ képzés, mert nem mertem bevállalni a diplomásat, nem tudtam gyerek mellett hogy fog menni. Már most azt mondom, hogy nyugodtan elkezdhettem volna a BA-t, úgyhogy ha ezt letudtam jövőre megyek gyógyped BA-ra...

Szóval ha úgy gondolod tudsz majd időt takarítani a tanulásra, akkor szerintem megéri. Én csak annyit és akkor tanulok jelenleg, amikor kisfiam alszik, mert tőle nem szeretném elvenni az időt, de még így is 4-5-eim vannak. Én úgy gondolom talán munka mellett nehezebb, de ha van mindennap csak egy vagy másfl órád a tanulásra, sztem elvégezhető ;)

2017. jún. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze,hogy érdemes,ha erre érzel elhivatottságod vágj bele!Nekem az egyik rokonom a huszas évei végén befejezete az egyetemet,külföldre költöztek és 40éves koráig a gyerekekkel volt munkatapasztalat nélkül és egy kutató labiba mégis felvették.Tehát sose késő!Kitudja milyen lehetőségek nyilnak meg előtted a későbbiekben vagy a tanulmányaid közben.

Én 33évesen vágtam bele teológiai tanulmányokba levelezőn(a legidősebb évfolyamtársam 61éves),még egy évem van belőle.Nagyon sok mindekit tudok akik 40felett csinálják az egészségügyi főiskolát külföldön.

2017. jún. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én pont 34 vagyok, és szeptembertől kívánok nekiugrani a gyógypedagógia szaknak levelező tagozaton. Szerintem sose késő :) Jó pap is holtig tanul :)

Én most dolgozom, épp vizsgáztatási időszak van nálunk. Egy vizsgaelnök 2 héttel ezelőtti szavai jutottak eszembe. Nagyjából szó szerint idézem: "Amikor végzős voltam az egyetemen, csináltunk bolondballagást, és egy nagy lepedőre ezt írtuk ki: Aki tanul az hülye, aki nem tanul, az is marad." Nagyot nevettünk rajta, de szerintem igaza volt.

2017. jún. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!