Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyan munkaügyi per amely...

Olyan munkaügyi per amely jogtalan kirúgást állít helyre annak emberileg van értelme? Ki akar ezek után visszamenni dolgozni nem értem?

Figyelt kérdés

Ismerősömet kirúgták a munkahelyéről olyan átlátszó indokkal amivel elment munkaügyi bíróságra. Megnyerte a pert de az ítélet az volt hogy a munkáltatót kötelezték a jogsértés előtti állapot helyreállítására vagyis vissza kellett őt vennie a cégnek.

Azonban olyan légkör fogadta őt ott hogy hiába vették vissza kettő hét után maga mondott fel újra, mert nem bírta ki.

Azért nem értem emberileg az ilyen ítéletnek mi értelme? Hát az sejthető hogy ha kirúgnak és bíróságra megyek a cég ellen nem fognak rózsacsokorral köszönteni hiába az ítélet.

Mondjuk az odáig oké hogy én is megnézném a hülye főnököm pofáját ahogy az ítéletet lobogtatom az orra előtt és ő tudja hogy a kirúgott dolgozója újra ott lesz a munkahelyen és neki tűrnie kell. Főleg a dolgozók előtt hatalmas szívás a főnöknek hogy ott van ő a nagy hatalmú valaki és ott van a "kis semmi" alkalmazott és most mégis ő volt az erősebb és felforgatja a kis játékboltját. Ez nagyon nagy szívás mert ezzel erőtlennek mutatkozik a dolgozói előtt-hiszen ebben a szituban mégse ő volt az erősebb elmeszelték.


2017. ápr. 21. 11:54
1 2 3 4
 1/32 Alain Delon ***** válasza:
A perekben nem az emberi oldal számít, hanem a paragrafus. De a leírtak alapján elég gané hely lehet, ahol épeszű ember nem is akarhat dolgozni.
2017. ápr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Hát igazad is van meg nincs is. Gané egy hely de 12 egy tucat hely. Van még ilyen millió egy átlag gané hely szokásos vadparaszt főnökkel aki magát földesúrnak képzeli és igazgatja a jobbágyait.. ahogy az lenni szokott. Ilyen kismagyar kkv semmi extra a szokásos trágyadomb.

Nem ilyen az összes?

2017. ápr. 21. 12:18
 3/32 anonim ***** válasza:

Nekem erről is megvan a véleményem.


Na szóval egy rokonom dolgozik X helyen, és ott kirúgtak egy vezetőt, de elég durva módon, szinte kidobták az utcára. Na ő perelt, de gondolom a pénzért, ilyenkor épeszű ember szerintem nem azért perel hogy visszavegyék, 2-3 napon belül lehet tömegverekedés lenne az irodában, telephelyen.


Szóval ha perelnék jogtalan kirúgásért akkor csakis pénz miatt, azt a kerületet lehet elkerülném :D :D


De legjobb csendben távozni, aki akar el tud helyezkedni máshol, idő kérdése, ott meg lesz pénz úgyis.


Ez szerintem olyan hogyha valahova nem akarják felvenni az embert dolgozni jobb nem erősködni, megint a "hangulat" miatt, sok jó nem lesz belőle az biztos, idegrendszer is károsodhat, és kialakul egy olyan helyzet a cégnél, egyfajta káoszhangulat, én már tapasztaltam ilyet, előkerült még az ököl is, meg ki tudja mi, ez komolyan mondom veszélyes.


Na visszatérve a kérdéshez perelnék de csakis pénzért, adjanak pénzt, de vissza nem mennék, ez tapasztalat, kinek hiányzik a hátába kés, nemde?

2017. ápr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

"Na visszatérve a kérdéshez perelnék de csakis pénzért, adjanak pénzt, de vissza nem mennék, ez tapasztalat, kinek hiányzik a hátába kés, nemde?"


Már ne haragudj de te se vagy járatos a jogi ügyekben. Az nem úgy megy hogy tisztelt bíróság én perelem a volt cégen de nekem pénz kell ám bíró úr!!

Ez nem így megy. beadod a keresetet kiindulás kirgtak jogtalan indokkal bíróság vizsgál úgy dönt az indok tényleg jogtalan volt céget megbünteti (figyelem! az a bünti nem a te zsebedbe hanem az államkaszsába megy) majd ítéletet hoz. Ami ki tudja mi lesz lehet pénz is, de lehet ez is: vissza kell vennie a cégnek.

Ez van.

2017. ápr. 21. 12:25
 5/32 A kérdező kommentje:

" előkerült még az ököl is,"


Na azért itt nem tartott az ügy szerencsére ez könyvelőiroda volt itt csak egymás verbális gtrancsírozása folyt, élén nem is a főnökkel annyira hanem inkább a főnök seggnyalóival.

Undorító.

2017. ápr. 21. 12:31
 6/32 anonim ***** válasza:

Most te vagy én, de valalyikünk el van tévedve.


Ok, elmegyek a bíróságra.


De a fickó akiről én hallottam ő kapott pénzt, nem államkassza vagy mi.


Most nem az van hogy elindítom a pert és meg is mondom ne vegyenek vissza, kit érdekel, de mivel kirúgtak nekem az bevétel kiesés, adjon nekem pénzt a cég, utaljon a bankszámlámra.


Különben mi értelme az egésznek, akkor minek indítom el a pert?


Hülye leszek visszamenni, 2 hét azt felmond az ember úgyis. Te is ezt írtad.

2017. ápr. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Ha én személyesen nem kapok pénzt akkor mi értelme?


Azért jár nekem pénz mert nem kapok fizetést mondjuk 7-8 hónapig mert állást keresek és nincs bevételem.


Mert a cégnél valami ökör vezető "kirúgónapot" tartott.

2017. ápr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Minden elbocsájtás más és más.

Nem tudom ismerősödet miért mi okból, de nem örvendhetett nagy népszerűségnek, ha miután visszatették dolgozni bottal verték ki onnan. Mindenkinek magának kell tudnia, hogy mi éri meg és szerintem neki tudnia kellett volna, hogy ő hibázott ! Ha igaza lett volna akkor a munkatársak hősként fogadták volna, hogy pert nyert, nem ? Ehhez képest olyan közfelháborodás fogadta, hogy magától mondott fel aztán xD

Találkoztam én már olyan emberrel akit 20 év után tettek lapátra. Keresett egy ügyvédet 2 nap múlva újra dolgozott, ugyanott. A kutyát nem érdekelte.

Szval ismerősöd körül szerintem valami nem kóser .

2017. ápr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
A bíróság döntésével meg nem feltétlenül kell egyetérteni. Ha én tudom magamról, hogy utálattal fogadnának vissza a kollégák, akkor nem erősködök, nem fordulok a bírósághoz. Hanem letárgyalom a jogásszal ügyvéddel hogy mit akarok, PÉNZT, PÉNZT!!! ***
2017. ápr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

"Mindenkinek magának kell tudnia, hogy mi éri meg és szerintem neki tudnia kellett volna, hogy ő hibázott ! "


Jézusom hány éves vagy te 10? Kisgyerek zlró tudással?

Elmondjam miért kellett mennie? Hibázott? Dehoyg hibázott.

AZért kellett mennie mert a főnök egy rokonát kirúgták egy másik helyről és sürgősen kellett neki állás a hitele miatt. De mivel ennek a cégnek a tulaja meg létszámstopot rendelt el így ki kellett valakit rúgni hogy a főnök rokonát fel lehessen venni. Helyet kellett neki csinálni.

Ennyi a sztori.

És mivel a főnök volt akkora gyökér hogy "csoportos létszámleépítést" írt be oknak majd ezzel az indokkal küldött el EGYETLEN embert így a bíróság fél órás tárgyalással eltaknyoltatta a céget.


De nem hidd hogy az egykori kollegái hősként várták vissza. Mint írtam tele van a cég seggnyalókkal fúrógépekkel stb szóval a szokásos garnitúra akik a főnök kegyét lesik és nyalják a valagát.

Szokásos munkahely semmi extra.

É

2017. ápr. 21. 12:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!