Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha ez ember elmegy egy állásin...

Ha ez ember elmegy egy állásinterjúra, megkérdezik hogy mennyit szeretne keresni. Ez pár embernek miért furcsa? Többit alább.

Figyelt kérdés
A jelölt és a munkavállaló megbeszélik mennyi legyen a fizetés, a munkáltató megkérdezi. Valaki írta itt a fórumon ez milyen hülyeség, én mint jelölt mondom meg a munkáltatónak mennyi legyen a fizetésem. Ez nekem teljesen természetes, lehet én vagyok eltévedve? Nektek mi a véleményetek erről? Mérnök diplomával nem megyek olyan helyre a fizu minimálbér vagy 100.000 nettó, ez csak nekem furcsa? Vélemények?
2017. jún. 22. 13:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Ez a kerdes arra megy, hogy munkaltato megtudja, mennyire ertekeled, becsulod tudasodat, munkadat, mennyire vagy magabiztos, hogy hszon lennel, es igenis vegyen fel a ceg. Nem biztos, hogy megadjak amit a munkavallalo ker, csakis akkor, ha megeri nekik.
2017. jún. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Ez egy üzlet. Te megmondod, mennyire értékeled a tudásod, a munkahely eldönti, hogy ez neki megéri-e. Ha jobban eltér a két összeg, akkor lehet egyezkedni. Nincs ebben semmi furcsa.
2017. jún. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Én eddig az összes helyen, ahol dolgoztam én mondtam meg mennyi az elképzelesem, mennyit szeretnék keresni. Nagyon sokszor itt ennél a pontnál köszöntünk el egymástól, de mint a példa is mutatja volt hogy bejött.

Ezek az emberek valószinüleg azok az emberek, akik elvárják, hogy a munkáltató keresse meg őket, meg a "minek önéletrajz, itt a számom, én dolgozni akarok nem irodalom órára jelentkezni".

2017. jún. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
Én egyáltalán nem értem, hogy ez miért "megegyezés" kérdése. Kéne lennie egy fix összegnek, hogy mennyi az adott munkáért és a munkaadó elmondaná az interjún, hogy mennyi az.
2017. jún. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Csak mert szerintem sincs ebben semmi furcsa, ha a cég megérdezi a jelölttől mennyit szeretne keresni, mekkora összeg motiválná.


Főleg ha valakinek van szaktudása, ilyen olyan oklevél.


És nem füvet nyírni csenget be valahova ahol a fickó azt mondja hogy ha lenyírod a kertem akkor kapsz mondjuk 4000 Ft-ot.

2017. jún. 22. 13:50
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
Miért kéne lennie fix összegnek? Ha a jelölt kevesebbet mond, nem fognak többet adni neki. Minek, ha kevesebbért is elvégzi. Ha többet mond, akkor még mindig mondhatják, hogy mennyi a keret, aztán a munkavállaló vagy elfogadja, vagy nem.
2017. jún. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Csak egy kicsit kellene elgondolkoznod, hogy miért van ez.

A legtöbb embernek nincs olyan végzettsége, ami hiányszakma lenne és két kézzel kapkodnának utána.

Nem hogy nem válogathatnak, hanem örülnek a legputribb, legszarabb melónak is, mert így legalább nem halnak éhen.

Az ilyen munkahelyekre bárkit fel lehet venni és nevetséges fizetést adnak. Ha valaki elkezdene emberkedni, hogy ő ennyiért nem vállalja, akkor megmutatják neki az ajtót, ahol ki lehet fáradni.

Tudod, ha 0 megtakarításod lenne és valamiből élni kellene, pláne családot eltartani, és nem lenne olyan szakmád vagy végzettséged, ami miatt összetörik magukat a munkáltatók érted, akkor te sem sokat emberkednél, hanem elvállalnád az első lehetőséget. Aztán legfeljebb utána keresnél jobb lehetőséget.


Na most itt van a másik eset. Több évre elegendő megtakarítás, szuper végzettség. A szomszádaid már panaszkodnak, hogy nem tudnak elférni az ajtód előtt sorbanálló, könyörgő HR-esektől és cégvezetőktől, akik személyesen jöttek el hozzád, hogy lábad elé borulva invitáljanak meg vezérigazgatónak a cégükhöz.

NA ebben az esetben persze hogy normális, hogy te mondod meg az összeget.


Ha lehetőséged van válogatni, feltételeket szabni, akkor hajrá tedd meg.

A legtöbb embernek NINCS ilyen lehetősége és ezt használják ki a munkáltatók. Ha nem tetszik, el lehet ballagni, van a helyedre 1000 másik jelentkező.

2017. jún. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%
Van ahol elore kijelentik mennyit adnak azert a pozicioert de ezek a helyek altalaban nem igenyelnek mernoki vegzettseget. Szal, ha egesz eletedben csak ilyen interjukon voltal akkor valoszinuleg furcsanak fogod tartani.
2017. jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem te döntöd el, csak megkérdezik. Szerintem nincs ebben semmi, hogy megkérdezik, hogy mennyiért vállalnád el a munkát.
2017. jún. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

Ez a munkáltatónak is jó, mert ha valaki jóval magasabb összeget mond, akkor nem veszik fel, mégha el is fogadná az alacsonyabbat is, mert arra gondolnak, hogy amnint talál jobbat, lelép, és csak jobb híján dolgozik ott.


fordítottja is van. Egy ismerősömmel történt az idén, hogy azért nem vették fel valahova, mert keveset kért. Azt mondták neki, ha 100 rugóval többet kér, akkor megkapta volna az állást, de így nem, mert alulértékeli a tudását, nincs önbizalma, stb.

2017. jún. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!