Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van, akit vonz az önellátó,...

Van, akit vonz az önellátó, vagy egyéb alternatív életmód?

Figyelt kérdés
Melyiket preferálod, melyiket csinálnád szívesebben: bejárni munkahelyre, vagy otthon megtermelni a szükségleteidet, vagy vállalkozóként valami szolgáltatást nyújtanál inkább, ill. egyéb? Ha nem azt csinálod, amit szeretnél, miért nem, mi az akadálya?
2017. júl. 2. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Vállalkozóként, valami nem túl kötött rendszerben. Ez a fix idős munkába járás hamar befásít, és nem kéne sok szabadnap, de pont akkor kéne, ami a munkaidőmbe esik.
2017. júl. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudnám otthon megteremteni az összes szükségletemet, így számomra ez nem opció.

Én több lábon szeretek állni, ezt eddig a munka és a megtakarítások jelentették. Most az elmúlt évben ez annyit változott, hogy van egy főállásom alkalmazottként, és bejött egy másodállás megbízási szerződéssel, ha vállalkoznék, azt is csak főállás mellett, így nekem is jobban megéri, de egyelőre ez a megbízási szerződéses forma nekem tökéletesen megfelel.

2017. júl. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2-es. Tehát azt mondod, hogy szívesen csinálod ezt a főállás melletti megbízási formát, akár életed végéig is teljes lelkesedéssel? Tekintsünk el egy kicsit az anyagiaktól. Elhiszem, hogy a jelenlegi felállás neked "jobban megéri". De nem lehet az, hogy a szükségleteid nagy része csak ehhez a felálláshoz kell? Szíved szerint ezt csinálnád mindörökké?
2017. júl. 2. 14:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Szívem szerint csinálnám igen, és örülök, hogy végre lehetőséget kaptam ilyenre is. Apám is végzett ilyen kis fusi megbízásokat munka mellett (nem volt rá szüksége anyagilag, mert jó fizetést kapott a főállásából, de szerette a szakmát, és nem érezte tehernek), és most nyugdíjasan is csinálja, pedig nyugdíj mellett sem szorul rá anyagilag (jó a nyugdíja, sokaknak a fizetése is jóval kevesebb, jó szakember volt nyugdíj előtt). Én nem érzem tehernek, hogy még egy teljes munkaidős meló mellett csinálom ezt is, szívesen csinálom, van, amikor kifejezetten kikapcsol, és ebben a formában nincs akkora felelősségem, mint vállalkozóként lenne, és nem is én adózok belőle, hanem leadózik a kifizető, és én már csak a nettót kapom.
2017. júl. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Legszívesebben vállalkoznék. Üzemeltetnék egy kis (max 10-15 szoba) panziót valahol a hegyekben, ahova télen síelni, nyáron kirándulni járnak az emberek.

Minden évben megyünk valami ilyen helyre az isten háta mögé és irigykedve nézem a tulajdonosokat, akiknek látszólag legnagyobb problémájuk az, hogy az asztalra tegyék a friss reggelit. Imádnám.

Mindezt családi formában tudom elképzelni pontosan úgy, amilyen helyekre mi is járunk. Mondjuk nyugdíjas házaspár, papa gondozza az udvart, locsol, füvet nyír, lefest néha ezt azt, villanykörtét cserél, megbütyköl mindent. Mama terít a reggelihez, bepakol a mosogatógépbe és mossa az ágyneműket. Egyetlen alkalmazott egy takarítónő, aki a vendégek után takarít.

Mindezek mellett szeretettel, családtagként fogadnak minden vendéget, érkezzen az bárhonnan is. Mosolyognak, érdeklődnek, az életük, nem a munkájuk...

Nekem hatalmas álmom ez és hiszem, hogy előbb-utóbb össze is fog jönni.

Mi hiányzik jelenleg a megvalósításhoz?

Pénz... nagyon sok pénz. :)

2017. júl. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tetszik ez a panziós dolog. Talán nem is olyan elérhetetlen, ha nem ilyen nagyban gondolkodunk. A hegyvidéki élet engem is vonz. Kösz.

:)

2017. júl. 30. 11:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyik kolléganőm családja csinál panziózást, nyáron, amikor szezon van (azért egész évben nincs akkora forgalom, hogy ne kelljen neki egy főállás), a kolléganőm gyakorlatilag csak azért megy szabadságra, hogy besegítsen a családnak a nyaralóban, vagyis gyakorlatilag akkor is dolgozik, és nem pihen. Persze jól jön az a pénz, de mondta, hogy nagyon fárasztó, és jobban örülne, ha pihenős szabadságra tudna menni inkább, mert a nyár neki nem pihenés.
2017. júl. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen.

De nem kivitelezhető. Az összes növényfélét amit eszünk, nem tudjuk megtermelni, csak kicsi részét.

És bizony kell a főállás ahova napi rendszerességgel járunk. És fizetést " alamizsnát " kapunk.

Mostani melom úgy jobban teszene : délután 2 - 3 órától.

Lehet hogy nem is lehetetlen amit írtam....


Kertgondozás alatt pihizni nem lehet. Max az időjárás a befolyásoló dolog. Cserébe szabad levegőn vagy. És ha sikerül valamelyik termés, lehet befőzni, és gondoskodni télre.

Illetve sok " ilyent " szeretek az eredeti helyéről leszedni, és megkostolni.

Ez legalább garantáltan friss.

2017. szept. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na mivan mi a helyzet?

Én akarok menni pár offgrid gondolkodáású emberhez, 1 nél már voltam, háát elég nomád körülmények vannak, ennél azért jobb helyen akarok élni, meg baromi magányos is.. bár az lehet, az én saját pszichés gondom

2023. aug. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!