Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kérjem vissza azt a...

Hogyan kérjem vissza azt a pénzt, amit ráköltöttem?

Figyelt kérdés
Van egy kolléganőm, akit még május elején bántalmazott az élettársa, itt sírt, hogy nincs hová mennie. Semmi nélkül jött el. Én befogadtam, mondtam neki, hogy max. 2 hétig maradhat. Vettem neki ruhákat (bugyit, zoknit stb.), plusz odaadtam jópár ruhát, cipőt a sajátjaimból, hogy tudjon mit felvenni. Mivel a telefonja is az élettársánál maradt, ezért adtam neki egy használt telefont, új kártyát + fel is töltöttem 3000 Ft-tal. A kolléganőm viszont egy hét múlva újra kibékült az élettársával és pár nap után vissza is ment hozzá, kb. 10 napot lakott nálunk. Amikor vettem neki ezeket a cuccokat, mindig mondta, hogy majd megadja, ha kap fizetést. Azóta már 2-szer kapott fizetést, de még egyszer sem kérdezte meg, hogy mivel tartozik + fel is mondott a cégnél, pénteken volt utoljára. Reménykedtem benne, hogy mielőtt elmegy, megkérdezi, hogy mivel tartozik, de nem... Ő egyébként kevesebbet keres, mint én, de egyedülálló, nincsenek gyerekei. Nekem 3 gyerekem van, sokkal több a kiadásom, mint neki. Olyan ciki ez az egész visszakérni a pénzt, ha neki nem jut eszébe...

2017. júl. 3. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos futhatsz a pénzed után szerintem, egy fillért nem látsz.


De ha segítettél neki, akkor miért vársz pénzt, vagy ha abban állapodtatok meg hogy kifizeti akkor sajna szerintem nem ad neked pénzt.


Pedig legalább a telefon árát odaadhatná.

2017. júl. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van szád, miért nem mondtad neki, hogy fizesse ki?

Most már késő, így jártál. Legközelebb ne avatkozz bele mások ügyeibe, nem kell segítened.

2017. júl. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már én is megbántam, hogy segítettem. Nem érdemelte meg!
2017. júl. 3. 10:36
 4/6 anonim ***** válasza:
De tényleg jóhogy autót nem vettél neki.
2017. júl. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sehogy.


Én ilyen butaság történetet még életemben nem hallottam xd


A nőnek volt keresete, miért nem vett magának cuccokat ő, vagy miért nem lopakodott vissza amikor a pasija nem volt otthon, hogy elpakolja a holmijait.

És ha én is le vagyok gatyásodva, nem tudok adni neki semmit a lakhatáson kívül, meg a saját holmijaimból sem, mert ő 60 kilós, én meg 120, na akkor mi van ?


Tanuló pénz, neked.

2017. júl. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezer és egy ilyen történetet lehet olvasni a gyk-n (keress csak rá a kölcsön, vagy kölcsönadott szavakra). És mindegyiknek ugyanaz a vége.

Amikor figyelmeztetik az illetőt, hogy jó lenne, ha megadná a kölcsönt, akkor a kölcsönadó ellen fordul, ő lesz a rossz.

Ha eddig nem jelentkezett, akkor szándékában sincs törleszteni. Így van, ahogy írták: tanulópénz.

És jegyezd meg, hogy jó tett helyébe, jót ne várj!

2017. júl. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!