Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hány évesen találtátok meg...

Ti hány évesen találtátok meg a hivatásotokat? Mikor jöttetek rá arra, mi az ivel egész életetekben foglalkozni akartok?

Figyelt kérdés

2017. júl. 8. 08:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17
2017. júl. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Bocs, azt lehagytam, hogy akkor jöttem rá, hogy tanár akarok lenni.
2017. júl. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
én is 16-17 évesen. sima gimibe jártam, tehát nem szakosodtam semmire addig, egyetemre nem akartam menni, mert másban láttam lehetőséget és amúgy is utálom azt csinálni amit mindenki más. Nem lenne muszáj minden hülyegyereknek (bocsánat) egyetemre mennie, hogy ott bukdácsoljon, csak mert az a divat most. végülis hentes lettem, 2 évig dolgoztam gyárban, meg közben szüleim segítségével elkezdtük itthon is a vállakozást beindítani és most már a magam ura vagyok. Nekem bejött És te?
2017. júl. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mióta az eszemet tudom, orvos szerettem volna lenni.
2017. júl. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12 évesen, jogász.. de végül nem abban a szakmában helyezkedtem el, mert nem volt lehetőségem rá - minden ismerősi/rokoni alapon működik.
2017. júl. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát, én sajnos elég későn.


Középiskolában még egyáltalán nem volt elképzelésem, sok minden érdekelt, de egyik sem annyira kiemelkedően, hogy egyértelmű lett volna a pályaválasztás.


Szerettem nyelveket tanulni, jó is voltam belőlük, ezért elmentem nyelvszakra. Szerettem a gyerekeket is, ezért nyelvszak után megcsináltam a tanári mestert, így lett nyelvtanári diplomám.


A gyakorlat alatt azonban rájöttem, hogy a tanítás nem nekem való, egyszerűen nem olyan személyiségem, nem tudnék karizmatikus, hatásos tanár lenni, olyan amilyen szeretnék.


Elmentem multihoz a nyelvtudásommal, ez jól fizet, de nem élvezem, nem szeretem, csak bemegyek és csinálom a robotmunkát.


Azonban tavaly kezdett megérni bennem egy gondolat, ami mára elhatározássá fejlődött, és februárban be is adtam a jelentkezésemet: új egyetemi szakot kezdek, gyermekpszichológus szeretnék lenni. Továbbra is imádom a gyerekeket, és mindig is érdekelt az emberi agy működése, a pszichológiával kapcsolatos dolgok, a tanárszakon is ezek az órák érdekeltek leginkább. A tanítás nem nekem való, de külön-külön, vagy kisebb csoportokban szeretek gyerekekkel foglalkozni, a magánóráimat is élveztem.


Már az egyetem alatt felmerült bennem, hogy tanárszak helyett pszichológusnak kellett volna mennem, de akkor még úgy voltam vele, hogy túl késő, elcsesztem az esélyt, nincs pénzem/időm tanulni már.


Most viszont úgy vagyok vele, hogy 26 éves vagyok, és bár tudom, hogy nagyon hosszú út vezet odáig, hogy ténylegesen gyermekpszichológusként dolgozzak, azért a harmincas éveim első felében sikerülhet, és utána még várhat rám pár szép évtized abban a szakmában, amit szerintem tényleg tudnék elhivatottsággal, odaadással végezni.


Szóval én felnőttként, 26 évesen jöttem rá, hogy ezt akarom csinálni, és nagyon remélem, hogy amikor majd sikerül megvalósítani a tervemet, akkor is azt fogom gondolni, hogy ez az igazi hivatásom. :)

2017. júl. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Psycho ***** válasza:

Egy pofáraesés (építészmérnöki képzés, első vizsgaidőszakot már nem vártam meg, mert rájöttem nem érdekel) és egy megelőzött pofáraesés (szociológia, ahova bár felvettek, de el sem mentem beiratkozni) után 22 évesen jöttem rá, hogy pszichológus szeretnék lenni.


Jelenleg, 28 évesen már van is róla papírom, szakmában dolgozom (munka- és szervezetpszichológia), de még képzem magam, szakosodok tovább (sportpszichológia).

2017. júl. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves #3. Senki nem beszélt arról itt most az egyetemi képzésekről, egyébként teljesen egyetértek veled. Arról nem is beszélve, hogy egy szép szakmával jobban meg lehet élni jelenleg, mint egy akármilyen diplomával.
2017. júl. 8. 17:44
 9/12 A kérdező kommentje:

Csak azért tettem föl a kérdést, mert én most érzem úgy, 22 évesen, hogy megtaláltam, és érdekelt, hogy másoknak mikor jött el ez az életében. Érdekelt hogy nem késő-e ez a 22 év.


Engem is szintén a középiskolában sokminden érdekelt, de (sajnos a lustaságomból fakadóan, részben a gimnáziumi oktatás miatt) egyik szakterületben sem merültem el mélyen. Elkezdtem földrajzot tanulni egyetemen, mivel ez állt hozzám legközelebb, de 2 év után rájöttem hogy egyáltalán nem illik hozzám, meg is utáltam. Utólag visszatekintve valamilyen reál tudományhoz kapcsolódó szakot választottam volna, mivel kiderült hogy ezek állnak hozzám közel. Sajnos a gimnáziumban ezt nem tudtam kibontakoztatni, mert nyelvi osztályba jártam, és a matek-fizika oktatás elég gyenge volt. Így tehát úgy jöttem ki a gimiből, hogy azt hittem hülye vagyok a reál tárgyakhoz, pedig ez nincs így. Cserébe mondjuk megtanultam jól angolul, ezért hálás vagyok.


A 4. egyetemi félévemben jöttem rá, hogy az informatika az, ami érdekel, és amit a legszívesebben tudnék művelni. Eldöntöttem, hogy amint lehet, változtatok. Elkezdtem hobbiból programozni itthon, azóta is sokat képzem magam. Bár még nagyon az út elején járok, látom, hogy ez az amit hivatásként tudnék űzni, mert szeretem és érdekel. Elhatároztam, hogy azért befejezem a földrajzot (már csak 1 évem van) és utána elkezdem a mérnökinformatikus képzést. Itt tartok én.

2017. júl. 8. 17:59
 10/12 anonim ***** válasza:

Én sosem találtam meg. Magam sem tudom már, hányféle munkakörben dolgoztam, de nem is izgat. A munka nekem csak azért van, hogy valamiből, amint kilépek a munkahely kapuján, már nem is érdekel az egész.

Most már nem is keresem a hivatásomat. 2-3 évig mindenhol elviselem az okádékot (minden munka egyformán pusztulat), aztán váltok, kezdem elölről. Az érdekel, hogy mellette legyen pénzem és időm a hobbimra.

2017. júl. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!